inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Chci být dívka  |   Michaela  |  24.06.2006 v 01:00   |   MtF

ahoj...jmenuji se míša a cítím se uplně jako holka.. líbí se mi tak chodit - chovat se tak, líčit se, oblékat se tak, prostě chci být dívka. Problém je v tom, že mám přítelkyni, která to neakceptuje a moje rodina by to taky asi nepřežila - myslim kdybych šla do přeměny. Nevím co mám dělat. Rozejít se sní nemůžu - miluju ji. a ona moc mě. ale řekal mi že se zamilovala do kluka a nechce holku. řekal že at si vyberu - buť ji, anebo přeměnu. musela jsem říct že ji jako tu moji přítelkyni ale dál to tajím. Dostat to ze sebe nemůžu. Bolí to a strašně se trápím. Nemůžu to v sobě do nekonečna dusit. Vím to asi od 11 let a je mi 21 let. Prosím poraďte mi. Děkuju moc.

Johanka  |  26.07.2006 v 12:20

Ahoj Míšo,

moc se omlouvám za opožděnou odpověď, ale měla jsem teď něco jako dovolenou...

I když je těžké odhadovat diagnózu podle několika řádek, ve Tvém případě se mi zdá opravdu velmi pravděpodobné, že by mohlo jít o transsexualitu.

Jestliže se v mužském těle a roli tak bolestivě trápíš, pak by asi bylo dobré začít svou situaci řešit. Určitě ti doporučuji vyhledat odbornou pomoc, ať už sexuologickou (např. dr. Fifková) nebo psychoterapeutickou. Je docela dobře možné, že po konzultaci s odborníkem nakonec dojdeš k názoru, že přeměna je pro tebe jediné kvalitní řešení.

Většina translidí obvykle svou rodinu podceňuje. I když se třeba může rodina např. u televize při pohledu na příslušníky sexuálních menšin chovat xenofobně, ve chvíli, kdy zjistí, že se stejný problém může týkat jejich dítěte, může se opovržení změnit v zájem, starost a nakonec i akceptaci. V nejhorším případě člověk vždycky dokáže žít i bez rodiny, odstěhovat se a dát přednost své seberealizaci.

Pokud Tvá přítelkyně říká, že se zamilovala do kluka, potom vlastně nemiluje Tebe, ale jen Tvou nynější fasádu. Pokud po nás někdo chce, abychom kvůli vztahu obětovali něco, co je pro nás životně důležité, pak se obávám, že nejde o lásku, ale o sobecký, majetnický přístup. Pochopitelně jako drtivá většina zamilovaných si myslíš, že se nemůžeš rozejít, že by to byl konec světa, opak je však pravdou. Je otázkou, zda sis nevytvořila na své partnerce určitou závislost, která ti poskytuje zdánlivou ochranu před všemi nejistotami a obavami tvého života. Pokud ale chce člověk milovat druhé, měl by se nejdřív naučit milovat sebe, naslouchat svým potřebám a snům a nenatahovat sebe sama na mučidla. Jestliže jsi opravdu ženou v mužském těle, pak pro svou přítelkyni stejně nikdy opravdovým mužem nebudeš a nejspíš nebude spokojená ani jedna z vás.

Držím Ti palce, abys dokázala najít sama sebe a své štěstí!

Johanka

Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License