inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
1.7.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Jak přežít gyne...

Gynekologické vyšetření je pro většinu transmužů silně traumatizujícím zážitkem, na který se jen tak nezapomíná.
Alespoň 1 takovou prohlídku přitom musí absolvovat každý z nás ještě před zahájením hormonální terapie. Doklad o vyšetření vám vydá každý gynekolog, takže pokud víte o někom šetrném, můžete to projít u něj - někdy to bývá i lepší. Další prohlídka pak člověka čeká před ovariohysterektomií.
Bohužel nelze říct, co vás kde v této souvislosti potká, proto zde uvedu jen několik nejpravděpodobnějších variant a tipů.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat...

Poměrně významnou skutečnosti může být otázka "panenství". Zdá se totiž, že k transmužům, kteří neměli styk, přistupují poněkud ohleduplněji. Neexistence panenské blány přitom není důkazem proběhnuvšího styku, takže pokud si chcete ušetřit zbytečné trápení, doporučuji případnou sexuální zkušenost s mužem zamlčet.

Nejčastější techniky

Nejsnesitelnější částí vyšetření bývá odebrání vzorku poševní tkáně pro cytologické vyšetření. V některých případech se lékař s tím i spokojí, obvykle ale provede i vyšetření per rectum (přes konečník), v nejhorším případě palpační vyšetření (přes pochvu).

Před ovariohysterektomií se ještě chodí na ultrazvuk (TAS UZ - přes břišní stěnu), kterého se ale nemusíte nijak obávat - je třeba jen odhalit podbřišek, na němž pak lékař pohybuje sondou.

Čekárna

Velice nepříjemné bývá společné čekání se ženami. V případě gynekoložek doporučovaných sexuology se těmto situacím obvykle předchází objednáním našince na začátek či konec pracovní doby. V ostatních případech si to pokuste zařídit sami, za ty nervy to opravdu nestojí.

Zatímco při prvním vyšetření (před hormony) se to většinou podaří uspokojivě vyřešit, při předoperačních prohlídkách není individuální přístup obvykle možný. V takové situaci je pak důležitá i rodová specifikace (pan, slečna..), s jakou člověka do ordinace zavolají. V Brně jsou naši lidé - alespoň co já vím - vyvoláváni jen příjmením bez jakéhokoli rodového určení.

O ničem dalším, co by vám to mohlo ulehčit, bohužel nevím. Až bude po všem, budete zas o kousek blíž svému cíli. Tak myslete na něj a zkuste to brát jako oběť, kterou bylo nutné přinést, aby mohly nastat lepší časy...:)

Shlédnuto: 32956x    |    Komentáře: 6    |    Tipů: 9    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License