inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Jaká byla Tereza Spencerová

Večer, (který se v průběhu stal nocí) na téma transgender s hlavním hostem Terezou Spencerovou byl v poslední době v rámci Studových klubových večerů akcí vcelku výjimečnou. Výjimečnou tématem a výjimečnou také účastí a ohlasem neb se v klubovně v onen čtvrteční večer sešlo více než 50 účastníků.

Už vyzvednutí Terezy na nádraží, procházka přes město a krapet piva a vína na Skleněné louce před začátkem debaty daly radostně tušit, že večer bude zajímavý a mnohovrstevnatý.

V průběhu dvou hodin, které jsme měli pro diskusi vyhrazeny, došlo na témata akademická, náboženská, osobní, lidská i velmi praktická. Debata se otáčela kolem přemýšlení o tom, jestli opravdu existujeme jen jako muži nebo ženy, jaké role podle svých těl hrajeme, kdo nám k nim píše scénáře, či zda chceme nebo umíme v jednom těle různé role střídat?

Tereza Spencerová je jinakost, divokost, radost, smích, vážnost, hrdost a lehkost, a to vše se různou rychlostí a v proměnlivých formách prolínalo diskusí podle toho jak byla směrována kterým dotazem.

Síla celého setkání byla snad právě v přítomnosti člověka, který takové transgenderové rozvolnění žije svým každodenním životem. Přítomností jiného zástupce transsgenderové komunity jsme měli možnost se na téma podívat stále ještě zevnitř ale z jiného úhlu, což pěkně ilustrovalo fakt, že transgenderové a transsexuální komunita je velmi různorodá a rozmanitá.

Mnohdy velmi vtipné odpovědi našly i otázky suše praktické, ptající se po legislativním a medicínském ošetření problematiky transsexuality.

Sakumpak shrnuto byla debata taková jakou si ji ten večer účastníci spolu vytvořili, a vězte že na vlně toho, co ten večer vzniklo, jsme se mnozí propovídali a prožili až k druhému ránu.

Shlédnuto: 8108x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License