inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
17.1.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

<< < 4/5 > >>
# 13.03.2006 v 05:40    Praha- H.F.

Dle mé zkušenosti je to fakt tak 3/4 roku a víc pravidelného chození na terapie nutné k tomu, aby se doktorka v tobě vyznala a byla schopná ti potvrdit diagnózu. RealLiveTest sice nutný k předpisu hormonů není, ale doporučuji jej už začít. jednak "životem ve zvolené roli" a comming outem o mnoho lépe podpoříš svoji diagnózu v očích doktorky a hlavně nemusíš ten rok zbytečně ztrácet později. Pokud si je člověk sebou jistý, nevím, nad čím váhá! Čím dřív, tím líp a je to opravdu důležité "testovat ten reálný život" v nové roli!
MonikaD# 17.01.1451 v 11:44    první krok jinak

Mě docela zajímá kdy se to u Vás zlomila a vpluly jste do života naplno jako ženské.Prostě to nejde jak se podívám do zrcadla.Vím,že mnoho z Vás mělo odvahu jít do toho naplno od začátku,jiné na to měly i vizuálně,takže neměly problém.Sice mi kámošky říkají,že na to mám,že to půjde,ale ted to ještě nejde a ráda bych,ale vousy,vlasy,pořád ještě mužské rysy,tělo se teprv tvaruje atd.Proto mne zajímájí i Vaše poznatky ohledně Vaší proměny.Kdy jste třeba fyzicky zjistily,že by to už šlo nebo co Vás posilovalo v tom býti sebou naplno i přesto,že to fyzicky nebylo ono apod.
Xena# 14.04.2006 v 13:39    hl.pro Moniku a Čarodějku

Děkuji za psychyckou podporu, proč si myslíte, že se to musí všude dělat stejně?
Nevím, jestli to patří ještě do prvního kroku, ale chtěla bych, aby to bylo nějak ucelené. Takže prostě budu pokračovat zatím tady.
Včera 13. dubna 2006 jsem opět navštívila paní primářku Potribnou. tam jsem podepsala revers a příští týden jdu ke gynekologovi pro hormoni. Když to shrnu, trvalo to osm měsíců z nichž rovod, který paní primářka v Ostravě vyžaduje před zahájením, zabral dva měsíce. Po pěti měsících hormonů můžu požádat o komisi, která prý probíhá bez problémů, protože to paní primářka dělá správně.
Kdybych teď vyrazila do ulic v ženském, bylo by to čisté exhibování a na to já moc nejsem. Přece to není jen o tom, co mám na sobě. Taky mi poraďte, když už bych tak vyrazila, na který záchod můžu? Na mužský v ženských šatech a s ženským chováním? Na ženský, když jsem zřetelně muž, ikdyž v ženském oblečení? Až se trochu upraví mé tělo směrem ke kýženým proporcím, pak s radostí.
Operace pak dělají v Ostravě taky, mají už nějaké zkušenosti, údajně mají pod nožem druhou desítku.
Mám radost.....taky se mějte.
Nick# 16.04.2006 v 10:41    Pro Nick

Tak to držím palec ať ti to vyjde.
netvrdím, že se vše musí dělat všude stejně. Znala jsem legislativu platnou v době přelomu století! No a taky si troufnu říct, co je dobré absolovovat. RealLiveTest k nim rozhodně patří. Malá ukázka toho, jak moc nejsi ještě připravená pro nový život je ta tvá zmínka o WC, či zmínka o tom "když jsem ještě muž"!
Znám pár lidí, co tohle podcenili a nebudu tě děsit tím, jak žijou dneska.... neš´tastné případy ale ty si doufejme jiná!
MonikaD# 30.05.2006 v 12:59    Komunita?

Zdravím,

zajímalo by mě zda se v rámci komunity mězi sebou nějak scházíte, pořádáte nějaké srazy a tak. Jedna známá MtF mi totiž doporučila se stýkat s jinými TG, abych více poznala sama sebe, než půjdu do nějakého coming-outu nebo než se objednám k odborníkům. Jenže já u nás nikoho takového neznám, a někdy mám dojem že tahle komunita vlastně ani není komunita - je to spíš rozpadlé na více skupinek, které se mezi sebou haštěří atd. Takže, kdo mi řekne, jak jste na tom doopravdy?
MF2


<< < 4/5 > >>
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License