inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
7.3.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Operace (MtF) / Kam jít pod nůž?
<< < 1/3 > >>
# 17.11.2003 v 16:02    Kam jít pod nůž?

Ahojky vážené pre- a post-operativni MtF!
Pro mne to sice už není aktuální, ale stejně by mě moc zajímalo, jaké jsou v současné době reálné rozdíly mezi operacemi prováděnými v Praze a v Brně. Já ač z Moravy jsem se na doporučení známých vydala do Prahy-Motola za doc. Jarolímem a musím říct, že mé první a poslední setkání s ním bylo pro mně opravdovým šokem.
Na aroganci lékařů jsem sice byla už dosti zvyklá, ale tohle mi připadlo příliš. Že mi odmítl dát po telefonu byť sebemenší informaci a to i přes jasně srozumitelnou otázku, bych ještě rozchodila, stejně jako to, že ačkoliv jsem byla objednaná, musela jsem čtyři hodiny čekat, přičemž nebylo celou dobu ani jisté, příjdu-li vůbec na řadu.
Co ale jsem ochotná tolerovat nebyla, byl fakt, že doc. Jarolím se se mnou i v ordinaci zcela odmítal bavit o průběhu a možnostech jím prováděných zákroků, neboť do toho mi prý nic není, když každý ví, že je nejlepší. Navíc se mými dotazy cítil patrně natolik dotčen, že cítil potřebu mne ošáhavat a nevybíravě komentovat můj vzhled. Po této ne o mnoho víc než pětiminutové návštěvě jsem se rozhodla, že raději zkusím nějaké jiné místo než je Motol, v zájmu duševního zdraví svého a fyzického zdraví doc. Jarolíma.
Po této zkušenosti jsem čekala, že ve FN Brno-Bohunice na Klinice popálen a rekonstrukční chirurgie, kterou vede primářka dr. Franců, to asi bude taky dost drsné, ale byla jsem dosti příjemně překvapena zdejším přátelským přístupem. Zde je totiž možno diskutovat nejen o průběhu a problémech základní operace, ale také o eventuálních dalších úpravách, jejichž počet a provedení závisí na přání pacienta. Rozdíl v přístupu byl vskutku nebetyčný.
Otázkou, na kterou bohužel neumím zcela odpovědět, je, jaký je rozdíl v úrovni odvedené chirurgické a lékařské práce vůbec. Já jsem byla s výsledky v Brně dosti spokojená z výjimkou jednoho méně významného aspektu. Jinak ale čůrání, hloubka i citlivost onoho chirurgického produktu je naprosto OK.
Tak nevím, jestli je Jarolímova pověst nejlepšího operatéra opravdu podložená reálnými výsledky nebo jde spíše o výsledek zdatné sebeprezentace a ochoty řady translidí považovat chirurgy za spasitele bez ohledu na jejich reálné kvality. Tohle ovšem těžko můžu rozhodnout já, takže uvítám názory dalších, kteří mají zkušenosti ať už s Brnem či s Prahou.
kdosi# 03.12.2003 v 22:57    Kudla

Tak to já jsem byla v Motole a jsem naprosto spokojená, opravdu. Lékaři i sestřičky jsou moc fajn. A doc Jarolím ? No mohl by být sdílnější, ale jinak také pohodička.

_________________
Saša :)
Ošklivé káčátko# 04.02.2004 v 19:03    před operací....

Ahoj všichni,
může někdo trošku popsat co všechno nás ještě čeká než dojde k operaci?
Trošku to upřesním. Je únor, komise je v květnu, zajímalo by mě jaká veškerá předoperační vyšetření mě ještě čekají a kdy je nejlepší si domluvit operační zákrok u doc. Jarolíma, když bych ho chtěla zvládnout co možná nejdřív po komisi? Mám se mu ozvat třeba už teď v únoru? Není to brzy nebo už pozdě...
vím jen že budu muset ještě jednou k prof. Weissovi na testy.
Díky Tami
Tamara# 05.02.2004 v 20:54    Re: před operací....

Ahoj ja ti bohuzel neporadim se vsim, ale aspon k tomu Jarolimovi - vyplati se jit tam co nejdriv, lze to zkusit uz ted pred komisi, s tim, ze se domluvis, ze papir od komise dodas hned jak bude. Co ti rekne tak trochu zalezi na tom, jak mu padnes do oka, ale v podstate co jsem slysel, tak je potreba minimalne rok pred operaci brat hormony kvuli zmeknuti tkani. Takze zalezi, jak ti to casove vychazi v tomhle ohledu..
Jinak co vim z predoperacnich, tak chtej vysetreni krev + moc, rentgen (plic?) a EKG. Pred operaci se jde na indikacni komisi, to tam budes tak 1-2 hodiny sedet, na par vterin vlezes do mistnosti plny bilych plastu a pak zas pujdes, bejva to tyden pred operaci.
Vic ti uz nepovim, kazdopadne ti ale preju, at se vse vydari podle tvych predstav!
Yoshiyuki

redaktor


# 12.02.2004 v 16:56    

Ahoj Tami,
ta fotka je vazne moc pekná
K Jarolímovi se lze urcite telefonicky objednat uz tak 2-3 mesíce před komisí. Zhruba do mesice od telefonátu by mela následovat prohlídka v Motole, kde ti napíše poukaz na potřebná vyšetření a dá i další pokyny. Také ti už nabídne termín, který je ale závislý na kladném rozhodnutí komise, jehož kopii pak přineseš na indikační vizitu, která je několik dní před operací a na kterou také doneseš výsledky všech předOP vyšetření, která by v zásadě neměla být starší zhruba 14 dní.
Paa a hodně štěstí!
*Johanka*
Johanka

moderátorka

<< < 1/3 > >>
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License