inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
7.3.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Operace (MtF) / Operace chrupavky štítné
<< < 1/2 > >>
# 07.03.2006 v 20:21    Operace chrupavky štítné

Chtěla bych se zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s redukcí chrupavky štítné (neboli zmenšením ohryzku, Trachea shave surgery, Adam's apple shaving atd.). Zajímají mě (a myslím že nejsem jediná) hlavně praktické informace tady z ČR:

-kde se člověk objedná
-jaké musí mít doporučení
-jaké vyšetření musí nejprve podstoupit
-zda je to hrazeno pojišťovnou (někdo mi říkal že jako jedna z mála operací nějak hrazená být může)
-jaké jsou čekací doby.

Diky moc za odpoved
jolly# 07.03.2006 v 20:27    

Ještě bych podotkla, že mě osobně zajímá jen operace chrupavky, ne hlasivek (hlas rozhodně riskovat nechci, když už jsem si dala takovou práci s jeho tréninkem ), ale pokud máte informace i o operaci hlasivkových vazů, tak je sem prosím napiště také. Někomu to určitě pomůže

Tady jsou nejake linky:

http://www.chet-plasticsurgery.com/trachea.html - i s fotkami (v anglictine)

http://www.tsroadmap.com/physical/face/trachea.html - osobni zkusenosti jedne pacientky (v anglictine)
jolly# 07.03.2006 v 22:23    

ahoj , Monika se tady nedávno v souvislosti se štítnou chrupavkou pochvalně zmiňovala o pardubické nemocnici (už si nevzpomínám, ve kterém tématu to konkrétně bylo).
Já jsem zase skvěle pochodila na ORL v pražském Motole, kde mi doporučili, abych se objednala u dr. Slavíčka (termín mi dali myslím za týden nebo čtrnáct dní... rozhodně žádné několikaměsíční lhůty). Doktor Slavíček byl hrozně milej, dokonce to jednu chvíli vypadalo, že mě pozve na rande , dal mi seznam požadovaných předoperačních vyšetření a termín operace asi za čtyři nebo pět týdnů od té první konzultace. Jelikož jsem se k němu objednala ze své vlastní iniciativy, musela jsem mu potom ještě sehnat potvrzení od Hanky, aby se to dalo proplatit ze zdravotního pojištění, ale úplně mu stačilo takové to standardní, které Hanka vystavuje viceméně na počkání. Předoperační bylo taky standardní (krevní testy, moč a EKG), hormony jsem před operací nevysazovala a nikdo to po mně vlastně ani nechtěl. Na příjmu jsem uspěla hned napoprvé, žádný odklad se nekonal, druhý den mě operovali (poslední, co mi utkvělo v paměti, než mě přemohla narkóza, byla Slavíčkova věta "Tak mi podejte pilku...") a den nato už mě pustili domů. Asi týden jsem to nosila obvázané, pak jsem si tam zašla, aby mi vytáhli stehy, a od té doby už jenom čekám, až jizvička zmizí úplně. Teď je to od té operace necelý rok a už skoro není vidět..
Jinak šlo opravdu jenom o ohryzek, hlasivky jsem si operovat nedávala. Personál na oddělení byl poměrně vstřícný, stěžovat si na ně nemůžu... dokonce mě šoupli na luxusní jednolůžkový pokoj, abych se mohla v klidu učit (nebo abych neděsila ostatní pacienty )
Cassandra

moderátorka


# 08.03.2006 v 22:13    ....

Děkuju Cassi, jsi všímavá Opravdu jsem se pochvalně zmínila o pardubickém špitálu. Absolovovala jsem tam úpravu hlasivek + ten ohryzek. tak nějak "jedním vrzem" a jsem naprosto spokojená, včetně zhojení jizvy. Operatér tam totiž přemýšlel hlavou, a kromě použití neviditelných stehů také vedl řez na krku v přirozené vlnce (nebo takové té "vrásce"), takže tak 6-8 měsíců a přestalo to být vidět úplně Bylo to tedy někdy na přelomu století, ale věřím, že tam stále působí na ORL Prof.Mudr. Pellant s týmem a je to nejjednodužší tam zavolat a domluvit si třeba konzultaci.
Jo a abych nezapoměla, celý zákrok včetně hospitalizace byl na pojiš´tovnu
MonikaD# 29.04.2006 v 18:35    

Kdy bych tak mohla začít uvažovat o operaci štítné chrupavky? Nikdo tu totiž nenapsal, jak daleko se sebou byl. Až je všechno ostatní hotovo nebo mezi? Nevím..
Nick


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License