inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

<< < 1/2 > >>
# 31.10.8333 v 11:38    KROKY

[b]
Ahoj holky. Řeším teď jeden problém, kterým procházela každá z vás. J9t do toho a nebo ne? Myslím tím změnu. Já cítím, že by mi jako ženě bylo líp. Mám už i kontakt na jednu MUDr v Ostravě, ale nejak nemohu najít odvahu se odhodlat a jít. Udělat krok k začátku žití a ne přežívání.
Jde mi o to, že dělám v ženském kolektivu, navíc i v oboru s detma. Vše by se tak moc zkomplikovalo, že se až hrozím.
Nu, co radíte?
Nikola1982# 31.10.4008 v 11:38    

No, tuhle otázku za tebe bohužel asi nikdo nezodpoví, ale pokud si nejsi úplně jistá, konzultace s odborníkem by ti určitě měla pomoci najít tu správnou odpověď. První krok je samozřejmě nejtěžší a zvlášť MtF se k němu většinou odhodlávají velmi dlouho, nicméně čím dřív ho uděláš, tím líp.
A komplikací se neboj - pokud máš pocit, že právě tudy vede cesta k tomu, aby se z přežívání stal skutečný život, tak oddalováním toho prvního kroku si jenom zaděláváš na jiný druh komplikací do budoucna. Bez komplikací se to zkrátka neobejde, ale komplikace spojené s přeměnou rozhodně nejsou ničím, co by se nedalo zvládnout, jak ti určitě dosvědčí spousta návštěvníků a návštěvnic těchto stránek
tak držím palce a ať ti to zvládání komplikací jde co nejlépe
Cassandra

moderátorka


# 31.10.8702 v 11:38    Nikole

tady se plně připojím ke cassandře. Tohle je jen a jen na tobě. Nikdo ti nemůže poradit zodpovědně. Ani rodina, ani přátelé, ani my tady z netu, dokonce ani doktoři!! je to zásadní rozhodnutí na celý život a je jen tvoje.
věř mi, že jsou jen dvě možnosti. Ano nebo ne a žádná z nich nemá jen samá pozitiva. Takže stejně a´t zvolíš cokoliv, čekají tě potíže i hezké okamžiky. Plusy i mínusy. Život přeje připraveným. jen ten, kdo kdo je o své identitě na 110% přesvědčen, by měl říct ano! Pokud ale hodně pochybuješ, tak to třeba nejsi připravená. Kdo ví, neznám tě. Já osobně jsem se dostala do bodu, kdy jsem také váhala, ale ne mezi JÍT a NEJÍT do toho, ale do dilematu JÍT a nebo ZEMŘÍT!! Zvolila jsem JÍT a už nyní, pár let po tom všem vím že jsem udělala dobře, a že můj život je o hodně lepší, než jsem byla ochotná si kdy před tím připustit!
Znám ale případy, kdy někdo zbrkle řekl ANO, a nyní hořce lituje!! A nebo si to nepřipouští, ale všichni to vidí! nebudu jmenovat, ale jsou to takové ty pseudo osůbky, co si své špatné rozhodnutí ventilují na osobních web portálech jako šílené "transaktivistky" a neustále připomínají, jak moc je celé komunitě ubližováno a jak má těžký život, no bohužel tak soudí jen podle svých zkušeností!! Už jen to se roky po operaci nazývat transsexuálkou je napováženou... to o něčem svědčí! mě by to dost uráželo!!!

Takže moc zvažuj a ať dospěješ k jakémukoliv rozhodnutí, věřím že to je zodpovědné a je třeba si tě vážit. I vědět že NEjdeš dál chce hodně odvahy!! Hodně štěstí, držím palce!!
MonikaD# 31.10.9195 v 11:39    Kroky

Nechci tě odrazovat, ale já bych k "venkovské" sexuoložce s tímhle problémem nešla. Volila bych Prahu/Brno (osazenstvi se omladilo), protože vím, jak se to řešilo na Ostravsku před 10-20 roky.
monikash# 30.01.2006 v 10:25    

Suhlasim s vyssie uvedenymi nazormi.. Ale chcela by som povedat este jednu vec.. Ak sa uz odhodlas zajst za doktorkou, nenechaj sa odradit jej pristupom k veci.. Ak sa ti nebude pacit, skus najst inu doktorku.. Zijeme predsa v demokratickej spolocnosti kde ma clovek pravo vybrat si (bohuzial len z dostupnych doktorov)..
Aerith


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License