inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
30.11.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Životní styl (MtF) / Kosmetika apod.
<< < 1/7 > >>
# 16.04.2004 v 13:12    Kosmetika apod.

Ahoj holky, bavily jsme se tu o likvidaci nežádoucích chloupků, chtěla jsem se zeptat ještě na další estetické opravy/úpravy zevnějšku.

Navštívila některá z Vás kosmetický saloon, profi vizážistu a stylistu nebo barevnou typologii?

Proč se ptám?

V začátku svého feminijna jsem hodně válčila se svým vzhledem, abych byla přesnější, on vzhled válčil spíše s mým ubohým já, ale nevyhrál.
Víte, když jsem byla na začátku, tak jsem měla takový strach, že budu málo ženská, a že si okolí bude až moc všímat toho, že jsem „předělávka“, že jsem to s tím mým ženstvím až moc přeháněla. Místo abych byla neviditelná šedá myšička, jsem byla nádherně barevný kanárek.
Přeháněla jsem to se vším a výsledkem bylo, že jsem byla vidět až moc – doslova jsem trčela z davu a přitahovala pozornost.

Dnes bych na to šla úúúplne jinak.
V prvé řadě bych si zašla za typoložkou. Typologie je mnoho druhu, ale hlavní je určit barevný typ. Skvěle je když typolog umí určit nejen vhodné barvy, ale i styl.
Tak např. já jsem dle barevného typologa „letní“ barevný typ – barvy musí mít našedlou patinu, jako by byly zaprášené. S tim souvisí i volba vhodných doplňků a šperků – měla bych nosit pouze stříbro nebo platinu, protože zlato mi nesluší, dále bych prý měla nosit spíše jemné obroučky k brýlím, pokud možno také bílý kov.
Co se STYLU oblékání týká, jsem „puristka s lehkým nádechem extravagance“.
(Co se o sobě člověk všechno nedoví. )
Jak jsem zjistila, tak to, že mi sluší jednoduché linie oblečení a občas do toho mohu namíchat něco nestandartního, ovšem vše bez volánku, krauzliček a kraječek. Také prý vypadám lépe má-li mé oblečení hrany, nikoliv obliny, například klopy u saka, límce, apod.. S tímto vším jsem naprosto souhlasila.
(Pokud vím, tak u nás je z módních návrhářů puristka např. Táňa Havlíčková – její tvorba je mému srdci sice velmi blízka, ne vždy však finančně dostupná. Ještě, že jsem se naučila šít.)

Hned pak by přišel na řadu vizážista – člověk, který je nám schopen osvětlit vše okolo make-upu.
Já měla možnost asistovat při práci „mistrovi svého oboru“ Pavlovi Bauerovi. Stačilo vedle něho sedět, sledovat, co a jak dělá, a poslouchat, co holkám/modelkám říká. To byla snad nejlepší škola.
Samozřejmě mám doma pár knih o make-upu, ve kterých je vše potřebné, ale podle mě není nad osobní kontakt. Dobrý vizážista nebo vizážistka určí typ pleti a poradí, jak o ni správně pečovat, jak se správně líčit… a mnoho dalšího… a to se mně svého času docela hodilo.

Jak jste na tom vy? Máte nějaké zkušenosti?

Mějte se krásně. Gem

_________________
Don't worry, be happy! :o)
Geminy# 20.04.2004 v 09:53    Styl

Mě bylo líto peněz za barevné poradenství. A pak, stejně bych nosila to, v čem se líbím sama sobě a ne v nějakém zelenkavém či narůžovělém odstínu, který by mi taky mohl být doporučen. Stejně tak je to s líčením. Třeba jsem vyzkoušela několik očních stínu, ale vždy se vracím ke stejné značce a barvě. Makeup mám osvědšenou Gabrielu č 3, která naní moc tmavá a dobře mi kryje osrstění tváře.
Čemu se vyhnětě velkým obloukem jsou přípravky v Q10 nebo s vysokým výživným účinkem, protože vyživuje i to co nechceme.
monikash# 21.04.2004 v 15:10    Různé pohledy na svět

Ahoj Moniko,
máš pravdu, i pro mne je důležité cítit se ve věcech dobře a líbit se sama sobě. Teď už se sama sobě líbím i ráno když vstanu.

Možná mé naivní dotazy pramení z toho, že jsem v životě na vlastní oči viděla jen jednu transholku jako jsem já, a viděla jsem, že dělá úplně stejné chyby, které jsem dělala i já. Byla tak přehnaně ženská až to bilo do očí a působila na okolí spíše jako transvestita než jako žena.

Dobře se pamatuji, jak mne ty některé zbytečné chyby bolely, a nikomu nic takové nepřeji.
Já se neměla s kým poradit a mnohé možnosti mne nenapadly; tehdy jsem nebyla schopna dívat se na věci s nadhledem a nezaujatě, jako nyní.

