inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
20.7.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Pochopení  |   Andy  |  14.02.2007 v 17:18   |   CD/TV

Ahoj je mi 18 a mám jistý problém. A budu rád když mi s ním poradíte. Již od dětství tj. asi od 7 let si rád oblékám dámské věci.

Z počátku to byly pouze punčocháče mé sestry, ale postupem času jsem jsem si začal oblékal další a další části dámského šatníku o make-upu nemluvě.Kolem 15 let jsem konečně začal dostávat i větší kapesné a od té doby již nejsem závislý na šatníku mé sestry.V té době jsem taktéž na internetu začal vyhledávat podobně zaměřené stánky a zjistil že nejsem zdaleka sám do má zálibu v TV/CD.Do té doby jsem se považoval za podivína. Vůbec jsem si nechtěl připustit že může být někdo jako já. Ze svým ?koníčkem? jsem se již dávno smířil a v jistém slova smyslu si ho i užívám. Ale to by zatím nebyl můj problém na který bych chtěl odpoveď.Z počátku mi naprostá izolace okolí vyhovovala, ale postupem času mě to moje malé tajemství začalo tížit. A tak jsem se začal přispívat do různých internetových fór apod. Jenomže to stále není ono a rád bych se někomu svěřil. Někomu, kdo by mě l a do jisté míry i mé převlékáni pochopil. Bohužel s rodiči mám strach o tom mluvit. Jsou v tomto velice konzervativní a bojím se vzniku jisté bariéry mezi námi. Taktéž jsem uvažoval že se svěřím své sestř či dobrému kamarádovi. Ale nevím jak jím to říct či naznačit? Taktéž se bojím že se ten můj kamarád či sestra ke mě otočí zády či mě nějak zesměšní před okolím. Naše společnost se bohužel k tomuto tématu staví velice negativně. A to vše bohužel podle mě pramení z nevědomost. Co si mám počít???


Děkuji za radu Andy

Johanka  |  16.02.2007 v 17:56

Ahoj Andy,

pokud víš jistě, že Tvým problémem je pouze TV/CD a nikoli třeba latentní TS, a pokud jsi sám se sebou srovnaný, pak máš už na půl vyhráno. Neznám Tvé blízké, takže těžko mohu posoudit, zda je vhodnější cesta dalšího urputného mlčení nebo informování o své zálibě. Pokud se ale prakticky za každou cenu chceš někomu svěřit, pak bys měl opravdu pečlivě vybírat, aby to byla osoba spolehlivá, tolerantní a hlavně diskrétní. Nabízí se hned několik různých variant provedení: ústně v nějakém klidném a důvěrném prostředí či písemně (zde je výhodou čas pro adresáta na urovnání myšlenek a vstřebání informace). Můžeš také postupovat metodou vypouštění pokusných balónků, to jest zavést s vybranou osobou hovor na toto téma a nenápadně sondovat jaký má na to názor. Nebo vzít dotyčného např. na travestishow, promítnout tématický film, apod.

Cesta postupného naznačování je sice pracnější a zdlouhavá, ale zase bezpečnější.

Obecně ale soudím, že je určitě dobré, když člověk není se svým problémem sám (byť by šlo jen o neškodnou zálibu).

Tak držím palce!

Johanka

Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License