inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Partnerství a sexualita (MtF) / Období po "coming out"..
<< < 1/2 > >>
# 11.10.2005 v 15:19    Období po "coming out"..

Já jsem ze Slovenska, ale budu psát česky, protože tady u nás je řešit tenhle problém strach a hrůza..(taky se omlouvám za pravopis). Tady na Slovensku, pokud mi bylo sděleno sexuologem, nefungují žédné komise, a taky není změna pohlaví ani ošetřena příslušnými zákony!! To je snad jediný stát v unii, který to nemá!!!!!! Já chodím k sexuologovi už 24 měsíců a kdy bych nežádala o zvláštní povolení od ministerství, tak jěšte nemám povoleny ani jen hormony, nemluvě o změne jména a operaci ..
Proto jsem musela v době dlouhého a nekonečného čekání se sebou něco udělat. Jako první, co jsem na sobě přímo nenáviděla, byly vousy. Ošetření laserem je dost nákladné, proto jsem si vzala půjčku a zjistila jsem situaci na trhu. Objevila jsem dosti novou technologii. Byl to přístroj AURORA. Hned po prvním ošetření šlo dolu asi 30% vousů.(jedno ošetření celého obličeje mně stálo 2.500,- sk). To byl počátek, jak začít s obličejem, protože kdy bych tak neučinila, mohla bych na sebe natáhnout cokoilv, v celku by to vypadalo dosti nepřijatelné.
Pak jsem skoušela upravit obočí. Tahle partie obličeje také udělá dosti záslužnou práci, když se tomu povějenujeme. Koupila jsem si také nové brýle, které udělali mnoho zásluhy na tom, že jsem se na dívku začala i podobat (své uděalá i make-up). S vlasema jsem toho moc udělat nemohla, poněváč byly dost krátký. Aspoň jsem skusila dát jim jinou barvu, než byli původní, aby změna byla výraznější. Teké všechno nežádoucí ochlupení šlo pryč. (myslím si, že když ženě trčí ve výstřihu chlupy, není to moc pohledný). Pak následovalo oblečení. To své staré (pánské) jsem nemohla ani vidět.. Jako první jsem si koupila elastické dámské rifle. To jsou kalhoty, které také dosti napoví o svém majiteli. Pak jsem skusila koupit tričko, které by nějak obzvlášť nebilo do očí. Skusila jsem nejdřív něco jednobarvné.(pozor, žádné volány, krajky a odvážné výsřihy!)Pak jsem se nejdřív musela přesvědčit, jestli moje vizáž nevzbuzuje u kolem jdoucích lidí zvláštní reakce. S podprsenkou jsem to raději neskoušela, nevědela jsem posoudit, jestli by to nevzbudilo pohoršení. Na skoušku své nové vizáže jsem zašla do vzdálenějšího města, kde by případné fiasko tak moc nebolelo. V ten den poprvé začali lidi mluvit na mně, jako na ženu.. (a to jsem neměla žádná prsa!!). Od tohto dne šlo všechno pánské oblečení pryč. Koupila jsem si podprsenky s výstužema a pak jsem se pokoušela koupit i odvážnější kusy oblečení. Co se tedy týče oblečení, doporučuju nejdřív něco elegantné, ne výstředné a za každou cenu zvodné.
Co se týče hlasu, to byl problém dosti těžko řešitelný. Když jsem změnila svoji vizáž a byla jsem někde mezi lidma, snažila jsem se nemluvit. Doma jsem skoušela různé variace výšky tónu, jestli nenajdu něco vhodné v mém hlasovém fondě. V té době byl můj nejlepší přítel magnetofon. Skoušela jsem a skoušela.. Když pak přišla reálná situace někde na ulici nebo u okénka na železniční stanici, rozbušilo se mi srdce a krk se mi sevřel jako ve svěráku.. pak jsem vyludila zvuk, který byl horší, než ten můj původní. Rěkla jsem si, že se nevzdám. Vědela jsem, že to nějakou dobu potrvá, kým se to vypracuje. No a asi po šesti týtdech jsem komunikovala úplně uvolneně a mohla jsem si s hlasem dělat, co se mi zachtělo.. Od té doby se už hodně změnilo, ale kdy bych spoléhala na to, že mi sexuolog pomůže, ješte bych byla někde úplně na začátku..

Takže: na nic nečekejte a snažte se!! Výsledky jsou i bez hormonů ohromující!
Přeju mnoho úspěchů a napište, jak vám to jde!* Inga
Inga# 11.10.2005 v 17:46    

jee, to jsi napsala moc hezky! Diky ti za to

Situace u vas na Slovensku me doopravdy mrzi, ale jak je videt tak kdyz je clovek sikovnej tak si poradi i tak
Ale rikam si co chudaci lidi, kteri se za sebe stydi natolik, ze bez aspon lehounkeho popostrceni nejsou schopni zacit svuj problem resit a misto toho se utapi v kazdodennich depresich? Kdyz si vezmu, jake obavy z prekazek v ceste za svym snem mam tady v Cechach, tak ten pocit neproniknutelne zdi u vas musi byt fakt desivy. Doufam ze se to u vas casem zlepsi.

A clovek si porad muze rikat, ze je to lepsi nez byt v nejake muslimske zemi, kde si muze gay nebo transsexual vyslouzit i trest smrti...hehe, to je teda utecha

No v kazdem pripade jsi hvezda, drzim ti palce
jolly# 12.10.2005 v 08:59    Slovenský problém

No, jen aby se to díky M.S. alias Sandře Svobodové nezhoršilo i u nás povolování operací.
monikash# 12.10.2005 v 20:45    To jsi Ty,

Inga? Vyzeráš ozaj krásně.
lad# 13.10.2005 v 00:01    odpověď

jo... jsem to já.... a to bez hormonů...

díky moc!
Inga


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License