inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Chýlková jako žena i muž

Nova se pustila do výroby původních seriálů ve velkém. První klapka nového seriálu s Ivanou Chýlkovou On je žena! padla v naprosté tajnosti.

Pro nový projekt, který po týdnu natáčení Nova představila veřejnosti, se podařilo zkombinovat zkušenosti jednoho z nejlepších českých režisérů Václava Vorlíčka, který mimo jiné natočil i bezmála čtyřicetidílnou sérii o Arabele, s novým pohledem mladého scenáristy Jana Eisnera. Ten studoval i pracoval na filmových, převážně dokumentárních projektech v Česku i USA.

Nova podle programové ředitelky Libuše Šmuclerové vybrala projekt z množství synopsí, které odevzdali jí oslovení autoři. Třem z nich nechala napsat scénář a ten o Tootsie naruby ji zaujal nejvíc.

Oblastní herečka Zina Maxová, kterou hraje Ivana Chýlková, se po vyhazovu z divadla dostane v mužském převleku na prestižní místo moderátora zpravodajské relace a záhy se stane miláčkem národa. Ivanu Chýlkovou, která roli v třináctidílném seriálu přijala po přečtení prvních tří dílů, zaujal nejvíc právě zábavný moment proměny. "Velmi slibná mi ale přijde celková synopse," říká herečka.

Na komedii se těší i Václav Vorlíček, kterému z pracovního plánu vypadlo natáčení pohádky pro německého producenta a mohl tak práci pro Novu přijmout. Bere ji jako experiment, protože natáčení vyžaduje ostřejší tempo než cokoliv jiného, co kdy pro televizi točil.

Proměnu Ivany Chýlkové v příjemného mladého muže má na svědomí umělecká maskérka Jiřina Pahlerová. Celá operace trvá asi hodinu a vyžádala si čtyři kola zkoušek. Hlavním problémem bylo, jak nalepit herečce vousy, aby vypadaly přirozeně. Povedlo se to tak, že ani životní partner Ivany Chýlkové Jan Kraus, který v seriálu také hraje, nechtěl herečku v masce políbit.

V dalších rolích se objeví Jiřina Bohdalová, Pavel Zedníček, Jaroslava Kretschmerová či Martin Stropnický. Nova seriál natáčí v prostorách Měšťanské besedy, kam se vrátila po několikaleté roztržce se společností ČNTS.

"Seriál se z velké části odehrává ve zpravodajském newsroomu. Využili jsme proto toho, že v Měšťanské besedě ještě stojí studio, odkud se vysílaly původní zprávy Novy," řekla Libuše Šmuclerová. K budově má blízko i Václav Vorlíček, který do ní však poprvé přišel, ještě když patřila tehdejší Československé televizi. V roce 1953 se tu jako asistent podílel na vysílání prvního televizního silvestra.

Shlédnuto: 1885x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License