inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Operace (FtM) / Bulovka
<< < 1/3 > >>
# 24.02.2004 v 12:39    Bulovka

Právě jsem si přečetl reportáž od Davea o operaci na Bulovce, a překvapilo mě, že mu nechtěli udělat laparoskopii. Já byl na operaci tamtéž a dělohu mi laparoskopicky vyndali. Jen tvrdili, že tomu musejí uzpůsobit operační sál, což snad není zas takový problém..
Jiří# 24.02.2004 v 22:07    laparoskopie

Na Bulovce sice dělaj operace spodku laparoskopicky, ale údajně to nechtěj dělat zároveň s vrškem - že by to byla moc náročná operace a trvala by třeba i 6 hodin, což by příliš zatížilo organizmus.. slyšel jsem to už od dvou lidí, co to chtěli, tak nevím? Ale je zajímavý, že byli oba Slováci. Bůhví, jestli to s tím nemůže nějak souviset, v našem zdravotnictví by mě už nic nepřekvapilo!!
Yoshiyuki

moderátor


# 25.02.2004 v 14:48    Laparoskopie + vršek zároveň

No to je zajímavá teze... Na Bulovce jsem byl kvůli špatně se hojící ráně hospitalizován cca 3 týdny po operaci znovu. Na pokoji jsem ležel s jistým Lukášem, jemuž stejně jako mně dělali obě operace zároveň. Vnitřek měl taky laparoskopií. Takže jsme dva, kdo to měl takhle.
Bůhví, proč teda doopravdy Daveovi laparoskopii nechtěli dělat...?
Jiří# 25.02.2004 v 15:44    ...?!

No tak to je fajn, že to víme! U toho jednoho případu to snad prej nechtěli dělat s ohledem na věk (i když mi ten člověk nepřijde ani trochu starej nebo jako riziková skupina), že by byla tak dlouhá operace pro něj náročná. Ovšem u toho Davea tomu vážně nerozumím a vzhledem k tomu, že mu to zase zprasili (reoperaci), jsem našimi odborníky podobně nadšen, jako po svojí "vydařený" operaci.. Člověk by skoro, po vzoru našich babiček, řekl "Pan Bůh s nam a zlej (=doktoři) pryč!" ..
Yoshiyuki

moderátor


# 02.03.2004 v 18:34    bulovka?

ahoj, k tej laparoskopii...pokud vim, tak jirka bol na tom urcite 2mesiace predo mnou, takze sa mozno medzicasom neco zmenilo, mozno s tym mali nejaky problem. urcite to nebolo kvoli predoperacnym vysledkom, tie som mal v poriadku.neviem, mozno by uz boli to zas ochotni robit.
kj tej reoperaci, co sa tu zmienil Yoshiyuki. bol som na reoperaci vrsku, v sobotu ma poslali domv s tym ze som mal na hrudi viditelny zapal. v noci z nedele na pondeli sa mi zacal robit hematom, tak som siel na plastiku v brne. tam ma este ten den operovali (vytiahli mi 1/4 litra krve) zapal samozrejme videli, vraj to sposobil zlaty stafilokok (?). pobudol som tam tyzden, pricom do mna tlacili 2druhy antibiotik. rozdiel medzi berkovou v brne a bulovkou je tak obrovsky ze sa z toho este stale neviem spamatat. takze priatelia, ak je nekdo z okolia brna a rozmysla kam by siel na prsia, informujte sa berkovej, mozno sa vam vysledky zapacia a pristup milo prekvapi.
dave
Dave


<< < 1/3 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License