inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
3.6.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Ptejte se Evy Hauserové


( Rarach ) Proč jste se rozvedla? Manžel byl ťunťa?
Nevadilo mi, že byl pasivní, ale že s ním nebylo možné komunikovat.


( Plíca ) Dobrý den. Proč jste se rozhodla bojovat za zrovnoprávnění žen? daří se Vám to? Děkiji
Myslím, že v naší společnosti mají ženy a ženské aspekty menší váhu a respekt než muži a mužské aspekty. Chtěla bych to změnit, ale zatím se mi to příliš nedaří.


( Tomáš ) Dobrý den! Jaký je Váš názor na to, že ženy, které se statisticky dožívají cca o 7 let vyššího věku, odchází do důchodu o tři roky dříve než muži. Myslíte, že je to správné? Je logické, zohlední-li se mateřství, které jistě představuje značnou zátěž pro ženský organizmus. Ale co bezdětné ženy??? Bojujete stejně aktivně i proti této diskriminaci? Nebo když vám to vyhovuje taktně mlčíte? Co až vám bude 57 a začnete brát důchod a Váš „partner Cyril“ ve stejném věku bude ještě muset pracovat…??? Děkuji za odpověď.
Jsem přesvědčená, že ženy i muži mají odcházet do důchodu ve stejném věku a to v 65 letech. Současný stav diskriminuje ženy, protože mají nízké důchody.


( Tom ) Co vám vadí na mužích?
Na mužích, jací jsou od přírody mi nevadí nic, vadí mi to, co z nich udělala společnost.


( riki ) Proč jsou Český mužský fakt hrozný. Mě zas připadá, že jsou Český ženský fakt hrozný.
Souhlasím, lidé v Čechách nejsou schopni se vzájemně respektovat.


( Eliška ) Jak si představujete ideálního manžela?
Citlivý a plný porozumění pro vaše potřeby.


( Tomáš ) Co si myslíte o tom, že muži musí rok nebo rok a půl sloužit v armádě nebo v rámci náhradní služby např. jako ošetřovatelé v nemocnici. Ženy nemusí…Není to diskriminace toho nejtěžšího kalibru? Vždyť je to v podstatě rok nevolnictví!!! Vy možná namítnete, že žena v domácnosti může být v nevolnictví celý život. Ale to je přece její svobodná volba, jak si to v životě zařídí. Vám po vysoké škole vojna nechyběla? Nezáviděla jste ji spolužákům? Necítila jste se diskriminovaná??? A během studií, když ještě muži měli jeden den v týdnu vojnu a ženy volno, nenudila jste se moc??? Děkuji.
S brannou povinností mužů nesouhlasím, armáda má být podle mě profesionální. Nyní jsou diskriminováni mírumilovnější muži např. můj starší syn.


( Jerry ) Co vám vadí na ženách?
Na některých ženách mi vadí malichernost, ale na většině žen mi nevadí nic.


( evik ) Když nemáte ráda muže, máte ráda Ufony?
Muže mám ráda, Ufony taky. Jedné mé sexuálně flustrované kamarádce se zjevuje Ufon v podobě krásného černovlasého muže.


( Peace ) Co říkáte na povinnou brannou povinnost mužů? Občas to někdo srovnává s tím, že ženy zase musí rodit, což mi připadne úplně zcestné.
Dříve to skutečně tak bylo, že ženy rodily potravu pro děla a doufám, že dnes už to neplatí.


( Celda ) Dobrý den, kde podle Vašeho názoru má česká společnost nejvíc co dohánět v rovných příležitostech obou pohlaví? Děkuji ...
Ženy mají v průměru o 30% nižší platy za stejnou práci a jsou diskriminovány při přijímání do zaměstnání.


( Jana ) V čem jsou čeští muži "fakt hrozní" a které, alespoň v Evropě, by jste ohodnotila lépe.
Čeští muži jsou závislí na maminkách a neumějí komunikovat.


( riki ) Já už vim proč jste tak zapšklá vůči chlapům protože jste sprominutím zblblá z přkládání těch nesmyslnej Herlekínů nebo jak se to píše. To jsou totiž absolutně nerealistycké příběhy které blbnou už tak malé mozečky které tomu věří, že se něco takového mohlo stát.
Své názory jsem nezměnila od 70. let a Harlequin u nás vychází od roku 1992.


