inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Zodpovězené dotazy

hormony  |   Adam  |  27.09.2004 v 21:08   |   FtM

Již delší dobu dostávám hormony v injekční formě Agovirin Depot ( 1 ampule na 4 týdny) . Někdy mám potíže , spíše sestry, injekci mi vůbec píchnout. Proto jsem se ptal zda existuje jiná forma. Bylo mi řečeno, že toto je ověřená forma, a že radši se nemám pouštět do experimentů. Samozřejmě není to mým cílem, ale rád bych se dozvěděl, zda je možné používat něco jiného. Také by mne zajímalo jakým způsobem se určuje dávka, protože to co tady čtu, jako růst ochlupení apod., tak radši nic než moc.

Yoshiyuki  |  29.09.2004 v 19:07

Ahoj Adame,

podle toho co píšeš tipuju, že docházíš na sexuologii v Brně? Agovirin se jinde příliš nepoužívá - v Olomouci na vyžádání, když někomu nedělá dobře Sustanon, případně u MUDr.Procházky v Praze, který je ale dostatečně informován o všech dalších možnostech hormonální léčby. Co mě překvapuje, je, že by se někdy užíval Agovirin 1x za 4týdny?! Vždy to byly týdny 2.

Škoda, že jsi nenapsal, v čem spočívá ten problém s aplikací injekce, ale nevadí. Jsou tu dvě další možnosti. Jedna je již zmíněný Sustanon. Je to olejová injekce, která se aplikuje zpravidla 1x za 3 týdny. Na rozdíl od Agovirinu obchází játra, takže je mnohem šetrnější. Jsou kluci, kterým dělal Agovirin zle a Sustanon je bez problému, ale někdy je to i naopak - často jsou stížnosti hlavně na bolesti prvních pár dní po vpichu. Na Sustanon se doplácí, je to kolem 90,-Kč, v Brně je např.levnější než v Praze.

Poslední možností je Undestor, který má podobu tablet. Na Moravě se užívá málokdy, v Praze někdy zároveň se Sustanonem. Undestor má mnohem slabší účinky než injekce, i když by to tak podle endokrinologů být nemělo. Většinou se užívají 3-4 tablety denně, podle MUDr. Procházky je ale odpovídající dávkou k 1 injekci Agovirinu 8 tablet Undestoru denně. Kluci, co se rozhodli pro užívání Undestoru, mají většinou méně vousů a chlupů a celkově může být maskulinizace slabší.

Snad jsem zodpověděl, co jsi potřeboval.. Pokud by Ti se změnou užívaného preparátu nechtěli vyjít vstříc, uvažoval bych být Tebou i o změně sexuologického pracoviště - zdraví máme jen jedno a nervy taky.

Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License