inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.9.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Eunuchy nechtějí pojistit kvůli nejasnému pohlaví

Rozhořčení eunuchové z jihoindického státu Tamilnádu protestují proti tomu, že je státem vlastněná pojišťovna odmítá pojistit. Údajně kvůli nejasnostem ohledně pohlaví. Mluvčí společnosti Life Insurance Corporation stížnosti eunuchů odmítá, napsal britský internetový server BBC News.

Eunuch Janaki říká, že byl překvapen, když pojišťovna nechtěla přijmout jeho žádost o uzavření pojistné smlouvy. Podle něj je to tím, že úředníci společnosti nevědí, co mají vyplnit do kolonky "pohlaví".

Janaki si vydělává na skromné živobytí věštěním budoucnosti ve vesnici nedaleko města Vellore. Teď je pěkně naštvaný. Když lze pojistit škodu a ztrátu ovcí, krav, úrody nebo dokonce budovy, proč nelze pojistit někoho, kdo má právo volit a dostává potravinové lístky?


Mluvčí Life Insurance Corporation se sídlem v Bombaji tvrdí, že jeho firma eunuchům pojištění neodpírá. Jeden z vysoce postavených zaměstnanců společnosti však BBC řekl, že podle firemních předpisů může být pojištěn pouze "muž nebo žena". A že při striktním uplatňování těchto norem jsou žádosti o pojištění podané eunuchy běžně odmítány. Pokud se situace nevyjasní do tří měsíců, je Janaki odhodlán dát věc k soudu.

V Indii žije odhadem asi půl milionu eunuchů, hermafroditů nebo transvestitů. Jako chlapci se opravdu narodí, ale mají vyvinuté silné dívčí cítění. Někteří kvůli změně pohlaví podstoupí bolestivý chirurgický zákrok, protože na hormonální léčbu nemají peníze. Většina z nich pouze přijme za své ženská jména a šaty a nechá si narůst dlouhé vlasy. Lidé věří v to, že jejich přítomnost chrání před ďáblem.

Sexuální služby

S ústupem tradic je většina eunuchů nucena živit se poskytováním sexuálních služeb. I když nedávno se některým z nich podařilo zapojit se do veřejného života. Úspěchy jsou však vzácné. Eunuši si nejspíš ještě chvíli počkají, než budou pro společnost přijatelní, uzavírá BBC.
(ČTK)

Shlédnuto: 2068x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License