( Max Schreck ) Koukám, že Tomáš mě už předběhl s otázkou ohledně všeobecné branné povinnosti, takže něco málo k tomu připojím. Proč nikdy neslyším od feministek, že vyloženě chtějí, aby se všeobecná branná povinnost vztahovala i na ženy? Stále od nich je slyšet, že chtějí stejná práva jako muži, ale nejsou jenom práva, jsou i povinnosti...
Už jsem odpověděla, že s brannou povinností nesouhlasím.


( Dalajlama ) Dobrý den. Četla jste Základy mužského šovinismu od dr. Hausmanna? Co si o tom a o něm myslíte? Díky za odpověd.
Na Hausmannovu knihu jsem reagovala vlastní knihou Příručka menitantního feminismu pod psudonymem Johana Suková, žádejte u svých knihkupců.


( středočech ) Jaké jsou nejlepší odšťavňovače?
Zásadně neodšťavňuji.


( Honza ) Docetl jsem se ze souhlasite s tvrzenim ze by bylo dobré, aby se muži ihned po porodu kastrovali -coš mi připadádocel brutální způsob uvítání dítěte na tenhle svět
Myslím, že to zvládne výchova.


( Pggg ) Co děláte pro to, aby Vaši synové nebyly hrozní čeští muži?
Nepoučuji je, ale vidí, jak žiji se svým přítelem, a proto z nich vyrůstají feministé.


( Pipin ) Paní Hauserová, není Váš feminizmus produktem sklamání, že nejste schopna plnohodnotně žít své ženství? Nemyslím tím sex, myslím ženství obecně.
Feminismus pro mě znamená požadavek, aby ženy směly plně žít své ženství a aby bylo respektováno.


( Celda ) Chtěl bych se zeptat, zda si myslíte, že by česká společnost "strávila" minimální kvóty zastoupení žen na volebních kandidátkách a pokud ano, tak kdy? Jen tak mimochodem ženy berou nižší důchod ne pro časnější odchod do důchodu (rozhodné období je 30 let), ale protože mají nižší výdělky. Děkuji ...
K důchodu: nepočítá se doba strávená na mateřské dovolené. Ke qvótám: Měla by si je stanovit každá politická strana, to by snad společnost strávila.


( Pavel Král ) Usilujete o zrovnoprávnění mužů a žen. Myslíte si, že žena je schopna dělat v dolech, na huti apod.? Děkuji
Zrovnoprávnění neznamená úplnou totožnost, ale respekt k rozdílům.


( Jerry ) Píšete, že vám vadí, "co z mužů udělala společnost". Co z nich udělala? Jaká společnost? Nějaká společnost bez žen?
Mám namysli patriachární společnost, která v mužích dusí emoce a posiluje bojovnost a touhu po vládnutí.


( Pipin ) Paní Hauserová, není Váš feminizmus produktem sklamání, že nejste schopna plnohodnotně žít své ženství? Nemyslím tím sex, myslím ženství obecně.
Již odpovídala.


( Pracant ) Nemám nic proti tomu, abych doma své ženě pomáhal s domácími pracemi. Ale co řící na to, že když to někde řeknu, jsem i ženami považován za slabocha a nejspíš i polovočního muže? Proč si i ženy u nás myslí, že správnej chlap má doma jenom pít pivo a koukat na telku?
Nemám ráda formulace, že muž pomáhá s domácími pracemi, je za ně stejně odpovědný jako žena. Ženy, které si tohle nemyslí, zkrátka nejsou feministky.


( Petr ) Souhlasíte s názorem, že kdyby se u nás postihoval sexual harasement podobně jako v USA, je polovina mužů za mřížemi? Vlastně máme přeplněné věznice, takže asi ne.
Myslím, že tenhle názor nemá velký smysl, protože u nás je jiná kulturní situace a sexual harasement nikdy tak silně postihován nebude.


( anonym ) Cim to, ze za "prava" zen bojuji muzatky, ktere s zenami nemaji vpodstate nic moc spolecneho ? :-) (J. Wolfova bufdiz odstrasujicim prikladem).
Nesouhlasím, za práva žen už bojovala Božena Němcová a T.G. Masaryk.


