inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

crossdressing  |   Tomas  |  17.07.2004 v 13:48   |   CD/TV

Ahoj "poradnicko"!

Nejprve se omlouvam, ze nepisu diakriticka znamenka. Jsem v zahranici a tak to nejde.

O co mi jde? Nevim, zda mi na tento pro Vas jiz banalni dotaz odpovite. Ale rad bych Vasi odpoved znal.

Muj problem (nebo spis nezdolatelna vasen) je tzv. crossdressing. Jiz od puberty se prevlekam. Je mi 36. Zaroven se za to stydim a vadi mi, ze nemohu pravdepodobne diky teto abnormalite najit partnerku (nebo je to otazka meho zevnejsku - nevim). Byl jsem sice na konzultaci u sexuologozky, ale ta mi v podstate nenabidla jine reseni nez operaci. To ale v me situaci absolutne (kvuli rodicum, praci a v neposledni rade nelerantnosti lidi u nas) neprichazi v uvahu.

A abych byl tedy konkretni: Velmi casto si oblekam (temer kazdy den) damske spodni kalhotky. Ty si kupuji. Vybiram si vzdy takove, ktere jsou velmi sexy - vykrojene, se snurkami a fantasticky prijemne na noseni. Casto si k nim prikoupim damske elasticke leginy. Tyto jsou na noseni uz absolutni rozkos. Myslim si, proc by to muzi nemohli nosit zrovna jako zeny, jestlize je to tak prijemne!? Chodim nekdy take do fitness center, kde miluju sledovat divky v nadhernych prilehavych uborech.

Ale co je na tom to nejzarazejici? Ja jim tu jejich postavu strasne zavidim, zvlast kdyz se podivam na jejich puvadne okoli jejich pohlavi v tesnych leginkach. Dokonce to doslo i tak daleko, ze jsem se takove divky zeptal, zda by mi nemohla prodat jeji kalhotky/leginy: Musim rici, ze naha zena me nikdy tak nepritahovala jako mlade divky v leginach s lemem jejich spodnich kalhotek pod nimi na zadecku! Ach jo ?! Poradte mi prosim, co s tim mam vsim delat.

Johanka  |  24.07.2004 v 19:48

Ahoj Tomáši!

Nejprve se omlouvám, že odepisuji s mírným zpožděním, to je to léto a prázdniny...Doufám také, že nebude vadit tykání :)

Názory na crossdressing (jindy též transvestismus) nejsou mezi odborníky zdaleka jednotné.. Podle některých jde o samostatnou diagnozu, podle jiných se jedná o vývojový předstupeň transsexuality.

Osobně znám několik MtF dívek, které začínaly jako CD, a postupně se "vypracovaly" až k transsexualitě a podstoupily operativní změnu pohlaví. Jestli ve Tvém případě může dojít časem k posunu směrem k TS, lze samozřejmě těžko předvídat.

Osobně bych jako jedno z hlavních rozlišovacích kritérií viděla touhu mít tělo opačného pohlaví. Tzv. CD bývají se svým tělem v zásadě spokojeni a netouží po jeho změně, narozdíl od TS, u kterých bývá právě touha po získání adekvátního těla typická.

Píšeš, že dívkám závidíš jejich postavu, to by mohl být argument pro TS, ale záleží, jak to myslíš, z Tvé poznámky to není jednoznačně jasné.

Tvé obavy z případné přeměny a jejího dopadu na Tvé okolí chápu, chci Tě však ujistit, že v dnešní době je již společnost přeci jen vyspělejší a případy, kdy jsou translidé zavrženi rodinou, přáteli, či kolegy začínají být spíše ojedinělé a naopak přibývá lidí, kteří jsou schopní transsexualitu bez problémů akceptovat.

Tím chci říci, že podstoupení změny pohlaví nemusí už dnes zdaleka znamenat sociální sebevraždu.

Ve Tvé situaci by asi bylo nejlépe navštívit kvalitního odborníka, lze doporučit například MUDr. Fifkovou, která se na tuto oblast specializuje. Během pravidelných sezení je pak možné ujasnit si, o co v Tvém případě přesně jde.

Pokud dojdeš k závěru, že operace není Tvým cílem a "převlékání" Ti zcela postačuje, pak není důvod ke studu, protože samozřejmě nejde o nic špatného, navíc v případě nošení spodního prádla se nemusí Tvé okolí vůbec nic dozvědět.

Pokud jde o partnerku, jsou ženy, kterým podobná záliba u muže nijak zvlášť nevadí a dovedou se s ní dobře vyrovnat. Jednodušší je ale asi hledat je přes inzerci, než běžným způsobem, přeci jen, jejich výskyt není až tak veliký.

Snad jsem Ti alespoň rámcově poradila..

Držím palce!

*Johanka*


P.S. Kdybys měl náhodou chuť, mohl bys nám třeba do diskusního klubu napsat pár tipů ohledně výběru toho nejpohodlnějšího prádla :)


Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License