inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Farář gay: homosexuálních kněží jsou tisíce

Rozruch kolem katolického faráře z Valverde v jižním Španělsku neutichá, ba právě naopak. 39letý vikář José Mantero, jež se před několika dny přiznal ke své homosexuální orientaci, se totiž ke skandálu, který svým "outingem" vyvolal, znovu vyjádřil.

"Jsou mezi křesťany homosexuálové? No samozřejmě. Existují homosexuální kněží? Ale jistě, jsou nás tisíce! Je to něco naprosto přirozeného, vždy to budu obhajovat," prohlásil v rozhovoru pro španělskou státní rozhlasovou stanici Radio Nacional.

Farář gay, který ještě před týdnem sloužil ve vísce Valverde mše, rozdával hostie, oddával páry a křtil děti, ve svém skandálním projevu dodal: "Chtěl bych dál předat poselství, že člověk může být zároveň gayem a knězem, gayem a křesťanem. Bůh miluje homosexuály stejně vroucně jako heterosexuály nebo lesbičky, stejně jako transsexuály."

José Montero, jež veřejně přiznal, že se před osmi lety poprvé zamiloval do muže, vyslovil i důvod, proč se ke své sexuální orientaci přiznal: nechtěl bojovat proti celibátu, ale chtěl přispět k tomu, aby byla "homosexualita chápána jako něco přirozeného; nejen církví, ale i celou katolickou kulturou. Aby lidé pochopili, že homosexuály stvořil stejný bůh jako heterosexuály."

Zodpovědný biskup z Huelvy mezitím oznámil, že byl Montero jako farář suspendován. Ze své vesnice každopádně zmizel. Nemá chvilku klidu, stále se musí stěhovat z hotelu do hotelu, aby unikal reportérům.

Ve zmíněném rozhlasovém interview nicméně prohlásil, že s biskupem celou záležitost rozhodně ještě prohovoří. Nechápe, proč by měl být zbaven své funkce: "Jsem přesvědčen, že není neslučitelné být zároveň katolickým duchovním a gayem."

Shlédnuto: 2767x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License