( elis ) Muži hodnotí nejdříve vzhled a přednosti a teprve poté to je v hlavě nebo není a další věci. Logicky by to mělo být naopak.Co si o tom myslíte ?
Ženy nedají tolik na optický dojem, ale na jiné povrchní znaky např. svůdný sametový hlas nebo naditou peněženku.


( Zdeněk-Bystřice ) Nepřitahují Vás ani slavní muži typu Vladimír Železný?Kolik času za den strávíte myšlenkami na nějakého chlapa?
Proboha! To snad né! Myšlenkami na sex a muže trávím asi tolik času, kolik je statistický průměr.


( Vobyčejná ženská Lucka Bílá ) Prosym vas co sou zač ty feminystky. Nějaky neukojený babi.
O tomto osvíceném výroku Lucie Bílé vím a za její intelektuální úroveň se necítím odpovědná.


( loula1 ) hrajete šachy ?
Moc ne.


( loula2 ) chodíte do kina ?
Asi 2x týdně.


( milan ) Vystudovala jste genetiku, předpokládám že máte i nějaké evolučně-biologické znalosti, co si myslíte o rozdílnosti ( třeba i genetické) pohlaví, o predispozicích jednolivých pohlaví pro různé činnosti. popíráte že jednotlivá pohlaví jsou různě selektována na různé věci a proto se přirozeně liší, což eventuelně může znamenat že některé věci dělají (řeší) různě "dobře"?
Žena a muž se od přírody odlišují, ale naše společnost nereflektuje tuto odlišnost adekvátně.


( loula3 ) kdo vyhraje fotbalovou ligu Slávie nebo Sparta ?
Sparta.


( bIRDIE ) Dobrý den, ač mohu souhlasit, že my muži jsme někdy hrozní (ostatně kdo není), proč házíte všechny muže do jednoho pytle? Není to stejně "inteligentní" tvrzení třeba jako "všechny ženský jsou krávy" apod.?
Tento výrok byl pouze reakcí na daleko agresivnější výroky mužských šovinistů.


( Lucka ) Smazavat rozdily mezi pohlavymi je nesmysl. Normalni zenska je statstna, ze je zena, mama,... Neukojene "zeny" si to vyhrazuji ve svem smesnem boji . Alew proboha, at aspon nemluvi za ostatni zeny, ale jenom za sebe.
Smazávat rozdíly mezi pohlavými nechci. Ať si každá žena dělá co chce, ale ať mě nepoučuje, co je pro mě správné. To doufám také nedělám.


( loula4 ) v čem perete prádlo ?
Nevím, prášky kupuje můj přítel.


( Zdeněk-Bystřice ) Jaká je nyní Vaše sexuální orientace,máte zkušenosti se ženami?
Bohužel jsem silně heterosexuální.


( Petr ) Zdá se mi, že snaha některých žen o takové pracovní nasazení jaké vidí u mužů (některých), vede ke ztrátě jejich půvabu a naopak ke získání ztrhaných rysů (a pocitu - já jsem to dokázala). Viz jedna nejmenovaná mladá politička. Nemyslíte?
Pokud někdo chce pracovat na úkor svého půvabu, je to čistě jeho věc, jak u mužů tak u žen. Ocenila bych u mnoha politiků nejen víc práce, ale i více péče o zevnějšek.


( Jímrád ) Zdravím vás. Jaké jsou nejlepší toastovače?
Nevím, tousty u nás připravují moji synové.


( loula5 ) chodíte na hřiby ?
Ne.


( Celda ) Dá se s nazíráním společnosti na mužské a ženské role rozumně něco dělat jinde než ve škole (obecně při výchově dětí)? Dá, a to v médiích, např. v TV seriálech.
Slyšela jsem, že když člověk něco slyší 15x, že mu to konečně dojde (viz. reklamy).


( Max Schreck ) Připouštím, že ženy mi připadají mnohem komunakivnější než muži, čím to může být? Může jít o jakousi vrozenou neschopnost komunikovat nebo je to v něčem jiném?
Muži mají od přírody o něco nižší jazykové schopnosti, ale především je to dáno výchovou mužů v tvrdé chlapy.


( Karel ) Jste pro rovnoprávnost žen a nebo hajíte názor, že žena je "něco víc" než muž?
Žena není "něco víc" než muž, ale je nedoceněná.


