inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
24.1.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Kineziologie - metoda One Brain

Název metody je odvozen od ideálního chodu mozku (One Brain - Jednotný mozek), kdy pravá a levá hemisféra spolu dokonale a harmonicky spolupracují. Pomocí ní je možné odstranit bariéry, které v nás byly naprogramovány v minulosti díky prožitým stresům, abychom si mohli svobodně vybrat, co budeme dělat a jak budeme žít.

Odstraněním nepříznivých stavů se nastartuje harmonizace na všech úrovních - na úrovni těla, podvědomí a vědomí. Jednou z mnoha předností této metody je, že ačkoliv je jemná a klienta nezatěžuje, může být velice účinná a rychlá.

Na základě prožitých emocionálních traumat, stresů, strachu, bolesti nebo nepříjemných zážitků si člověk vytváří v mysli tzv. "bílé skvrny", energetické bloky. Tyto slepé skvrny mu později znemožňují v určitých okamžicích svobodně myslet - současnou situaci vnímá jakoby skrze prožitý stresující zážitek, a tak nevidí žádné další možnosti. V dané situaci tak vlastně nepřemýšlí, jen reaguje na základě negativních zkušeností, na které třeba už dávno zapomněl. Vždy se totiž vracíme k té bolesti, kterou jsme prožili a všechny ty potlačené pocity ve stále se opakujících nebo podobných situacích prožíváme znovu a znovu.

Všichni máme nějaké emocionální jizvy. Každý člověk má prý průměrně asi 6 000 názorů a systémů přesvědčení, díky nimž automaticky reaguje, z nichž většina bývá destruktivních (neumím, nevím, musím, to nedokážu, jsem ošklivý, jsem tlustá, určitě to nevyjde, to nezvládnu, co tomu řeknou ostatní, jak budu vypadat, toho věku se nikdy nedožiju.....).

Podle nich jednáme většinu času a na konstruktivní přemýšlení ho moc nezbývá. Ve strachu nebo v reakci na strach člověk nedokáže tvořivě myslet. Neurologická reakce na negativní informaci nabývá formy neurologické blokády a my tak opakujeme stále stejné, staré a destruktivní reakce. Pohybujeme se tedy v začarovaném kruhu a svůj mozkový potenciál využíváme minimálně. Výsledkem může být celá řada duševních a fyzických těžkostí, po jejichž příčinách mnohdy marně pátráme. Pomocí metody One Brain lze určit příčinu stresu a jeho emotivní dosah a navodit normální účinný neurologický tok.

K potřebným informacím se kineziolog dopracuje pomocí svalového testu. Mozku (našemu "biologickému počítači") můžeme zadat jakoukoliv otázku a odpověď ano/ne dostaneme v podobě změny svalového napětí. Svaly při reakci na danou otázku/podnět zeslábnou, popřípadě zůstanou pevné. Po odhalení příčin stresu se přistupuje k odstranění bloků pomocí řady korekcí. Samotná korekce se skládá z velmi jednoduchých pohybů, cviků, dotyků, popř. světelného působení, časově zcela nenáročných. Někdy kineziolog posouvá klienta v čase, až se narazí na příčinu problému, která se mohla objevit již v prenatálním období, během matčina těhotenství (např. u nechtěných dětí).

Použití kineziologie je zcela individuální, záleží na typu problému a také na tom, jak je hluboko. Někomu postačí jedna návštěva, na komplikovanější případy zpravidla jedno sezení nepostačuje a je potřeba i vícero odblokování, protože se otevřou další skryté skutečnosti.

U translidí je, ještě více než u ostatních, dobré opravdu dobře vybrat, komu se svěříme do péče. Bylo by škoda, kdybyste kvůli nekvalitnímu kineziologovi/ kinezioložce na tuto metodu zanevřeli. Zkušenost ukazuje, že nám kineziologie může pomoci v mnoha oblastech života k větší spokojenosti a podpořit duševní i tělesné zdraví.

Shlédnuto: 7017x    |    Komentáře: 4    |    Tipů: 5    |   
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License