inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
9.8.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

TG filmy na Febiofestu 2004

1.   D v a   f i l m y   v   G / L   s e k c i

Filmová přehlídka Febiofest již tradičně nabízí kromě mnoha jiných také sekci gay a lesbické kinematografie. Stejně jako v předchozích letech bylo i letos do této části zařazeno několik snímků s transgender tématikou.
Letos je to jeden snímek o MtF a jeden o pravděpodobně FtM (ač by mohlo jít třeba i o butch-lesbu). Autoři popisků obvykle bývají nedovtipní, a tak na ně nelze příliž spoléhat :)

O tuto sekci bývá tradičně velký zájem, proto doporučuji se zakoupením lístků dlouho neváhat.

Samotný Febiofest začíná 22.1., avšak předprodej vstupenek probíhá již od 19.1.!!! Podle mého zkušeného odhadu bude celá sekce v pátek 23.1. již kompletně vyprodána!!!
Vstupné: 69,- Kč
Telefon: 257 181 212

Létání s jedním křídlem

Popis
Příběh ženy, která převlečená za muže pracuje jako mechanik v autodílně. Jednoho dne se jí v práci přihodí úraz, při kterém ztratí vědomí. Její kolega z dílny ji rychle odveze do nejbližšího střediska. Doktor odhalí její pravé pohlaví a začne jí dělat sexuální návrhy.

Žena doktora odmítá, stejně jako svého kolegu z práce, který je gay a o jejím pravém pohlaví nic netuší. Doktor nechce, aby dívce její odmítnutí jen tak prošlo. Jde proto za vedoucím autodílny a prozradí mu ženino tajemství. Vedoucímu už dříve bylo divné, proč se žena nechce po práci chodit sprchovat s ostatními. Donutí ji jít s ostatními do sprchy. Žena však odmítne a ze sprchy uteče. Rozhodne se do práce už nejít, tíživá finanční situace jí to ale nedovolí. Když se druhý den v práci opět objeví jako muž, ostatní montéři se rozhodnou ji násilně svléknout.

Ocenění
- San Sebastián (2002) - Cena za nejlepší gay a lesbický
- film MFF Tokio (2002) - Asijská filmová cena

Projekce
- 23.1.2004 ve 14:15    Praha - Slovanský Dům, Sál 4
- 25.1.2004 ve 21:45    Praha - Slovanský Dům, Sál 4

Podrobnější info

Thelma

Popis
Vincent Fleury, taxikář z Lausanne, žije odděleně od své ženy a syna. Jedné noci potká mladou ženu Thelmu, která mu nabídne nesmírnou částku, když ji doveze na Krétu a pomůže jí pomstít se jejímu bývalému příteli. Vincent a Thelma k sobě během cesty na jih začínají mít stále blíž. Thelma však váhá.

Vincent Thelmině hře nerozumí, dokud jedné noci jejich flirt nepřeroste v blízký tělesný kontakt. Vincent zjistí, že Thelma je vlastně muž, je šokován a Thelmu od sebe odstrčí. Když teď zná její tajemství, začne vidět Vincent Thelmu v úplně jiném světle...

Projekce
- 26.1.2004 ve 14:15    Praha - Slovanský Dům, Sál 4
- 28.1.2004 ve 23:59    Praha - Slovanský Dům, Sál 4

Podrobnější info


2.   D O D A T E K   -   D a l š í   d v a   f i l m y !

Po podrobném prostudování papírového katalogu jsem nalezla ještě další dva snímky, které nejsou v internetovém přehledu v G/L sekci uvedeny. Jde o dva filmy s MtF tematikou. Potěšitelné je, že nebudou uvedeny jen v Praze, ale také v Brně a Ostravě.

Lola a Bilidikid

Popis
Murat žije v Berlíně. Je mu sedmnáct, je Turek a je gay. Rád se pohybuje ve světě undergroundové kultury mladých prostitutů a v barech pro transvestity. To je ale Muratovo velké tajemství, které se všemožně snaží skrýt před svojí matkou a bratrem. Murat brzy pochopí, že je na čase se rozhodnout, zda chce celý život prožít ve lži nebo v bolestné pravdě.

Ocenění
- MFF Istanbul (1999) - Cena diváků

Projekce
- 24.1.2004 ve 16:45    Praha - Slovanský Dům, Sál 4
- 28.1.2004 ve 23:15    Praha - Slovanský Dům, Sál 10
-   6.2.2004 ve 21:00    Brno  - Velký Špalíček, Sál 5

Podrobnější info

Normální

Popis
Roy a Irma Applewoodovi, oddaný manželský pár z rolnického Illionis, právě slaví své 25.výročí svatby v místním Rotary klubu. Oslavy jejich perfektního manželství náhle naruší Royův kolaps. Po oslavě se jdou poradit o Royově stavu s místním farářem. Roy dlouho chodí kolem horké kaše, ale nakonec se před Irmou farářovi svěří, že se cítí být ženou chycenou v mužském těle a že by si rád nechal operativně změnit své pohlaví.

Film nabízí citlivou studii jednoho manželské svazku, který prochází velmi neobvyklou situací. Podněcuje otázku, co je to, co na druhém milujeme a pro co jsme ochotni mu obětovat celý život. Je to jeho fyzický vzhled, jeho pohlaví, jeho mysl, jeho srdce nebo jeho duše? Kdyby náš vyvolený změnil kompletně svůj zevnějšek, budeme schopni ho dále milovat?

Ocenění
- Televizní cena Emmy (2003) - nejlepší scénář, nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší mužský herecky výkon

Projekce
- 24.1.2004 ve 14:15     Praha - Slovanský Dům, Sál 4
-   4.2.2004 ve 14:00     Ostrava - Multikino Cinestar, Sál 4
-   5.2.2004 ve 14:00     Brno - Velký Špalíček, Sál 3

Podrobnější info


Hezké filmové zážitky nejen na Febiofestu vám přeje

Shlédnuto: 3111x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 3    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License