Navštěvu u typologa jsem dostala jako dárek k narozeninám od své sestry a teprve potom jsem si uvědomila, kolik starosti, škobrtání a hlavně "pokusů a omylů" jsem si mohla touto návštěvou ušetřit.

Je toho tolik, co bych k tomu mohla ještě napsat, ale to, jak kdo vypada a jestli je vzhled pro človeka důležitý, zaleží na každém jedinci zvlášť.

Možná, že vzhled příliš přeceňuji a jsem v tomto ohledu povrchni, ale vede mně k tomu (dobře vypadat) má ambiciosnost, touha si stále něco dokazovat, ale také vědomí, že určitým způsobem (chtě nechtě) reprezentuji transholky.

Možná je to proto, že si přeji, aby si lidi při slově TRANSHOLKA představili hezkou a příjemnou ženu a ne "předělaného chlapa".
A bohužel zatím si většina vždy představí to druhé.

Takže pokud tohle někdy bude číst nejaké děvče, se kterým budou lomcovat nové hormony a čerstvá radost z "konečně normálního" života, a kterému tato diskuse přinese inspiraci a pomůže od trochy té bolesti a starostí, kterých bude mít zaručeně plno, tak se splní učel, pro který jsem začala na tyto stránky přispívat.

Zatim Pa. Gem

_________________
Don't worry, be happy! :o)
Geminy# 22.04.2004 v 12:47    

Čau Geminy,
to zní skoro jako omluva, což ale není vůbec na místě, neb tvé příspěvky jsou velmi obohacující
Bude super, když o vizáži a příbuzných věcech napíšeš víc.
Vůbec nejlepší by bylo, kdybys třeba vyrobila ucelený článek, který by se dal na web, ale samozřejmě i forma disk.příspěvků je vítaná

S vizážistkama (jako ostatně všude) je akorát problém, na koho zrovna narazíš. Může se stát, že ti paní omotá kolem krku 150 různobarevných šátků a jediným výstupem bude kartička odstínů, které by ti údajně měly slušet a kterou s sebou při nákupu vždycky musíš mít. Jenže oblečení v krámech bude mít na truc vždycky o chlup jinší odstín, takže to abys pomalu chodila nahá
No, nechci přehánět, ale bojím se, že speciálně v této branži působí spousta lidí, kteří tomu vůbec nerozumí a jen tahají z lidí peníze.
Potíž je taky v tom, že výsledek je vždy tak subjektivní, že se prakticky nedá reklamovat

Tím spíš bychom si měli navzájem sdělovat typy na lidi, kteří jsou fakt seriozní a jejich rady odpovídají ceně.
Proto pište o svých zkušenostech, bude to užitečné pro všechny!!!
Sama jsem u vizážistky nikdy nebyla, ale šla bych ráda, kdybych věděla, že to bude stát za to.

*Johanka*

P.S.
Spousta našich holek (včetně mě) má o kosmetice a spol. pouze velmi mlhavé představy a přivítá i ty nejobyčejnější rady.
Kdybys Gemi chtěla třeba někdy udělat takový malý seminář pro naše holky, to by bylo něco! Prostor i nějaká ta odměna by se určitě našly
Johanka

moderátorka


# 23.04.2004 v 11:01    Ok.

Ahoj Johanko,
pokusím se něco sepsat. Ale je to těžké, každá žena, to znamená i každá z nás, je jiná a pro každou platí jiná doporučení.

Take si uvědomuji, že existuje mnoho "mastičkářů", kteří místo rad jen vytahují z lidí prachy, a na ty je také třeba upozornit.

Kvalitní barevná typologie je u nás na Ostravsku už jen studio Neuwi, barvy určí skvěle, u určování stylů si nejsem až tak jistá, ale mám to z druhé ruky, viděla jsem jen výsledný produkt - obecné barevné kartičky a speciální barevná kartička, která opavdu seděla dokonale.

Firma/paní, u které jsem barvy a styl absolvovala já, už bohužel neexistuje. (Ta paní možná ještě existuje, ale netuším kde.)
Každopadně mně, kromě již uváděných obecných kartiček (které jsem dostala), naučila letní barvy poznávat (takže jsem kartičky vlastně nikdy nepoužila), ale poznám jen "své barvy - letní" a zimní - zjednodušeně řečeno "letní barvy, ale ostré a bez patiny", ovšem jaro od podzimu nerozeznám.

Ad. seminář - Pobavilas. Nemyslím si, že jsem dostatečně kompetentní osoba, která by mohla odpovědně poradit každému.
Na to by se šikla spíše nějaká šikovná kosmetička-vizážistka a stylista-kadeřník.
Ale kdyby přesto, rada pomůžu, nesmí se však ode mne očekávat mnoho. A odměnou by v tomto případě bylo, pokud by se mi povedlo říct některé z nás něco nového a ona se kvůli tomu cítila lépe a pevnější v kramflecích.
Zatim pa. Gem

_________________
Don't worry, be happy! :o)
Geminy


<< < 1/7 > >>
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License