inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Seznámení  |   Tery  |  06.08.2004 v 19:00   |   FtM

Dobrý den,

jmenuji se Terka a muj přítel podstupuje změnu pohlaví. V zaří nás čeká konečná operace. Chtěli by jsme seznámit s lidičkami kteří mají stejný problém,a tu poslední fázi již za sebou,přítelovi by to moc prospělo. Ve mě i v rodině má oporu,ale čím rychleji se to blíží mame oba strach.

První operaci jsme zvladly,jen si stale říkám že svět je hrozně nespravedlivý že tak báječný člověk si musí tolik protrpět aby žil tak jak měl žít. Moc ho miluju. Existují nějaká setkání kde se dá si z někým popovídat.

Pa a předem děkuji

Aaron  |  16.08.2004 v 16:10

Ahoj Terko :)

Zdaleka ne každý FtM může projít přeměnu ruku v ruce se svou přítelkyní a rozhodně ne všechny partnerky se pro transmuže takto angažují.. Alespoň v tomto ohledu má Tvůj přítel veliké štěstí :)

Příležitostí k setkání s ostatními translidmi je hned několik, záleží na tom, jak moc na seznámení spěcháte. Přes prázdniny je to s akcemi pochopitelně slabší - konkrétně se nabízí jen jedna a to pravidelná čtvrteční kopaná. Pokud vás fotbal neláká, můžete se přidat až po zápase, kdy se všichni přemísťují do hospody. Pro bližší informace (místo a čas srazu) kontaktujte ohanku - ať už se rozhodnete jakkoli, budete vítáni :)

Od září pak začnou skupiny u dr.Fifkové a schůzky v Komunitním centru.

Strach z blížící se operace je naprosto pochopitelný a jen málokdo jej nepocítí. Když už jste se ale jednou rozhodli, je lepší zaměřit svou pozornost jiným směrem: tj. nemyslet ani tak na zákrok samotný, jako spíš na to, že díky němu získá Tvůj přítel tělo, v němž se bude cítit bezpečněji a lépe, že přijdou nové doklady a s tím vším spojená úleva a radost... Pokud na něco intenzivně myslíme, často se to později splní - je proto moudřejší představovat si hezké věci :) Možná by vám oběma také pomohlo přečíst si něco o tom, jak to probíhalo u ostatních transmužů.

Těžko říct, proč se někdo narodí jako trans.. I názory translidí se v tomto ohledu velmi různí. Zatímco někdo to vnímá jako nemoc nebo trest za minulé životy, jiný hovoří o příležitosti k růstu a o jedinečné možnosti, jak se oprostit od mužsko-ženských stereotypů... Postoj k transsexualitě se navíc může u transčlověka samotného i u jeho okolí postupem času vyvíjet a obě dvě skupiny mohou objevovat i pozitivní stránky této jinak velice bolestné zkušenosti. Nejdříve ovšem musí transčlověk dosáhnout jistého stupně životní spokojenosti a dokázat mít rád sám sebe - a to je v době, kdy se ve svém těle i ve společnosti cítí jako cizinec, obvykle nemožné.

Přeju vám oběma hodně štěstí a ať vše dobře dopadne :)

Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License