inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
20.7.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

Hormony a operace  |   Margaret  |  04.03.2007 v 19:04   |   Jiné

Dobrý den,

zajímalo by mě pár otázek ohledně přeměny. Chci se zeptat, do jaké velikosti mohou vyrůst prsa, poté co MtF začne brát ženské hormony, jestli je to u každého jinak a jestli dosahují alespoň průměrné velikosti ženských prsou. A ještě se chci optat, zda po hormonální terapii, kdy se začnou MtF tvořit sekundární ženské znaky se může stát, že by mohla být daná osoba odmítnuta operační komisí a tudíž by byla přeměna neúplná a tudíž by se mohlo stát, že by tento člověk měl prsa, ale přitom penis.

Děkuji za odpověď. Nashledanou

Johanka  |  05.03.2007 v 12:54

Dobrý den, Margaret.

přesné údaje o růstu prsou u Mtf neexistují, odhadem však bývý velikost v průměru zhruba A (u běžné ženské populace je to prý v rámci evropské populace B), někdy ovšem také nula, někdy třeba i B, velikost C by však byla v našich poměrech naprostou výjimkou. Celosvětově se hovoří o tom, že dosažená velikost je zpravidla o jedno číslo menší než u nejbližší ženské příbuzné (matka, sestra).

A kupodivu to není u každého stejné, ale opravdu velmi různé :)

Ňadra zkrátka nejsou baťovy cvičky :)

Vaše otázka "jestli dosahují alespoň průměrné velikosti ženských prsou" v sobě implicitně zahrnuje naivně optimistický předpoklad, že právě u MtF by měl být růst prsou abnormálně nadprůměrný, a když už by pří vší smůle nedosahoval pornografických parametrů, že by tedy mohl být přinejhorším aspoň průměrný :)))

U pražské komise je praxe taková, že pokud jsou splněné veškeré náležitosti (a o těch Vás poučí Váš lékař), pak není důvod žádost neschválit, a to bez ohledu na sekundární pohlavní znaky.

U brněnské komise však je podle dostupných zpráv procento odmítnutých výrazně větší...

Přeji mnoho zdaru!

Johanka


A nyní obecný dodatek pro uživatele poradny:

Občas se nemohu zbavit pocitu, že některé dotazy jsou poněkud zbytné, popřípadě svědčí o lenosti pisatele přečíst si předchozí dotazy a odpovědi...

Nicméně pište směle dál, uvidíme, co přinese budoucnost :)

Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License