( katka ) V jedne odpovedi jste psala, ze zeny jsou diskriminovany pri prijimani do zamestnani. Me jako zene to take vadi, ale pokud bych byla zamestnavatel, tak bych take logicky preferovala zamestnance, se kterym bude potencialne nejmene problemu tj. nebude doma s nemocnymi detmi, bude podavat plny pracovni vykon na ktery nema vliv jeji "domaci smena" apod. Na jednu stranu se mi tedy tento postoj nelibi,ale na strane druhe je prece absolutne logicky, nemyslite ?
Myslím, že by muži měli zůstávat doma na otcovské dovolené, na ošetřovačce a také by měli častěji dostávat děti do péče po rozvodu. Pak by zaměstnavatel předem nevěděl na čem je.


( Tom ) "Aby ženy směly plně žít své ženství"?? Proboha, o čem to mluvíte. Jak žijí muži své mužství?
V naší společnosti muži realizují svojí agresivitu, ctižádost a soutěživost. Ženské vlastnosti jako péče o jiné lidi, rozvíjení vztahů a komunity se rozvíjejí velmi těžko.


( Martin ) Jak jde dohromady feminismus a překládání knížek typu Harlequin? Snažíte se při překladu propašovat do textu feministická poselství?
Do Harlequinek se nic propašovat nesnažím, jde pouze o obživu, ale někdy se sama divím, jak jsou tyto prostomyslné románky svým způsobem feministické.


( Jozef ) Máte špatnou zkušenost z manželství. Proč ji kladete do obecné roviny? Já se svou ženou hodně a rád komunikuji k oboustranné spokojenosti. A znám mnoho jiných takových manželství. Mám pocit, že feminizmus je velmi zplošťující pohled. Bez nadhledu. Co vy na to?
Podle statistik se rozpadá polovina manželství. Zřejmě je tu cosi shnilého nad čím bychom se měli zamyslet.


( Radek ) Jak Vas tak posloucham pripadate mi jako domina nebo se mylim?
Sado maso mi bohužel nic neříká.


( Jana-Budkovice ) Patří Daniel Hůlka mezi Vaše oblíbené zpěváky?Děkuji.
Tento žánr vůbec nemám ráda.


( TV ) Jsem feminista, je to možné?
Blahopřeji, jen tak dál.


( Vláďa ) Domnívám se, že zemí, která jde příkladem v zrovnoprávnění žen a mužů je Rusko, prý je tam spousta žen - kopáčů a asfaltérů. Proč nežijete tam?
Zase už zaměňujete zrovnoprávnění žen za to, že vykonávají těžké práce (proč není ruský prezident žena?).


( Honzík ) Jaký je muž předtím a poté, co z něj společnost udělá to, co se vám nelíbí? Vysvětlete mi, co přesně znamená u muže slovo citlivý. Děkuji.
Slovo citlivý znamená především to, že je schopen naslouchat své partnerce a vcítit se do ní. Podle arecheologických nálezů byli předpatriarchální muži daleko mírumilovnější.


( MF ) Považujete produkty typu Harlequin přínos k rozvoji emancipace v české společnosti či je to pro Vás pouhý bussiness????
Z 80% je to business z 20% to poskytuje pubertálním dívkám vzory relativně samostatných žen.


( Pggg ) Měla jste v začátcích prezentovaní Vašeho názoru na muže kvalitní sexuální život, který by Vám přinášel uspokojení?
Na svůj sexuální život jsem si nikdy příliš neztěžovala, dokonce patřím mezi tzv. pro-porno feministky. Kde jste přišel na ten nesmysl, že když je žena sexuálně uspokojená, už nepotřebuje žít důstojně jako člověk.


( Vojtech Rosol ) Vyjmu-li nektere spolecensky patologicke jevy,je minimalne 95% sexualniho obtezovani z kategorii typu "Poplacal me po zadnici" ci "Vypravel sprosty vtipy"Proc to ty damy neresi fackou a pokladaj zaloby? Takze tvrdim: Zena,ktera tu facku dokaze ve spravny cas vrazit,si u muzu vzdy respekt ziska,ta ktera ukricene podava zaloby,nikoliv. A ptam se: Proc to ty damy neresi fackou? Jaka je Vase reakce?
Podle mého odhadu má asi 30% případů sexuálního obtěžování pro ženu vážný dopad např. šéf ji vyhodí z práce, když se s ním nechce vyspat. Těmto ženám je nutné pomoci.


