inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Bývalí manželé uzavřeli nový svazek, jako dvě ženy

Bývalý britský manžel a manželka se znovu "vzali" jako partnerky téhož pohlaví - čtrnáct let poté, co ženich absolvoval operaci změny pohlaví. K novému partnerskému svazku jim dopomohl zákon o civilním partnerství, jež začal v Británii platit od 5. prosince.

Bernard a Joyce Rogersovi se vzali v roce 1967, ale žili "jako sestry" od roku 1991, kdy Bernard podstoupil operaci změny pohlaví a začal si říkat Bernadette.

Bývalý fyzik v důchodu je nyní právně uznáván jako žena díky zákonu na rozpoznání pohlaví, který vstoupil v zemi v platnost loni. A to zároveň znamená, že může vstoupit do partnerského svazku s Joyce.

"Máme v sobě stále stejné zalíbení jako jsme vždycky měli. Máme naprosto ideální vztah. Navzájem se doplňujeme ve všech směrech," řekla Bernadette z Woodford Halse nedaleko Daventry v hrabství Northants. "Dnes ráno jsem stála před zrcadlem v ložnici a pomyslela si, ano, dokázala jsi to. Je to takový pocit dovršení," dodala hrdě šestasedmdesátiletá žena.

Před opětovným uzavřením "manželství" se dvojice musela nejdřív rozvést, neboť zákon na rozpoznání pohlaví neuznává změnu pohlaví transsexuála, zůstane-li daný člověk ve svazku manželském.

Po rozvodovém řízení u soudu v Northamptonu vydal soudce Bernadette nový rodný list, ve kterém je zanesena jako žena. Po skončení rozvodu mohli absolvovat obřad k registrovanému civilnímu partnerství.

Shlédnuto: 2541x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License