inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

rada  |   sandra  |  24.07.2006 v 21:31   |   MtF

přeji krásný den.Mám takový problém s kterým se potýkám již delší dobu(cca17let),cítím se být ženou každým kouskem svého těla,ale stále jsem nenašel odvahu zajít k žádnému lékaři a požádat o pomoc či radu.Chtěl bych podstoupit hormonální léčbu a následně i změnu pohlavý,ale bojím se toho že ve svích31letech je už trochu pozdě.Co jsem se dočetl z dostupných materialů je to zdlouhavá a náročná procedura.Proto vás žádám o radu na koho se obrátit o pomoc či radu.Jsem z Usteckého kraje.Předem děkuji za odpověd.

S pozdravem Pavel(Sandra)

Johanka  |  31.07.2006 v 10:36

Ahoj Sandro,

krásný den i Tobě! :)

Je-li tomu opravdu tak, a Ty přímo bytostně toužíš stát se ženou, pak by opravdu bylo nanejvýš dobré kopnout do sebe panáka, sebrat odvahu a vyhledat nějakého kvalitního odborníka, např. dr. Fifkovou z Prahy(z Ústí nějaká hodina jízdy vlakem). Ústecká sexuologie byla v době nedávné neblaze proslulá, nevím sice, jaká situace tam panuje dnes, ale pro jistotu bych doporučila zkusit Prahu. Není třeba se nějak stydět, transsexualita je dnes problémem, který je u nás stále častější a v posledních letech se navíc začíná konečně řešit moderním způsobem.

V 31 letech určitě pozdě není, naopak je to u MtF transžen přibližně průměrný věk. Celý proces je opravdu náročný a zdlouhavý, ale pokud je výsledkem spokojenější a šťastnější život, pak to jistě stojí za to. Ono to zas tak dlouho netrvá, pokud jde vše hladce, může člověk dojít k operaci třeba i za rok a půl, což uteče jako voda :)

Tož neváhej a juž sa k doktorům objednávej! :)))

Držím palce! (to sou takové ty malé tlusté prstéčky) :)

Johanka

Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License