( Jirka And ) Co je to feministka?
Feminismus má mnoho různých směrů. Pro mě je to žena, která chce být považována především za člověka a nebýt omezována předsudky.


( Pavel ) Proc, podle Vas, neexistuje snad nikde na svete podobne hnuti, nebo spolky, ktere sdruzuji zeny feministky, i pro muze?
Feminismus je hnutí utlačovaných, což muži nejsou. Připomínám např. hnutí proti rasismu.


( Zdeněk-Bystřice ) Co říkáte na to,že je ode dneška Standa Gross ministrem?Taky Vám tak vadí,že ve vládě nejsou žádné ženy(i když teď Miloš Zeman pěkně omladil)?
Velmi mi vadí, že ve vládě nejsou ženy a argumenty M. Zemana mě znechucují.


( Michael z Brna ) Z Vašich názorů je vidět, že jste Bibli nečetla. Nebo aspoň ne moc pozorně. Jste, myslím, vnitřně velmi nevyrovnaná a feminizmus Vám k harmonickému životu určitě nepomůže. Nebo ano?
Bibli jsem četla a vy mi zase připadáte jako emocionální mrzák.


( Petr ) S tou kastrací to nebylo myšleno vážně, že? Až mě zamrazilo a také jsem si vzpoměl na brutální zákrok na novorozených holčičkách v nějakém africkém státě. byla jste někdy posoudit rovnoprávnost žen v některém z muslimských států? Potom byste asi viděla, že v tzv. vyspělé části světa bylo pro ženy uděláno za posledních několik desítek let neuvěřitelně mnoho.
Argument, že v muslimských zemích se mají ženy hůř, takže si nemáme nač stěžovat mi pripomíná situaci, kdy vám nechutná jídlo v hospodě a vrchní vás seřve, že v Súdánu lidi hladoví. Navíc muslimské ženy jsou společností dobře chráněny např. před nevěrou manžela nebo před existenční nejistotou. Ženská obřízka je samozřejmě zvěrstvo.


( faktor ) Jakou posloucháte muziku čtete knihy děkuji
Teď zrovna poslouchám dívčí rockovou skupinu Zuby nehty, čtu všechno, co mi přijde pod ruku.


( Max Schreck ) Podle rychlosti odpovědí mám dojem, že píšete poměrně rychle. Kolik úhozů za minut napíšete? :-)
Vedle mě sedí kolegyně, která to píše za mě.


( faktor ) Jakou posloucháte muziku čtete knihy děkuji
Již jsem odpovídala.


( bIRDIE ) Ještě k tomu výroku o hrůze mužských - nepřipadá Vám, že se sama takovými odsuzujícími výroky shazujete?
K militantním výrokům mě vždycky někdo vyprovokuje, nejsem anděl ani odpouštějící křesťan.


( Sionko ) Vyjmenujte, prosim, oblasti, ve kterych jsou dle Vaseho nazoru v ceske spolecnosti zeny nepravem diskriminovany ?
Zaměstnání, rodina - takže vlastně všechny.


( Celda ) Jen jsem chtěl říci, že jsem někde narazil na hezkou definici feministy, že jde o člověka, který se nebojí na věci nazírat jinak. A taky jsem chtěl říct, že sexuální ukojenost/neukojenost ze ženy nedělá feministku, že problémy cítím spíše ze strany tazatelů. Sice tady není otázka, ale co ...
Moc vám děkuji, myslím, že lidé, kteří nenaslouchají a pouze agresivně reagují, mají skutečně nějaký problém sami se sebou.


( Pavla ) Co si myslíte o postavení žen v islámském světě (v jakékoliv patriarchální společnosti) ?
Myslím, že abychom se mohli k postavení žen v jiných kulturách vyjadřovat, museli bychom je důkladně poznat. Jinak dopadneme jako americké feministky, které nás po listopadu přijely poučovat, jaké jsme utlačené chudinky a divily se, že jsme hned na Václaváku neudělaly statisícovou demonstraci.


( Chuan ) Vážená paní, je žena zodpovědna za výsledky svých prosazovaných názorů? Mají po rozvodu stejný nárok na děti žena i muž?
Nikdo není odpovědný za to, jak si kdo jeho názory vyloží a co potom udělá. Skutečně si myslím, že po rozvodu mají žena i muž stejný nárok na dítě.


