Ahoj holky, bavily jsme se tu o likvidaci nežádoucích chloupků, chtěla jsem se zeptat ještě na další estetické opravy/úpravy zevnějšku.
Navštívila některá z Vás kosmetický saloon, profi vizážistu a stylistu nebo barevnou typologii?
Proč se ptám?
V začátku svého feminijna jsem hodně válčila se svým vzhledem, abych byla přesnější, on vzhled válčil spíše s mým ubohým já, ale nevyhrál.
Víte, když jsem byla na začátku, tak jsem měla takový strach, že budu málo ženská, a že si okolí bude až moc všímat toho, že jsem „předělávka“, že jsem to s tím mým ženstvím až moc přeháněla. Místo abych byla neviditelná šedá myšička, jsem byla nádherně barevný kanárek.
Přeháněla jsem to se vším a výsledkem bylo, že jsem byla vidět až moc – doslova jsem trčela z davu a přitahovala pozornost.
Dnes bych na to šla úúúplne jinak.
V prvé řadě bych si zašla za typoložkou. Typologie je mnoho druhu, ale hlavní je určit barevný typ. Skvěle je když typolog umí určit nejen vhodné barvy, ale i styl.
Tak např. já jsem dle barevného typologa „letní“ barevný typ – barvy musí mít našedlou patinu, jako by byly zaprášené. S tim souvisí i volba vhodných doplňků a šperků – měla bych nosit pouze stříbro nebo platinu, protože zlato mi nesluší, dále bych prý měla nosit spíše jemné obroučky k brýlím, pokud možno také bílý kov.
Co se STYLU oblékání týká, jsem „puristka s lehkým nádechem extravagance“.
(Co se o sobě člověk všechno nedoví.
)
Jak jsem zjistila, tak to, že mi sluší jednoduché linie oblečení a občas do toho mohu namíchat něco nestandartního, ovšem vše bez volánku, krauzliček a kraječek. Také prý vypadám lépe má-li mé oblečení hrany, nikoliv obliny, například klopy u saka, límce, apod.. S tímto vším jsem naprosto souhlasila.
(Pokud vím, tak u nás je z módních návrhářů puristka např. Táňa Havlíčková – její tvorba je mému srdci sice velmi blízka, ne vždy však finančně dostupná. Ještě, že jsem se naučila šít.)
Hned pak by přišel na řadu vizážista – člověk, který je nám schopen osvětlit vše okolo make-upu.
Já měla možnost asistovat při práci „mistrovi svého oboru“ Pavlovi Bauerovi. Stačilo vedle něho sedět, sledovat, co a jak dělá, a poslouchat, co holkám/modelkám říká. To byla snad nejlepší škola.
Samozřejmě mám doma pár knih o make-upu, ve kterých je vše potřebné, ale podle mě není nad osobní kontakt. Dobrý vizážista nebo vizážistka určí typ pleti a poradí, jak o ni správně pečovat, jak se správně líčit… a mnoho dalšího… a to se mně svého času docela hodilo.
Jak jste na tom vy?
Máte nějaké zkušenosti?
Mějte se krásně. Gem