inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Ostatní (MtF) / HLASOVA EDUKACE
<< < 1/2 > >>
# 06.06.2006 v 18:11    HLASOVA EDUKACE

ahojky ....


chtela jsem se zeptat , zda mate nejake zkusenosti s edukaci hlasu ( uprava muzskeho hlasu na zensky)??? jsem objednana k dr.Fiserovi a vubec nevim , jak takova hlasova cviceni probihaji.... jsem si sice precetla odborny popis , jak spravne mluvit , jaky je rozdil mezi muzskou a zenskou rezonanci ,ale nake odbornosti mi muj hlas upravit nepomuzou jak jste na tom vy?
Sice muj hlas pry zni spise jako zensky ,ale ja si jim vubec nejsem jista
Michaela
Carodejka# 07.06.2006 v 11:18    Re: HLASOVÁ EDUKACE

U Dr. Fišera jsem byla 2x. Poprvé zkoumal rozsah a hledal vhodnou vyšší polohu, která by pro mne byla "trvale udržitelná" bez přílišné námahy pro hlasivky (dle Dr. maximálně tercie). Toto jsem pak měla trénovat (doporučen diktafon nebo něco podobného - tuto funkci dnes zhusta podporují MP3 přehrávače). Dlouhodobě jsem v tomto bodě údajně částečně uspěla.
Při druhé návštěvě mi pak vysvětloval principy hlavové rezonance a jejího nácviku. To jsem totálně nepochopila a nacvičit nedokázala.
Údajně dobrým předpokladem je hudební sluch.
Mám rovněž neodbytný pocit, že na tomto webu je někde k tématu podrobnější článek - tak půl roku až rok starý.
IvaA# 07.06.2006 v 12:24    

ahoj Ivo

dekuji za prispevek:-) no ten clanek tady na transforu o edukaci jsem cetla ,ale moudra jsemz toho nebyla.Myslim, ze pro nas je potreba vice praktickych informaci nez teorie rezonance atd , z toho moudra taky nebudu
Carodejka# 07.06.2006 v 14:31    upřesnění

Omlouvám se, zase jsem to evidentně nenapsala úplně přesně. Dr. Fišer nejen teoreticky vysvětluje, ale základy nácviku s pacientem i provádí. Já jsem jen tu rezonanci poněkud "nepochopila" tělem (tedy hlavou a hlasivkami) a prostě jsem toto umění neovládla. Ale třeba jen nemám dostatečnou vůli k opakovanému tréninku. Ten je nejdůležitější.
IvaA# 07.06.2006 v 15:27    hlas

Já to svého času řešila chirurgicky při jednom s úpravou ohryzku. Ale to už jsem tady někde popisovala dřív....
MonikaD


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License