inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
17.1.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Co dělat?  |   qwerty  |  15.05.2006 v 14:05   |   MtF

Přeji hezký den. Mám problém tohoto rázu. Rád se oblékám do ženského oblečení, miluji dámské kozačky,... Jsem rozvedený a tato má úchylka se na rozchodu podepsala. Nyní mám novou přítelkyni a myslím, že by bylo fér, aby o tom věděla. Už z toho důvodu, že bych některé prvky rád přenesl do sexuální aktivity. Mám ale hrozný strach, že se se mnou rozejde a nebo, že si mne minimálně přestane vážit jako muže. Prosím poraďte.

Johanka  |  16.05.2006 v 10:29

Dobrý den, Querty!

Pokud byste cítil hluboký odpor ke svému mužskému tělu a životu a toužil žít plně a trvale jako žena včetně ženského těla, pak by se jednalo o transsexualitu a k vyřešení takové situace by vedla dlouhá a komplikovaná léčba.

Pokud jste ale se svým mužským životem spokojený, a pouze nacházíte potěšení v občasném převlékání do ženského oblečení a v krátkodobých (nikoli trvalých) pobytech v ženské roli, pak by šlo zřejmě o transvestitismus, moderně spíše nazývaný crossdressing. Takováto záliba je samozřejmě zcela neškodná a není třeba se za ní jakkoli stydět. Navíc se týká mnohem většího množství mužů, než by se mohlo na první pohled zdát.

Myslím, že je dobré, že chcete být ke své nové přítelkyni upřímný. Určitě by bylo dobré s oznámením nespěchat, a počkat, až Vás partnerka pozná jako seriozního a kvalitního člověka, pak bude větší šance, že Vaši neobvyklou zálibu lépe přijme. Můžete si ji také předem otestovat tím, že zavedete řeč na dané téma a budete sledovat její reakci. To však může být zavádějící, protože pokud nikoho takového dosud nezná, může snadno trpět řadou předsudků, což ale nemusí znamenat, že by Vás nedokázala pochopit. Jednoduše řečeno, lidé snadno odsoudí to, co se týká cizích abstraktních lidí, ale když jde o někoho blízkého, může být přístup rázem zcela jiný. Vaši situaci poněkud komplikuje touha přenést určité prvky i do sexu, tam už je přece jen vyšší pravděpodobnost, že narazíte. Na druhou stranu, pokud budete schopen naplnit všechny atributy mužské role, které od Vás budou vyžadovány, pak bude šance na úspěch zase o kousek větší.

Pokud to přesto nevyjde, budete hned vědět na čem jste a budete moci hledat někoho jiného, tolerantnějšího. Ženy ochotné akceptovat TV partnera nepochybně existují, jde jen o to mít dostatek trpělivosti při jejich hledání.

Při Vašich specifických požadavcích by mohla být řešením například inzerce.

Hodně štěstí a žádný stud Vám přeje

Johanka

Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License