inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

<< < 1/11 > >>
# 12.02.2004 v 17:11    Epilace

Ahoj holky!
Vaše moderátorka se probrala ze zimního spánku!
Jaké máte kdo zkušenosti s redukcí obličejového ochlupení?
(mezi ženami se slovo vousy nepoužívá)
Pište hlavně o čistém vlivu hormonů (pokud jste nebyly na jehle ani na laseru) a dále především právě o zkušenostech s laserovou epilací. Pokud jste byly naopak právě na jehle, napište rozhodně taky!
Před časem jsem pro translidi psala článek o laserové epilaci a pak narazila na stránkách Ivy Wilczákové na takový mišmaš, tu chválící, tu zas odsuzující laserovou epilaci. Tak pokud máte jakékoliv zkušenosti sem s nimi! Hlavně nezapomeňte napsat, kde jste ošetření absolvovaly a na JAKÉM TYPU LASERU!!!
Kdo se ozve, bude mít dříve hladkou tvářičku, o tom nepochybujte
*Johanka*
Johanka

moderátorka


# 25.02.2004 v 14:19    laser

Ahoj paní moderátorko Johanko a děvčata,
jsem dnes hyperaktivní a hlavně příhodně využívám vyjímečný klid v praci.
Jaké mám zkušenosti s redukcí obličejového ochlupení?
Do mých 28 let jsem si zpívala písničku: "Ať žije hodinářská pinzeta."
Trhala jsem chloupky jednou tydně. Ze začátku to bolelo, ale pak jsem si buď zvykla nebo to bolet přestalo. Bylo to levné a praktické, pinzetu navíc můžete nosit v kosmetické taštičce neustále u sebe, stejně tak jako zvětšovací zrcátko, a případného záškodníka můžete zlikvidovat kdekoliv. (Hlavně nenápadně. ) Jenže bylo to moc hezké a hlavně levné, aby to vydrželo napořád.

Už téměř před dvěma lety jsem se seznámila se svým přítelem (bože ten čas tak letí... ), a ten čas od času (2x za rok) "trpí" oparem a onen opar alias herpes přeskočil i na mne. (Do 28 let jsem netušila, co opar je.) Moje imunita vůdči oparům ovšem není tak silná, ja u mého miláčka, a já na ně začala trpět skoro každý měsíc (teď v zimě mám herpes prakticky pořád) . Čert mi byl tenhle vir dlužen.
A tak chtě nechtě jsem musela zvolit jinou metodu než vytrhávání chloupků, neboť ono vytrhávání začalo nesnesitelným způsobem bolet.
Zvolila jsem laser.
Chodím na laser do Léčebného Laserového Centra v Ostravě. Nyní jsem před třetím ošetřením. Po prvém ošetření jsem se na to tvářila dost nevěřícně, neboť chloupky po 10 dnech opět vyrazily a měly se čile k světu.
Nejsem zrovna bohaty človek a zdálo se mi to býti pouze poměrně drahou pinzetou. Za jedno ošetření (v mém případě pouze horního rtu) vysolíte 1500,- Kč, což je pro mne v současné době slušná pálka.
Druhé ošetření proběhlo po pěti týdnech při zvýšení intenzity laseru, chloupky nerostly celé tři týdny, ovšem nyní jsou na scéně znova.
Třetí vyšetření jsem měla absolvovat dnes, ale protože se mi na tváři objevil zmíněný nevítany host, jménem Opar Herpes, byla jsem nucena seanci zrušit.
Jak dopadnu po třetím vyšetření a jaký typ laseru na mne používají, vám smozřejmě sdělím.
Zatím se mějte hezky. Gem

PS: Pokud se v mých příspěvcích občas vyskytne nějaká ta chybička, tak sorry. Ale obvykle po sobě už nečtu. Dík za toleranci. G

_________________
Don't worry, be happy! :o)
Geminy# 25.02.2004 v 22:50    Re: Epilace


Johanka
Kdo se ozve, bude mít dříve hladkou tvářičku, o tom nepochybujte


Tož to by bylo super Ale bohužel. Stejně se musím holit. I když jak kdy. Někdy třeba dva tři dny ne, ale pak zase ano.

Na laseru jsem nebyla, beru jenom prášky a používám svého trojbřitého Philipse.

