inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

V zájmu přežití se hadi stávají transvestity

Překvapující objev se podařil australskému vědci Ricku Shineovi ze sydneyské univerzity. Zjistil, že mnohé druhy mladých hadích samců jsou schopny sehrát svým soukmenovcům parádní travesty show. V jejich případě je ovšem simulovaná změna pohlaví zcela pochopitelná - po zimním podchlazeném spánku se potřebují nechat dospělými samci zahřát a rozpohybovat, aby se nestali snadnou kořistí predátorů.

Je veřejným tajemstvím, že pud rozmnožovací je nejsilnějším instinktem a svou intenzitou předčí dokonce pud sebezáchovy. Tím se ovšem samci všeho druhu často dostávají do životně nebezpečných situací.

Příroda proto vybavila své hadí chlapce schopností vysílat do éteru holčičí feromony a potlačit své samčí, aby jim zachránila životy, a tím i hadí rod. Plaziví jinoši jsou totiž po zimním spánku hibernovaní, jinými slovy podchlazení, zatuhlí, povadlí, bez energie, a proto by se mohli stát pro příslušné lovce snadnou kořistí.

Aby tedy hadí rod nevyhynul, vypustí hadí mladíci do prostoru ženské feromony a samci z širokého okolí se vášnivě vrhají k falešné samičce, aby vytvořili hřejivý klubíčkový propletenec. Teprve když se mladý hadí transvestita rozehřeje, přizná svou pravou tvář, tedy spíše pohlaví.

Protože jsou hadi z podstaty mírumilovné bytosti, poklidně se odplazí vyhledat skutečnou samičku, vysílající tentokrát pravé feromony, aby konečně dostáli své samčí povinnosti. "Tímto stádiem prochází snad každý mladý had, ale ve zralém věku už podobné žertíky nevyvádí", ujišťuje profesor Shine.

I to je naprosto přirozené, protože když dospěje, spadne do skupiny těch balamucených, kteří se v ryze samčím stylu bezhlavě vrhají na transvestitskou návnadu.

Shlédnuto: 1741x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License