inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
28.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Britové zvolili ženu, která byla mužem

Když ta rozesmátá tmavovlasá dáma loni vkráčela do domu Velkého bratra kdesi v Londýně, producenti stanice Channel 4 si mnuli ruce. Tak silný životní příběh v soutěži, jejíž sledovanost šla po čtyřech letech trochu dolů, už dlouho neměli.

Jen pár měsíců předtím, než se Nadia Almada, bankovní úřednice původem z Portugalska, stala součástí páté série, prodělala poslední operaci nezbytnou k přeměně muže v ženu. Ona věděla, diváci věděli, ale její spolubydlící neměli ani tušení.

"Šla jsem do toho domu, aby mě okolí poprvé bez předsudků přijalo jako ženu." Velké tíživé tajemství na jedné straně, charizmatická a zábavná osobnost na straně druhé. Pro Nadiu to byly krušné chvíle: diváci pozorovali, jak v úzkosti pláče ve "zpovědní místnosti", ztuhne, když se ostatní začnou bavit o transsexuálech nebo o tom, jak plánují děti, které ona mít nebude. Zápasí s těžkými abstinenčními příznaky, když jí dojdou na týden cigarety...

Čtyři miliony diváků zvolily Nadiu.

"Bylo její vítězství symbolem nového závanu tolerance Britů k lidem, jako je ona, anebo to byla jen dobrá podívaná?" filozofoval list The Observer. A básnil: "Nadia se stala symbolem postoje být sám sebou, dala soutěži hlubší emocionální rozměr."

I Nadia Almada se rozplývala: "Kdybych zítra zemřela, zemřela bych jako šťastná bytost. Ještě před šesti měsíci jsem se sebou nebyla spokojená, cítila jsem se tak nejistá. Big Brother ze mě udělal nového člověka."

Vítězka nechybí na žádném anglickém večírku celebrit, stala se hostem letošní australské reality show, natočila videokazetu se cvičením pro ženy. Punková kapela The Gonads na její počest napsala píseň Nadio, miluji tě.

Pak nastal šok.

"Chci se omluvit všem divákům, kteří mi fandili," řekla nedávno v novinách. Přiznala, že si před pár lety prostitucí vydělala na své umělé poprsí.

"Bylo to velmi temné období, ale už je za mnou." Pořád tě milujeme, Nadio, reagovali fanoušci na internetu.

Shlédnuto: 3700x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License