inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Chomutovský transsexuál chce pomáhat gayům a lesbičkám

Setkání českých gayů a lesbiček uspořádal o velikonočním víkendu provozovatel prvního chomutovského baru pro čtyřprocentní menšinu. Na dvoudenní akci se sjelo několik desítek lidí včetně několika transsexuálů. Setkání by se v Chomutově měla pořádat pravidelně.

"Nechceme se pořád skrývat. Jsme takoví, jací jsme. Snad lidé konečně pochopí, že jsme si nemohli vybrat a že homosexualita není nemoc, co se dá léčit," vysvětlil smysl setkání člověk, který za celou akcí stál. Jmenuje se Nicola a patří k těm, s nimiž si příroda zažertovala nejkrutěji.

Narodila se s oběma pohlavími a dostala jméno Lukáš. Když dospěla, pochopila, že je víc ženou než mužem. Pak nastoupila cestu, která není ani lehká, ani příjemná. Pět let ji krmí ženskými hormony, aby ztratila charakteristické mužské rysy. Ale nejde to tak rychle, jak by si přála.

"Jednou mi přestanou růst vousy, budu mít jemný hlas a to ostatní, co k ženě patří. Jenže to mě čeká ještě operace. V tom lepším případě. Musí totiž o ní rozhodnout spousta psychiatrů," posteskla si Nicola.

Nejtěžší léta už má zřejmě za sebou. Už i rodina se více či méně smířila s tím, jakou cestu si jejich dítě vybralo. Ale vždycky to tak nebylo. Několikrát stála Nicola na samém prahu pokusu sáhnout si na život. Bývala sama, opuštěná a frustrovaná. Podnik U Petra Voka v Chomutově prý otevřela proto, aby nikdo, s jehož sexualitou si život zahrál stejně nemilosrdně, nemusel být takhle osamělý.

"Vím, jak je strašně těžké smířit se s tím, že je člověk jiný než ti ostatní. Spousta homosexuálů sáhne k drogám nebo upadne do naprosté letargie. Přitom stačí, když se najdou lidé se stejným problémem. S nimi si může popovídat o tom, jak se žije s opačnou sexuální orientací. Chceme vytvořit takové místo, kde nikdo nemusí být smutný," usmála se Nicola.

Shlédnuto: 4217x    |    Komentáře: 1    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License