inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / LEGATO / 18.díl
<< < 1/3 > >>
# 23.10.751 v 11:34    18.díl

18.díl Legata, který je zároveň definitivně posledním vydáním v dvouleté historii tohoto magazínu o gay, lesbickém a transgender světě, se bude vysílat 14.12. ve 22.20 a reprízovat 15.12. ve 12.20, vše na ČT2.
Můžete se těšit na obsáhlou reportáž z českého GLBT filmového festivalu MEZIPATRA (zahrnující rozhovory s porotci, hosty, organizátory a ukázky z oceněných filmů), portrét aktivistky Nory Kasanické z Bratislavy, která se zajímá o buddhismus a také medailonek spisovatele Ladislava Fukse.
V dalších příspěvcích vás seznámíme s Domovem na konci světa a představíme vám novou knihu Michaela Cunninghama, autora populární knihy Hodiny.

Protože se Legato od ledna 2006 ruší , ráda bych vám jménem celé naší redakce poděkovala za vaší dosavadní přízeň a podporu!!!
Doufám, že vám poslední díl přinese příjemný divácký zážitek! :)

Johanka

moderátorka


# 22.01.2006 v 22:25    LeGato

A je pryč co by se dalo nazvat třeba předvojem Evoluce. Pořad, který přece podporoval změnu v myšlení čecháčkového národa, který tak často ve svém "lůni" zapomíná na vše kolem živé a multikulturní. Ale, posuďme sami Evoluci nezastavíme a jsme její součástí. Nezřídka v nás poukazuje na možnost být tací jací jsme ve svých duších a nenaléhá na nutnost být jen stereotypem hodinového životního stroje lidstva. Problém vskutku je jen v nás v lidech, kteří neznají možnost dozvědět se více, naučit se, pochopit a akceptovat.

Proto si myslím, že LeGato by měl nahradit již pravidelný vysílací prostředek a my lidé s jinou kulturní a životní situací by jsme se ho měli uchopit a začít od jednoduchého vysvětlování kdo, že to vlastně jsme ?

_________________
Milka
Milka# 25.01.2006 v 22:10    legato

Přiznávám, že jsem celkem čekala, co tam uvidím, no po pár dílech mě to přešlo. myslím, že zrušením pořadu nikdo o nic nepřišel. nechci tím urazit nikoho, tím spíš práci realizačního týmu, ale obsahově to bylo dost "mimo mísu". Dozvěděla jsem se tam lecos ze života homosexuálů, ale to není má parketa. navíc je víc než kontraproduktivní, směšovat vedle sebe homo a trans problematiku. To přesně totiž dělá už od nepaměti ta "neinformovaná" většina národa, kterou se snažíte osvítit a obeznámit. je mi to v podstatě dost jedno, ale kdybych přece jen byla nucena k nějakému pseudoreferendu o pořadu, řeknu, že zrušení pořadu podporuju! Ale jak říkám, nikdo mě k tomu nenutí, a tak je mi to dost jeno!!!
MonikaD# 26.01.2006 v 01:31    

no souhlasim s Monikou v tom bode ,ze nechapu ,proc problematika TS byla spojena s homosexualitou ,ktere se navic venovalo vice prostoru ,aspon dle toho ,co jsem videla.Vetsina lidi i takhle nas haze ke gayum , propojeni techto dvou problemu v poradu tomu jeste urcite prispelo..... hodne lidi si totiz rekne : no co je to buzna, chce si uzivat s chlapama , tak se necha presit na babu to same je propojeni transvestitismu a transsexuality.... nema vubec spolecnej zaklad, a ja osobne bych to nijak zvlast neresila ,protoze sebou nenese zadny problemy, se holt prevlece , udela se a jemu fajn... take diky zamene s transvestity , my transsexualove, jsme vlastne uchylove
Carodejka# 26.01.2006 v 14:09    

No já teda žasnu - vám je opravdu jedno, že TS komunita přišla o prakticky jedinou cestu, jak veřejnosti předávat aspoň nějaké informace? A vážně máte pocit, že z výpovědí translidí, které se ve vydáních Legata v podobě medailonků jednotlivých osob střídaly (a to pravidelně) s medailonky gayů a leseb, si nezaujatý divák udělal takovou představu, jakou píšete - totiž že transsexualita je nějaká úchylka? Já bych naopak řekla, že autorům jednotlivých příspěvků se podařilo nás prezentovat jako normální lidi, na rozdíl třeba od novinových a časopiseckých článků, které v posledních letech tu a tam vycházejí v nejrůznějších plátcích a které z nás dělají zrůdičky a exoty. Legato přispělo k vylepšení našeho mediálního obrazu zatím bezpochyby největší měrou a přestože na tom nejsem nijak osobně zainteresovaná, přijde mi, že stavět se kladně k jeho zrušení je holý nevděk (nemluvě o tom, že vůči autorům je to dost sprosté...)
Samozřejmě, pokud někdo necítí solidaritu s G/L komunitou, je to v zásadě jeho/její věc, ale separatismus zatím ještě nikdy nikomu nepřinesl žádnou dlouhodobou výhodu. Nezapomeňte, že lidé, kteří se k homosexualitě a dalším menšinovým formám sexuální orientace/identity staví tak, jak píše Čarodějka, nebudou cítit žádné sympatie ani k translidem, bez ohledu na to, kolik lékařských (nebo jiných) důkazů jim předložíme. Pro omezené šovinisty zkrátka zůstaneme úchylnými obludami, i kdybychom se třeba na hlavu stavěli. Jenže to nevypovídá nic o tom, jací/jaké jsme my, ale spíš o tom, jací jsou ti, kteří nás (a ostatní menšiny, nejen ty sexuální) tímhle způsobem stigmatizují...
Nebo se snad chcete přidat k nim a společně plivat na homosexuály? Dokazovat si svou "normálnost", tím, že najdete nějakou skupinu "nenormálních", vůči kterým pak zaujmete co největší odstup? Tomu se ale nějak říká: xenofobie.
Nechci tady moralizovat, nejsem kazatelka, jenom bych čekala větší toleranci...
Cassandra

moderátorka

<< < 1/3 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License