inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

oblékání za holku...  |   Matěj  |  30.11.4525 v 11:53   |   CD/TV

Ahoj, je mi 16 let a mám takový problém.Vaše stránky jsem našel náhodou.Byl bych moc rád, kdybyste mi mohli nějak pomoci.Jsem kluk ale vypadám jako holka.Teda aspoň podle kamarádů.Asi před měsícem měla má sestra takový šílený nápad, že mě převleče za holku a půjdem ven.Byla strašně zvědavá na reakce lidí.Říkala, že nikdo stoprocentně nepozná, že jsem kluk protože nemám žádné chlupy na nohou a mám dlouhé vlasy.A taky že ne.Navlékla mi podprsenku, nějaký top a minisukni a podkolenky.Připadal jsem si trapně ale po chvíli se mi to nějak začalo líbit.Při pohledu na svoje nohy v té krátké sukni do zrcadla se mi postavil.Dřív mě dokázala vzrušit jen nahá holka v časopise ale teď mě vzrušují moje vlastní nohy v sukni.Nerozumím tomu.Potají tu sukni nosím dál, a uvažuju o tom že když mě nikdo nepoznal tak takhle můžu chodit i normálně.Dokážete mi poradit jak se zachovat a co se to se mnou děje?Děkuju moc.

Johanka  |  30.11.7254 v 11:54

Ahoj Matěji,

prohlédneš-li si pozorně předešlé odpovědi v poradně, jistě narazíš hned na několik podobných dotazů.

Pro posouzení Tvé situace je klíčové, zda Tě přitahuje pouhé nošení ženského oblečení nebo se Ti líbí rovněž představa sebe sama s ženským tělem, a to natrvalo. V druhém případě by se zřejmě jednalo o transsexualitu a pak by opravdu bylo nezbytné vyhledat kvalitního odborníka a poradit se s ním.

V prvním případě by šlo nejspíše o nějaký typ crossdressingu či transvestitismu, který se dá označit za zcela neškodnou (i když ve společnosti dosud nepříliš tolerovanou) zálibu mnohých mužů, kteří jsou se svým mužským tělem i rolí naprosto spokojeni, ale nesmírně je baví podnikat občasné výlety do ženského světa.

Nutno ovšem dodat, že řada MtF transžen se v počáteční fázi identifikuje a projevuje spíše jako CD a teprve později dospěje k uvědomění, že pouhé převlékání vlastně nestačí a že jejich cílem je kompletní přeměna.

Nedělej si tedy ze své záliby vrásky, není to rozhodně nic špatného. Pokud bys však měl pocit, že jde o něco víc, než jen touhu po převlékání, pak neváhej a obrať se na odborníka.

Hodně štěstí a hladké nohy přeje

Johanka

Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License