inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
21.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Guatemalská policie vyšetřována pro vraždy translidí

Úřady vyšetřují, zda policie stojí za útokem, který vedl ke smrti jednoho a vážnému zranění druhého transsexuálního člověka. Oba byli postřeleni v centru hlavního města Guatemala City.

Mrtvá žena byla úřady identifikována pouze svým rodným mužským jménem jako Juan Pablo Mendez ve věku dvacet dva let. Zemřela v místní nemocnici v sobotu 17.12. 2005 odpoledne. Další obět, jejíž jméno nebylo zveřejněno, je ve vážném stavu. Členové organizace Oasis bojující za práva LGBT lidí uvedli, že útočníci byli oblečeni v policejních uniformách.

Erwin Sperissen velitel policie v Guatemala City řekl agentuře Associated Press: „Zjišťuje zda útočníci opravdu byli policisté a pokud ano, tak budou zatčeni.“ Organizace Oasis uvedla, že jenom tento rok se stalo obětí násilí sedm jejich členů.

Vraždy příslušníků sexuálních minorit jsou zejména v USA a v rozvojových zemích běžné. Obětí se nejčastěji stávají transsexuální a transgender lidé. Internetové stránky Remembering our dead evidují stovky takových případů jako byla vražda Brandona (podle jehož osudu byl natočen film Kluci nepláčou) či jako byla vražda Gwen Araujo, o které jsme již dříve informovali na našich stránkách.překlad a úprava textu: esperanza

Shlédnuto: 2012x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License