inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
20.7.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

deprese  |   Danka  |  05.01.2007 v 22:52   |   CD/TV

Ahoj Johanko, neví, jestli mi poradíš, ale aspoň se vypovídám. Můj problém je v tom, že se částečně cítím jak žena, miluji ženské oblečení, líčení, ale muži mě nepřitahují. Rád bych nosil ženské oblečení pořád, ale k mému současnému zevnějšku by to nešlo.Jenže stejně mám rodinu, 2 krásné děti a bojím se, že kdybych se s tím někomu svěřil, že by se tohle nabouralo. Tak se jako většina lidí s tímhle problémem shovávám, ale je to silně deprimující. Když vidím nějaké hezké spodní prádlo, toužím ho mít na sobě, což občas dělám, ale trnu hrůzou, že si toho někdo všimne. Tak žju v permanentním střídání nenaplněných tužeb a strachu, že mě někdo odhalí. Poslední dobou se to stupňuje, je mi jasné, že kdybych se v sobě dřív vyznal líp, asi bych spoustu věcí udělala jinak. Já netoužím žít v ženské roli pořád, ale nevím co bych dal třeba za to, kdybych někde mohla žít týden jako žena se vším všudy. Vždycky mi bylo líp mezi holkama, záviděl jsem jim jejich oblékání, parfémy, zdobení... Je to zkrátka trápení, vždycky se těším, když rodina vypadne třeba na půl dne, to pak začne "módní přehlídka". Škoda že to nemůžu hnát dál, toužím například po celkové depilaci a vůbec po ženštějších rysech. Přeci jen si ale myslím, že na nějakou změnu života je pozdě. Je mi přes 35. Poslední dobou se mi i asi nějak bouří hormony, nalila se mi prsa a mám citlivé bradavky. Řekneš mi aspoň něco hezkýho na povzbuzení? Díky.Danka.

Johanka  |  06.01.2007 v 00:13

Ahoj Danko,

nejprve upozorňuji, že v předchozích odpovědích na téma TV/CD najdeš řadu obecných informací o tomto problému.

Nyní však konkrétně k tobě:

Záliba v mužích či ženách samozřejmě s případnou TS či TV/CD nijak nesouvisí.

Ve Tvé situaci by určitě nebylo na škodu vyhledat nějakého kvalitního věci znalého odborníka, který by ti pomohl vyznat se ve svých pocitech a hledat schůdná řešení.

Určitě by se ti také velmi ulevilo, kdyby ses svěřila své partnerce, ale posouzení vhodnosti takového kroku jistě záleží na Tobě.

V Čechách probíhá řada TV/CD srazů, určitě není problém se nějakého zúčastnit. Více informací na odkazu http://trans-lide.info

V TV/CD komunitě se najdou občas latentní MtF, u kterých je jejich identita dosud výrazně potlačená a projevuje se teprve pozvolna. Jedním z takových oblíbených testů sebe sama je právě dlouhodobější pobyt v ženské roli. Pokud pak člověk vnímá přechod z ženské role zpět do té mužské jako extrémně nepříjemný, může to naznačovat eventuální transsexualitu, jakkoli pouze na tomto se samozřejmě seriozní diagnostika stavět nedá.

Mimochodem, věk 35 let určitě na případnou přeměnu není příliš pozdní, průměrný věk MtF žen v momentu operace je zhruba 30...

Citlivá prsa nemusejí znamenat nic, ale mohou také naznačovat, že duše se v rámci psychosomatiky pokouší přetvořit tělo více k obrazu svému. Jaký ten obrázek je, zda modrý, růžový nebo něco mezi, na to už asi budeš muset přijít sama.

A já ti v tom hledání budu přát hodně štěstí.

Johanka

Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License