inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
24.1.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Terapie duše, která počítá s transsexualitou

Již 13 let se zabývám (někdy více a někdy méně aktivně) možnostmi alternativních terapií, které by člověku pomohly najít cestu k sobě a k vnitřní harmonii. Před několika týdny jsem absolvoval seminář Aura-somy, barevné terapie duše. Už v průběhu semináře se spontánně (=bez mého přičinění) naťuklo téma „mužské duše v ženském těle a naopak" a mile mě překvapila reakce lektorky, která v tom neviděla – na rozdíl od tazatelky – nic špatného, co by se muselo nějak „léčit".

Zatím mám jen malou zkušenost s výběrem a užíváním lahviček a dalších léčivých esencí ze strany FtM. Už jako diagnostický materiál fungují ale barevné lahvičky spolehlivě a pozitivní výsledky spojené s jejich používáním se pomalu rýsují. Ve světě s nimi mají již 20-letou zkušenost a teorie vznikla až v závislosti na několikaletém zkoumání jejich účinků na své první uživatele, zřejmě tedy i na lidi s transsexualitou (viz níže).

Vidím v aura-somě veliký potenciál, protože je to terapeutický systém maximálně podporující, zaměřený na rozvoj všeho pozitivního, co v člověku je, a na přitakání životu jako takovému, ve všech jeho úrovních.

Základní informace

Aura-Soma patří k novodobým celostním terapiím. Jedná se o unikátní metodu, která je syntézou působení drahých kamenů, minerálů, energií rostlin a barevné terapie. Bývá nazývána léčbou duše, to znamená, že nám pomáhá harmonizovat duchovní, emocionální, mentální a fyzické roviny naší bytosti a nalézat kontakt s našim vnitřním vedením.

Aura-Soma jako léčebná metoda má svá specifika. Pro její pochopení je důležité podívat se na souvislost pojmů ne-moc, odpovědnost a vědomé jednání. Léčení jako proces může označovat buď akutní pomoc při fyzické nebo psychické nesnázi nebo odstraňování příčiny - to tedy znamená práci na emocionální, mentální nebo duchovní úrovni. Aura-Soma pracuje především druhým způsobem.

Jak k tomu dochází? Každý člověk v sobě nosí spoustu zážitků, emocí, vzorců, zvyklostí a způsobů reagování. Obvykle máme sklony je neustále opakovat a tím je posilovat. Spousta návykových reakcí se děje nevědomě, což je samozřejmě problém, protože pokud o něčem nevíme, nemáme nad tím ani žádnou kontrolu a moc. Tím se dostáváme k pojmu nemoc.

Ne-moc je něco, co neovládáme, co je mimo naši vědomou účast. Jak si pomoci? Především snahou uvědomit si to, co v nás podvědomě funguje, a pak se vědomě snažit tento vzorec nebo způsob reagování změnit. Takto přijmeme vládu a odpovědnost za to, co děláme a žijeme. Aspekt odpovědnosti je v Aura-Somě velmi důležitý. Samotné lahvičky si také vybírá člověk sám. Je dobré si intuitivně zvolit barevné kombinace a pak samostatně či s podporou jiného člověka projít celým procesem léčby. Tak se sami a vědomě proměňujeme ve svobodnějšího člověka.

Používáním lahviček se v nás začne odehrávat proces uvědomování si. Věci, které nás dříve vyváděly z rovnováhy a se kterými jsme si nevěděli rady, najednou prožíváme vědomě, jsme schopni je pozorovat a tedy i nějakým způsobem řešit. Lahvičky nám navíc dodají energii, abychom dokázali udělat to, co chceme, a co jindy z nějakých důvodů (strach, nejistota) nešlo. Prožijeme tedy své nové možnosti, které pak můžeme "přijmout do svého repertoáru".

Čím je Aura-Soma přitažlivá? Co dělá lidi tak krásně člověčími, lidskými? Jsou to naše city, pocity, emoce. A samozřejmě věčný boj mezi city a rozumem. Za svůj život si mnohdy naděláme v cítění veliké zmatky. Mnoho bolestivých zážitků nosíme uložených v sobě, od mnohých pocitů se raději "oddělíme", nechceme je už vidět, protože by to znamenalo bolest nebo nepříjemnou konfrontaci. Navíc zažíváme tlaky našeho okolí, požadavky a nároky, mnohdy naprosto neslučitelné s naším cítěním. Mnozí se potřebujeme vrátit ke svým skutečným pocitům, sami k sobě. Lahvičky jsou jako přátelé, kteří nám barevný svět našich pocitů připomínají a pomáhají nám se do něj vrátit.

Základem systému Aura-somy je sada 103 dvoubarevných lahviček Equilibrium (česky rovnováha), které jsou tvořeny dvěma částmi - olejovou a vodní - v poměru 1:1. Obsahují výtažky z rostlin, energie drahokamů, minerálů a barev. Emulze, která vznikne protřepáním obou částí, se nanáší přímo na tělo. Každá lahvička má svoje jméno a charakteristiky.

AURA-SOMA a translidé

Aura-soma je naprosto unikátní i v tom, že úplně samozřejmě počítá s lidmi s transsexualitou.


č.27


č.28


č.26

Například v kolonce „zvláštnosti" u lahvičky č.27 nazvané Robin Hood je uvedeno:

Pokud si tuto barevnou kombinaci vybere žena, může to znamenat, že má problémy ve vztahu k mužům. Často znamená, že daný člověk se chystá rozejít nebo rozvést se svým partnerem/partnerkou nebo to právě udělal. (platí to pro muže i pro ženy). Pomáhá také člověku zvládat svou transsexualitu (tedy pocit ženy obývající mužské tělo a naopak).

Podobně je tomu i u lahvičky č.28 - Maid Marion:

Když si tento flakón vybere muž, může to znamenat problémy s ženou nebo s ženami obecně. Jestliže se pro něj rozhodne žena, často to znamená, že ze sebe nechává dělat "rohožku". Podobně jako lahvička 27, i tato pomáhá vypořádat se s pocitem, že se člověk nachází jako žena v mužském těle nebo muž v ženském.

Mnoho dalších lahviček potom pomáhá vyrovnávat mužský a ženský princip, přijmout svoje fyzické tělo, vyrovnat se s mentálním i fyzickým zneužitím či různými problémy v oblasti sexuality. Jiné jsou pro ty, kdo potřebují dodat energii a další usnadňují např. zvládání depresí nebo neurotických příznaků.

Lahvička č.26, Éterická první pomoc, je velice užitečným pomocníkem při zotavování po operacích, ale i před operací jako prevence.

Co potřebuje snad každý a lidé s transsexualitou o to víc – být (bezpodmínečně) milován. Protože žádný rodič není dokonalý, nosíme v sobě malé zraněné dítě, ač je nám třeba 40, 50 let. Barevné lahvičky nám mohou pomoci toto vnitřní dítě objevit a léčit. Když pomůžeme dítěti, které v sobě nosíme, dokážeme se naplno otevřít životu a – ač to může být nepředstavitelné - jeho radostem!:o)

Více informací o této terapii a dalších produktech aura-somy naleznete na adrese aura-soma.cz

Shlédnuto: 4406x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 3    |   
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License