inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
17.1.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Pár otázek.  |   Andrea  |  17.02.2006 v 01:50   |   MtF

Chvíli jsem životem jen tak bloudila (přesně 25 let), ale teď jsem si naprosto jistá, že jsem se konečně našla. Chci své opravdové tělo a ne to, kterým mě omylem obdařila příroda! Tolik na úvod a teď k dotazu. Zajímá mě časová a finančí náročnost přeměny (respektive raději bych řekla návratu k normálnímu tělu). Jelikož jsem z Brna, je mi jasné, že mně doporučíte kontaktovat paní doktorku Fifkovou. A proto chci vědět více o tom, jak často a jak dlouho jí budu navštěvovat, jelikož například abych jezdila párkrát týdně do Prahy, to je docela nereálné, tak proto mě to zajímá. Dále bych ráda věděla, jaké finanční náklady přeměna obnáší, vím že samotná operace je hrazená, ale určitě je spousta věcí okolo, se kterými bych měla počítat a být finančně připravená? A dále bych prosila, jestli můžete stručně v bodech popsat cestu od úplného začátku až k dokončení přeměny, co všechno to obnáší. Předem děkuji, Andy.

Johanka  |  25.02.2006 v 11:44

Ahoj Andreo!

Velmi se mi líbí, jak používáš místo slova přeměna termínu "Návrat k normálnímu tělu". Ono se u translidí totiž skutečně o žádnou "změnu pohlaví" nejedná, pouze o změnu určitých tělesných znaků tak, aby odpovídaly pohlaví skutečnému, které je v lidské duši vepsáno už od narození...

Nemám teď bohužel přehled o tom, jak nyní vypadá situace v Brně, protože je ale pražská doktorka Fifková doslova na roztrhání, můžeš zkusit Ostravu a dr.Potribnou. Spojení najdeš v našich kontaktech.

Co se týče procesu tzv. přeměny pohlaví :), v Praze to probíhá zhruba následovně:

Po objednávce se obvykle čeká na první termín zhruba čtvrt roku.

Sezení trvají asi půl hodiny a opakují se přibližně jednou měsíčně.

(V Praze je také možnost navštěvovat asi 2x měsíčně skupinová sezení.)

Je nezbytné absolvovat psychologické vyšetření u nezávislého odborníka (dr.Weiss) pro potvrzení diagnozy.

V této fázi je možné dosáhnout bezplatné změny jména na neutrální tvar.

Následuje minimálně tříměsíční "zkušební" doba, kdy se sleduje, zda je rozhodnutí klienta trvalé a nezvratné, a také zda již začíná žít v nové roli.

Po těchto třech měsících je možné zahájit hormonální terapii, ale nejdříve je nutné absolvovat vyšetření u internisty a endokrinologa.

Po 12 měsících hormonální terapie je možné podat žádost ke komisi pro schvalování operativních zákroků u TS. (úspěšnost žádostí je v Praze stoprocentní).

S rozhodnutím komise v ruce je možné domluvit si termín operace.

Po jejím absolvování může dojít i ke změně jména a rodného čísla na nový tvar. Dosáhnout lze i změny starých diplomů, vysvědčení, apod.

Hotovo, finito, hurá do nového života! :)


Operace genitálií je hrazená z pojištění, za úpravu prsou, nosu, apod. se platí.

Základní finanční náklady u MtF odhadem:

Laserová epilace: 20 000 Kč

Kosmetika: 5-10 000 Kč

Oblečení: 50-100 000 Kč (rozpočteno do dvou až tří let to není zase tak hrozné) :)


Držím palce, ať Ti to vyjde!

Johanka

Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License