inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Děti mi mohou říkat tati!

Praha - Kdysi sloužila v armádě. Odkroutila si jako tehdy každý "záklaďák" povinnou dvouletou službu. Když se po letech chtěla do zeleného vrátit, slyšela: "Nechceme tě!" To Jaroslavu Brokešovou, která podstoupila operativní zákrok a z muže se stala ženou, pořádně namíchlo. "Přístup určitých orgánů, třeba vojenských expertů, mě vážně šokoval. Po tom, co se stalo, jsem se naštvala a chtěla jsem společnosti ukázat, co se tady může všechno stát," durdila se. A pustila se do toho s pořádnou vervou. Dnes zná její příběh téměř každý. Lidé jsou rozděleni na dva tábory jedni jí fandí, druzí ji nechápou. Oba tábory se ptaly v úterním on-line rozhovoru na Bleskově.cz.

Než se stala ženou, trvalo to pět let. Když šla za sexuologem, už měla jasno jsem žena! Pro lékaře to ale tak jednoduché nebylo. Tři a půl roku musela na sexuologické pozorování. Teprve pak došlo k samotné operaci. Problémy tím ale neskončily. Vše musela společně s bývalou partnerkou vysvětlit svým dvěma dětem.

"Tyhle záležitosti jsme řešili s odborníky. Zúčastnila jsem se určitých sezení a myslím si, že to vše, včetně našeho přístupu, pomohlo, aby děti vše pochopily," líčila Jarka, která má s třináctiletou dcerou a o dva roky starším synem dobré vztahy. "Jsem přesvědčená, že mé děti si mě nyní víc váží, protože jsem k nim byla upřímná a otevřená. I když to pro ně bylo bezesporu těžké."

Děti mají také povoleno říkat jí "tati", ale moc toho nevyužívají. "Ony samy pochopily, že bude lepší, když mě budou oslovovat raději Jarko. Nemají s tím žádný problém," uvedla. Udobřila se i s rodiči, hlavně s matkou. A co bývalá partnerka? "Snažím se s ní vycházet co nejlépe," řekla jen.

Je šťastná, ale sama

"Jsem teď šťastná," říká Jaroslava, i když ji tíží samota. "Měla jsem přítele, který dva měsíce nic nepoznal. Pak jsem mu to řekla, chtěla jsem být upřímná. A byl konec. Člověku je samotnému smutno." Nyní hledá, a ne jen muže. "Jsem bisexuální, ale zase nechci vypadat jak smrt, že beru všechno," dodala. Věří, že když po tom všem humbuku kolem své osoby někoho najde, bude to klapat. "Spadl by mi obrovský kámen ze srdce," řekla.

Svého kroku nelituje. Pokud by se znovu rozhodovala, udělala by jej znovu. "Byla jsem ženou odmalička, takže jsem si jenom splnila svůj sen, abych byla ženou doopravdy. Prostě jsem potřebovala jen nějaké úpravy, abych mohla jako žena fungovat. Teď jsem ve správném těle a je to super," zakončila Jaroslava Brokešová povídání se čtenáři.

Shlédnuto: 1853x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License