( BB ) Jsem žena a nepřipadá mi, že by mě mé ženství nějak diskriminovalo. Naopak, k ženám se muži chovají ohleduplněji než sami mezi sebou (bohaté zkušenosti). Zdá se mi, že feminismus je k ničemu. Je přeci na každém, jak si život zařídí. A žena, které vadí o 30% menší plat, ať jde jinam nebo se odstěhuje nebo já nevim. Zkrátka to tady tak je a mně připadá, že je úplně šílený cpát mamce na mateřský, že má chlapovi vrazit hadr do ruky, aby fungoval a rádo by "rozdělovala" povinnosti. Je to přeci zase jen o nich ne o ní nebo o něm. Celý život je v určitý moment my (ať dlouho nebo krátce), podle toho se musíme řídit. Co vy na to?
Souhlasím s tím, aby si každý člověk zařídil život podle svého, ale na druhé straně mnoho žen bolestně pociťuje silný tlak různých předsudků. Před nespravedlností nemůže každý člověk utéct, je potřeba se ozvat a to se právě snažím dělat.


( matlik ) jak jste přišla na Váš "sexy" image?
Otázce nerozumím, připadá vám můj image nějak vyjímečný?


( Honza ) Vážená paní Hauserová, četla jste knihu pí. Villardové "Muž na vodítku" a pokud ano, jaký je Váš názor na ni? Děkuji.
Je to kniha o manipulaci s muži, která mě osobně připadá nedůstojná a ponižující pro obě strany. Znamená to žít v partnerském životě ve lži.


( Pavel ) Uvedte naprosto konkretni priklad (tzn. funkce, podnik atd.., ne starsi nez pul roku), kdy zena dostava min o 30% oproti muzi.
Obraťte se na Marii Čermákovou ze Sociologického ústavu, ta má takových příkladů tuny.


( M. Olomouc ) Jaký je Váš názor na společné soužití homosexuálních osob?
Souhlasím a jsem také pro registrované partnerství a možnost adopce dětí.


( Vlk Brno ) Jak se feminizmus vyporadal napr. s tezbou nerostnych surovin v ramci rovnopravnosti. Neboli, kdy se v tomto oboru zeny vyrovnaji.
Jen další otázka na téma rovnoprávnost = totožnost.


( Celda ) Jen jsem chtěl říci, že jsem někde narazil na hezkou definici feministy, že jde o člověka, který se nebojí na věci nazírat jinak. A taky jsem chtěl říct, že sexuální ukojenost/neukojenost ze ženy nedělá feministku, že problémy cítím spíše ze strany tazatelů. Sice tady není otázka, ale co ...
Již jsem odpověděla.


( Jirka ) Jak si představujete statistický průměr. Děkuji Jirka
Je to průměr všech daných hodnot.


( Martin ) Jak tak čtu Vaše odpovědi, napadá mne jedna otázka: Co děláte doma Vy, když jídlo a praní "zařídí" muži? Opravujete kapající kohoutky?
Vydělávám peníze, uklízím, organizuji návštěvy řemeslníků a opravářů a z 50% vařím.


( matlik ) jak jste přišla na Váš "sexy" image?
Již jsem odpověděla.


( BB ) Podívejte, co feminismus udělal s amerikou, tam se chlap na ženu nesmí pomalu ani podívat (třeba jednou začnou chlapi nosit čádory...) a ta spousta falešných obvinění. To tady chcete zavést? Nedivím se, že nemáte moc úspěchů. Možná by bylo lepší pomáhat ženám, které někdo někde nesmyslně ublížil, ne plýtvat energií na ženy, kterým se nic neděje.
S tou Amerikou to je mýtus šířený našimi médii, který neodpovídá skutečnosti. Feministické hnutí v ČR chvála Bohu v poslední době sílí a řada feministických organizací se také zabývá pomocí týraným ženám.


( Max Schreck ) Proč stále přežívá takový ten výchovný styl typu "chlapi nebrečí"? Fajn, nebrečí, nemluví o tom, dusí to v sobě...a jak to může dopadnout...
Feministky tohle nikdy chlapečkům neříkají!


