inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Armáda: Vážená paní, podléháte utajení!

Rakeťák Jiří, dnes Jaroslava Brokešová, musí o své vojenské službě mlčet

To je Kocourkov! Ještě než Jaroslava Brokešová (39) podstoupila změnu pohlaví, sloužila před 21 lety - tehdy jako Jiří Brokeš - coby voják u tajné protiletadlové zbraně.

Nyní chtěla vědět, zda o své vojenské minulosti může bez obav mluvit. Jenže armáda ženě, kterou nechce přijmout do svých řad, i po tak dlouhé době vzkázala, že o raketovém odpalovacím zařízení nesmí stále ani "ceknout"!

Blesk však zjistil, že o tajné zbrani je už dávno prozrazeno vše, a to hned na několika internetových stránkách!

V polovině ledna se Brokešová, která podstoupila změnu pohlaví, zeptala dopisem na ministerstvu obrany, zda ještě po desítkách letech podléhá utajení její vojenská anabáze u rakeťáků.


"V roce 1984 jsem se stala specialistou protivzdušné obrany. Velela jsem raketovému kompletu s krycím názvem "Malá puška", s označením 2P25. Byla to tehdy tajná zbraň," řekla Blesku Brokešová.

"Když mi teď přišla odpověď, připadala jsem si jako v Kocourkově." Ministerstvo jí totiž odpovědělo: "Odpalovací zařízení stále podléhá utajení. Platí pro Vás i nadále povinnosti o ochraně utajovaných skutečností..." stojí v dopise podepsaném bezpečnostním ředitelem ministerstva obrany Michalem Fantlem.

Jenže hned na několika internetových stránkách je o zbrani napsáno úplně všechno. Píše se tu o použití, dostřelu a podobně.

A co na to armádní experti? "Na našich stránkách nic o této zbrani není. Cizí informace nemůžeme ovlivnit," tvrdí Jaroslav Gavelčík z odboru bezpečnosti ministerstva.

A je to! Brokešové by však za vyzrazení tajemství mohlo hrozit i vyšetřování!

Shlédnuto: 3478x    |    Komentáře: 1    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License