inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
28.3.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Gayové, lesbičky a transsexuálové

Výzkumy dokázaly, že základní struktura těla i mozku lidského plodu je ženská. V důsledku této skutečnosti mají muži některé nadbytečné ženské charakteristické znaky, například prsní bradavky. Mají i nefunkční prsní žlázy, které si však stále uchovávají potenciální schopnost vytvářet mléko. Existují tisíce zaznamenaných případů laktace u válečných zajatců, u nichž hladovění vedlo k onemocnění jater, v jehož důsledku organismus nebyl schopen kontrolovat hormony potřebné k tvorbě mléka.

Během šestého až osmého týdne po početí obdrží plod, z něhož se má vyvinout chlapec, značnou dávku mužských hormonů zvaných androgeny, díky níž se utvoří mužské genitálie, a druhou dávku androgenů, která změní naprogramování mozku z ženského na mužské. Nedostane-li plod ve vhodnou dobu dostatečnou dávku hormonů, mohou nastat 2 možnosti.

V jednom případě se chlapec narodí s mozkem, jenž je naprogramován více žensky než mužsky; z tohoto chlapce se po pubertě pravděpodobně stane gay. V druhém případě se chlapec (z genetického hlediska) narodí se zcela „ženským" mozkem a mužskými genitáliemi. Z tohoto muže bude transsexuál, tj. člověk, jenž je biologicky příslušníkem jednoho pohlaví, avšak ví, že patří k pohlaví opačnému. Stává se dokonce, že se chlapec (z genetického hlediska) narodí s mužskými i ženskými genitáliemi.

Genetička Anne Moirová ve své revoluční knize Brainsex uvádí mnoho případů genetických chlapců, kteří po narození vypadali jako dívky a byli tak vychováváni. V pubertě se u nich „náhle" zformovaly mužské genitálie.

Tato genetická zvláštnost byla objevena v Dominikánské republice. Studie prokázaly, že rodiče tyto „dívky" vedli k dívčímu způsobu chování, oblékání i k hraní s panenkami. Mnozí z nich byli v šoku, když po pubertě svého dítěte zjistili, že mají co dělat s mladíkem s mužskými genitáliemi, mužským vzhledem a typicky mužskými způsoby chování. Tato změna proběhla bez ohledu na sociální podmínky a tlak okolí, který tyto děti směřoval k ženskému chování.

Sociální prostředí a výchova jen minimálně ovlivnily jejich život v dospělosti. Důkazem toho je skutečnost, že většina těchto „dívek" prožila zbytek života jako úspěšní muži. Z těchto případů je jasné, že při utváření vzorců chování hrají hlavní roli biologické faktory.

Shlédnuto: 3834x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License