( David Cirkl ) Jako motto v úvodníku článku o Vás je, že muži jsou fakt hrozní. Jak vidíte v tomto pohledu Vaše dva syny a jejich působení v případném manželství. Myslíte si, že budou také hrozní? A jak jste na ně v tomto smyslu působila při výchově? Díky.
Už jsem psala, že tento výrok je reakcí na agresivní výroky šovinistů. Z mých synů chvála Bohu vyrůstají feministé.


( JohnyB ) Včem jsou podle Vás muži tak hrozní? Já mám bohužel zkušenosti s ženami dvojího druhu, jak dobré tak špatné. Nemyslíte, že nelze házet vše do jednoho pytle a nedívat se jestli to jsou "hrušky" či "jablka"?
Na to už jsem odpovídala, týká se to pouze českých mužů a samozřejmě ne všech.


( Chuan ) Říkáte, že muži neumí komunikovat. Já mám jednu ženskou, ale ta má jenom svoje názory a všechno ostatní je špatné.
Jako každé zevšeobecnění to neplatí 100%, někteří jedinci se vyjímají.


( Usámo bin laden ) Neuvazovala jste o prestehovani se do Afriky ? Ja bych to klidne zafinancoval, abych od Vas mel pokoj.
Další emocionální mrzák, proč to čtete, když vám to vadí.


( rrradek ) Myslíte že stínová vláda žen, o které se před pár týdny mluvilo byla užitečnou věcí, nebo mrháním státními penězi (např. pronájem sálu na setkání s premiérem zdarma)
Stínovou vládu žen jsem z počátku pokládala za dobrý nápad - takový vykřičník, že ve vládě není žádná žena. Později mě však velmi znechutil způsob, jak bylo vše realizováno.


( Mara ) Dobrý den, připadáte mi jako uplakaná holka, která si léčí své životní zklamání s opačným pohlavím tím, že se ortodoxně staví na druhou stranu "bitevního pole", při svém vzdělání by jste měla mít trochu uznání, vzpomeňte si na svého otce.... také byl ten nejhorší na světě?
Cítím se ve svém životě velmi spokojená. Můj otec jako vzor muže měl řadu typických mužských vlastností např. velmi lineární myšlení.


( Jeff ) Mam nazor "Kdyz chci a je potreba, zvladnu vsechno (krome kojeni a porodu), ALE nektere veci manzelka/mama/zena zvladne lepe, napr. vyzehlit." a snazim se ho demonstrovat a predat i svym synum. Je to feministicke/machisticke (pokud toto je muzskym protejskem feminismu)/nenormalni/normalni...? Ale co, vyprdnout se na skatulky.
Myslím, že byste mohl zkusit něco vyžehlit a pak teprve v případě neúspěchu, nechat ženě. Myslím, že je individuální věc, jak si partneři rozdělí své úkoly.


( petr ) Jak se shoduje váš proporno-feminismus s tím, že v porno materiálech je žena většinou zobrazena jako nižší, ovládaná, ponižovaná? (Možná neznám všechny pornomateriály.)
Samozřejmě mi vadí pornografie, kde jsou ženy explicitně týrány. Domnívám se ale, že ženy mohou z tohoto žánru čerpat potěšení právě tak, jako ženy.


( petr ) Máte můj obdiv. Myslel jsem si, že bude odpovídat nějaká feministická "fundamentalistka", ale vaše odpovědi mají logiku.
Asi dnes uvařím a naskládám nádobí do myčky. Děkuji!


( Chuan ) Řekla jste, že nikdo není zodpovědný za to jak si kdo názor druhého vysvětlí a co udělá. To potom může být stíhán za znásilnění, když to předtím protějšek chtěl???
To je otázka tzv. date rape, kdy muž dívku opije, ona se sexem souhlasí a dodatečně ho obviní ze znásilnění. Tohle je mi cizí, protože podle mého názoru jsou ženy také svéprávné a samostatné bytosti a mají vědět, co dělají.


( Chuan ) Z kolika procent podle vás jednají v životě ženy a muži správně?
Ženy jednají správně z 88,95% a muži z 13,16%.


( Chuan ) Myslíte si, že muži se chovají hůře než ženy?
Muži často mají pocit, že jako pánové tvorstva si mohou hodně dovolit.

Shlédnuto: 2660x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License