_________________
Saša :)
Ošklivé káčátko# 26.02.2004 v 15:36    Hladká tvářička

Tak já se tedy (v touze po slibované hladké tvářičce) také podělím o něco zkušeností.
Já jsem na laser začala chodit loni v listopadu. Do té doby bojoval proti vousům jen jeden Androcur50 denně. Musím říct, že vousy rostly vesele dál. Takže jsem se rozhodla zaútočit laserem.
Zejména z finančních důvodů jsem zvolila Centrum estetické medicíny v Praze v Kateřinské ulici. Nabízejí totiž 2 ošetření celého obličeje za 3500 Kč. Zatím jsem absolvovala 6 ošetření. Výsledek po prvních dvou ošetřeních vypadal tak, že se mi na obličeji udělaly na několika místech plešky, kde téměř všechny vousy vypadaly. Na zbytku obličeje rostly vousy vesele dál.
Další dvojice ošetření následovala po měsíci a plešky se po ní rozšířily na větší část obličeje. Krátce po třetí dvojici ošetření už to vypadalo, že mi na obličeji zůstalo už jen tak 25-30% vousů. Po pár týdnech, jsem ale začala pozorovat, že mi vousy znovu rostou i na místech, kde před měsícem už žádné nebyly. Napříkla horní ret, který jsem měla už téměř čistý, mám zase zarostlý skoro jako dříve. Také na krku mi znovu raší vousy, sice slabší než dříve, ale rostou stejně rychle jako dříve. Po počáteční radosti jsem z toho teď docela nešťastná
Na internetu jsem se na několika místech dočetla, že laserové odstranění vousů je skutečně trvalé jen tehdy, pokud má ošetřovaná osoba normální ženskou hladinu testosteronu. Pokud ho má více, dochází stále k aktivaci nových a nových folikul a vousy rostou stále dál. Podle posledního vyšetření u MUDr. Vl. Weisse mám testosteronu 294 ng/dl, to je téměř dolní hranice hladiny pro muže (300-1000ng/dl) a ne pro ženu, žena má mít 40-60 ng/dl. On už MUDr. Hanuš říkal, že mám toho testosteronu moc, to jsem ho měla 621 ng/dl. Je jasné, že jeden Androcur denně na to zkrátka nestačí. Na laser to má tedy asi smysl chodit jen pokud nemáte s testosteronem problém. Já jsem chlupatá na celém těle, co je platné, že mi narostla docela hezká prsa, když mám hrudník chlupatý jako gorila. No nebudu to tu víc pitvat, stejně tomu rozumím jako koza petrželi.
Jo a protože mi není rady ani pomoci, jedu zítra na 7 ošetření.

Ještě pár informací o laseru který v CEM používají:
Jedná se o polovodičový diodový laser MeDioStar
Vlnová délka 810 nm - vhodný na tmavé a středně světlé chloupky (blonďatých se to ani nedotkne) na světlé i tmavé pokožce
Délka pulzu až 50 ms
Možnost opakování pulzů po 250 ms (tj. max. 4 za sekundu) - bežně to nepoužívají, pálí jen jedním pulsem na jedno místo
Energie pulzu až 64 J/cm2 - na mě použili postupně 36,38,40,42,44,46 J/cm2 (jen tak pro pobavení - 64 J/cm2 - to je energeticky stejné, jako když vám na cm čtvereční kůže hodí z výšky 6,4 m kilové závaží )

Co se týče bolestivosti, výrobce laseru sice uvádí, že díky aktivnímu chlazení je ošetření téměř bezbolestné, ale skutečnost se může značně lišit. Pokud je ošetřováno místo s malým počtem tenkých vousů, je to opravdu téměř bezbolestné, ale pokud se ošetřuje hustě zarostlá oblast se silnými černými vousy, pak to docela bolí. Jedná se zejména o partie horního rtu a brady. Je možno nechat si hodinu před zákrokem nanést na obličej anestetický krém EMLA, který bolestivost značně omezí, ale stejně to dost bolí a EMLA není zadarmo (750 Kč tuba = 4x skoro celý obličej).

Mějte se všichni fajn

Andrea Sofie Ronešová
Andrea Ronešová# 26.02.2004 v 15:44    Dodatek

Jo ještě jsem zapomněla uvést pro ty, kteří mě neznají, že jsem tmavovlasá a tedy i tmavochlupatá

Sofie
Andrea Ronešová


<< < 1/11 > >>
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License