inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Pozvánky a oznámení / Průzkum - Transgender a ZAMĚSTNÁNÍ
<< < 1/2 > >>
# 19.03.2006 v 15:51    Průzkum - Transgender a ZAMĚSTNÁNÍ

Dovoluji si Vás všechny oslovit v souvislosti s projektem, jehož posláním je přispívat k toleranci vůči alternativním životním stylům a rovnoprávnému postavení transsexuálů a transvestitů v České republice. Jeho první fází je průzkum, který si klade za cíl identifikovat stávající postavení zmíněných skupin jak na pracovním trhu tak ve společnosti obecně.
Dotazník najdete na adrese: http://trans.okenko.cz/


Díky za Váš zájem :-) Cordyline.
cordyline# 19.03.2006 v 18:19    Co by mělo být lépe?

Ahoj,
prosím o reakci - dokončuji ještě pár drobností a tak on-line sleduji i návštěvnost stránky s dotazníkem - už pár lidí ji vidělo a přitom dotazník vyplnila zatím jen jedna osoba (díky jí za to ). Připravovali jsme ho v dobré víře, že problém TS ve vztahu k zaměstníní a TS ve vztahu k toleranci ve společnosti skutečně existuje.
Poraďte, čím by to mohlo být, že po zhlédnutí nakonec je stránka s dotazníkem opuštěna aniž byste dotazník odeslali?
Je moc dlouhý, složitý, je "mimo mísu", nebo problém žádný vlastně neexistuje a tedy není nutné se jím zabývat? V čem to je?
Nebo tím, že neznáte mě osobně, tak nebudí důvěru?
Možná dělám předčasné závěry ... nedivte, že jsem zvědavý, jak průzkum nastavit co možná nejlépe :-)
Cordyline
cordyline# 19.03.2006 v 19:02    

Pokud mam vyplnovat dotaznik ,tak bych prosila o odstraneni nepresnosti:Otazka typu , jste dle obcanky zena nebo muz se mi zda zcela hloupa , jsem MtF a at mam napsano v obcance M , nikdy jsem jim nebyla...... dalsi vec: orientace vzhled k memu pohlavi? znamena ,ze kdyz mam jeste muzske pohlavi a jsem vyhradne zamerena na muze , tak mam zaskrtnout homosexualni orientaci? si snad delate srandu... jsem 100 pro hetero ,takze si ty nepresnosti , odstrante ..... na orientaci transsexualu se nemuzete divat z hlediska toho ,co maj mezi nohama
Carodejka# 19.03.2006 v 19:36    Jsem rád že mám na co reagovat :-)

Ad pohlavi dle občanky:
Jsou tři otázky, které na sebe navazují:
- pohlaví dle rodného listu - tedy takové, s jakým tělem jste se narodili
- pohlaví podle občanky - tedy takové, jaké Vám úředně přidělil stát (u někoho to bude stejné jako v rodném listu, někomu se již podařilo pohlaví v občance změnit)
- pohlaví podle vlastního přesvědčení - bez ohledu na jakékoli úřední záznamy či fyzické tvary

Ad seuální orientace:
Tato otázka je hodně intimní a proto je zde možnost "nechci odpovídat". Ve formulaci otázky je snaha o jednoznačnost - sexuální orientace ve vztahu k pohlaví uvedeném v rodném listu.
Z toho plyne, že narodil-li jsem se s mužskými pohlavními orgány ale cítím se být ženou, která je na chlapy, jsem vůči tomu, co je v rodném listu napsáno homosexuální, byť si sama připadám heterosexuální. Otázka musela být nějak jednoznačná, aby jednoznačné mohly být i odpovědi.
Pokud se bude potřeba přeformulovat otázku vyskytovat častěji, není problém to udělat, aniž by to zkreslilo již dříve zaslané údaje.

Mrzelo by mě, kdyby Vás jakákoli otázka nějak pohoršovala, vězte, že nikdo nemá potřebu se nikoho dotknout :-)
cordyline# 19.03.2006 v 20:16    

to jsem teda sakra pohorsena , protoze zde akorat mystifikujete lidi , orientace se urcuje dle pohlavi , kterym se citite byt , takze ja jsem heterosexualni divka .... chyba je na vasi strane ,tu otazku byste mel zcela preformulovat , protoze se jedna o absolutni nesmysl..... pokud jste muz, tak ja jsem homo, asi tak jako vy jste lesba ale tak proc ne
Carodejka


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License