inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Pomoc z přírody - Bachova květová terapie

Život většiny translidí je zpravidla o něco více bolestný, stresující, plný pocitů osamělosti, bezmoci, strachu či vzteku, než je tomu u jiných lidí. I když se nám postupně podaří najít své skutečné já (či jeho zárodek) a projít „přeměnou pohlaví", zůstává nám spousta starých emocí, se kterými není tak lehké se vyrovnat, zvlášť pokud si je ani neuvědomujeme – zjednodušeně „než cítit bolest, je lepší necítit nic". Ať už jsou naše bolestné emoce vědomé či nikoli, jejich přítomnost a působení v našem životě nejsou nutné.

Možná již dávno jste zjistili, že se konečně chcete radovat ze života, prožívat kromě smutku také štěstí, místo nedůvěry v okolí dávat i přijímat lásku a spontánně projevit to, kým jste. To všechno je někdy potřeba se naučit, stejně jako číst, psát a počítat. Tak, jako malé dítě, i dospělý člověk potřebuje podporu, když se v učení někde „zasekne" a nejde to dál. Pomocnou ruku nám může podat matka příroda :)

Bachovy květové esence

Bachovy květové esence jsou esence z planě rostoucích, nejedovatých rostlin, které harmonizují emoce, naši psychiku, léčí stresy. Nejsou to výtažky z rostlin v pravém slova smyslu, tedy neobsahují žádnou účinnou látku rostliny, z níž byly připraveny. Jedná se o energetickou medicínu, podobně jako v případě homeopatie. Pomáhají překonat pocity jako strach, nejistota, beznaděj, žárlivost, nenávist, malé sebevědomí, pocity viny, netolerance, deprese,…

Bachovy esence harmonizují psychiku, proto se dají velice jednoduše a účelně zkombinovat s jakoukoli jinou terapií, ať už se jedná o klasickou medicínu, homeopatii, masáže, akupunkturu, akupresuru, reiki, bylinky, … Jelikož jsou vyrobeny z nejedovatých, planě rostoucích rostlin, jsou zcela bezpečné pro všechny věkové kategorie; nevyvolávají žádné alergie ani nežádoucí vedlejší účinky a nejsou návykové.

Květové esence, podobně jako jiné formy přírodní medicíny, léčí člověka, individuum, ne konkrétní nemoc nebo její symptomy. Působí především na emocionální úrovni jedince. Proto dva lidi se stejnou nemocí, např. bolestmi zad, mohou užívat úplně odlišné esence. Jeden třeba rezignoval na uzdravení se, ten druhý je netrpělivý - a i když je nemoc stejná u obou, každý přesto bude užívat rozdílné esence.

Cílem Bachových esencí není potlačit negativní emocionální postoje a projevy, ale transformovat je do pozitivního stavu a tak stimulovat vnitřní síly jedince k uzdravení se a následnému odstranění nemoci a stresu z těla.

Objev a použití Bachových esencí

Bachovy květové esence byly objeveny ve 30. letech 20. století anglickým lékařem Dr. Edwardem Bachem (1886 – 1936), který chtěl svým pacientům opravdu pomoci, chtěl léčit příčinu onemocnění a ne jenom jeho důsledky, jak to činí klasická medicína. Celý svůj život tedy hledal metodu, která by byla zcela bezpečná, která by léčila skutečnou příčinu našich nemocí a trápení a která by byla tak jednoduchá, že ji bude moci používat kdokoli bez ohledu na věk a vzdělání. Jeho krédem bylo: "Lečte člověka, ne nemoc! Příčinu, ne důsledek!"

Jeho hledání nebylo marné a výsledkem jeho práce je 38 esencí, které rozdělil do sedmi skupin podle sedmi typů lidí. Zjistil, že se celé lidstvo dá rozdělit do několika základních skupin podle toho, jak reagují na běžné, každodenní záležitosti. Těmito skupinami jsou: strach, nejistota, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, nedostatečný zájem o přítomné okolnosti, přílišná péče o blaho ostatních a skleslost a zoufalství.

Doporučení (nejen) pro translidi

Asi nejznámější esencí této metody léčení a prevence je tzv. Rescue Remedy – Krizová esence. Jak již její samotný název napovídá, užívá se v obdobích krize, jakkoli velké. Pro translidi může být takovou krizovou situací v podstatě cokoliv od návštěvy společenské akce nebo hledání práce po operace , vyřizování nových dokladů či první rande v nové roli. Dále, stejně jako u ostatních lidí, může člověka „rozhodit" zkouška, nehoda (ať jsme jejími svědky nebo účastníky), stěhování, řízení auta, úraz, úmrtí blízkého člověka apod. Tato esence zabírá do čtvrt hodiny, a to i ve velice vážných krizích, neboť všeobecně platí: čím je stav akutnější, tím rychleji "bachovky" zaberou.

Esence mají i svou formu pro vnější použití a tou je Rescue Cream – Krizový krém. Již název sám napovídá, že obsahuje Rescue Remedy – Krizovou esenci; další esencí, kterou krém obsahuje, je Crab Apple – Plané jablko, které má funkci čistící. Krém se používá na traumata a krize kůže: popáleniny, odřeniny, modřiny, špatně se hojící rány, lupénka, akné, ekzémy, jizvy, křeče, výborný je při péči o pooperační jizvy, začít se dá velmi brzy po operaci. Zkušenost ukazuje, že může nečekaně rychle pomoci s bolestmi v místě vnějších i vnitřních jizev! Samozřejmě jej lze použít i jako denní a noční krém apod. Je připravený z homeopaticky vyrobeného masťového základu. Neobsahuje lanolin a je hypoalergenní. Krásně se roztírá, proto ho stačí nanést opravdu malé množství. (Cena je asi 250Kč.)

* Pro velkou část translidí může být vhodné užívání esence Crab Apple – Plané jablko, která nejen čistí, ale také pomáhá vyrovnat se se svým tělem, s pocitem sebe nenávisti, také může někdy podpořit hubnutí.

* Se všemi strachy, které dokážete pojmenovat (strach z lidí, z odmítnutí, z operace…), pomůže Mimulus – Kejklířka skvrnitá.

* Pokud jste zahořklí a nemůžete se ubránit sebelítosti, může vám výborně posloužit esence Willow – Žlutá vrba, která navrací optimismus. Takto by se dalo pokračovat dál, ale protože se mohou za stejná slova schovat trochu jiné pocity a okolnosti, je určitě lepší svoji situaci konzultovat..

Použití

Bachovy květové esence se užívají převážně vnitřně v kapkách – samy jsou tekuté a jsou konzervovány alkoholem, aby nemusely být konzervovány chemicky. Všechny se dávkují po 2 kapkách, jenom Krizová esence se dávkuje po 4 kapkách. Důvodem je to, že se skládá z pěti základních Bachových esencí, tak aby byl zachován jistý poměr kapek. V akutních stavech lze esence nakapat přímo z lahviček do pití nebo i do úst, pro dlouhodobější potíže se používá tzv. užívací lahvička. Do té se nakape kombinace až 7 různých esencí podle potřeby a doplní se čistou vodou (bez nebo s příměsí alkoholu). Tato lahvička pak vydrží asi 3-4 týdny, užívá se min. 4 x 4 kapky denně.


Pokud vás tato terapie zaujala, je vhodné se obrátit na odborníka, který s ní má zkušenot, protože vybrat vhodnou esenci není vždy snadné.
Hodně štěstí!:)

Shlédnuto: 7683x    |    Komentáře: 2    |    Tipů: 4    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License