inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Partnerství a sexualita (FtM) / Kdy a jak "to" říct partnerce?


# 26.02.2004 v 20:26    

Ahoj přátelé,

žádám o radu, našel jsem si přítelkyni a nevím kdy jí povědět kdo jsem.
Dost mě na ní záleží, jsem 2 měsíce po operaci.

díky Honza
Jann# 28.02.2004 v 14:00    Re:

Ahoj Honzo,
Na tvou otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Hodně záleží na tom, jaká tvoje přítelkyně je, co pro ni váš vztah znamená, na čem ten vztah stojí a jak jí tu informaci podáš..
Začnu od konce – určitě jí neříkej, že jsi „byl holka“. Taková informace může tvoji slečnu vyděsit a navíc není pravdivá, protože holky se jako kluci prostě necítěj a nemaj potřebu podstupovat to, co my. Můžeš jí třeba říct, že ses narodil trochu jinej a že tvoje tělo vždycky nevypadalo tak mužsky jako teď. A když se bude ptát, vysvětlit jí podle jejího vzdělání situaci (mužskej mozek, ženský tělo - operace… . Můžeš jí už předtím říct, že ti na ní záleží a přestože máš obavu, že to nepřijme, měla by něco vědět…
Hlavní otázka je ta tvoje – KDY to říct. Podle mě mimo jiné dost záleží na tom, jestli váš vztah stojí víc na duševním porozumění nebo spíš na fyzický přitažlivosti. Na tom, jaký má tvoje partnerka předchozí zkušenosti ve vztazích, co od tebe očekává, kolik je jí let atd. To víš nejlíp sám. Pak jsou tu dvě možnosti. Buď jí to řekneš co nejdříve a riskuješ, že ten vztah předem „zabalí“ jen proto, že nechce mít zbytečný problémy, bojí se že vám to nebude klapat v sexu, že nebudete moct mít děti…, ale na druhý straně budeš mít hned jasno a pokud by tím vztah skončil, bude to míň bolet, než kdybys s ní byl delší dobu. O nikom, komu by se tohle stalo, jsem ale ještě neslyšel!!
Ženy (a hlavně ty mladší) jsou u nás opravdu hodně tolerantní a dokážou ocenit naše duševní kvality, který „biologický“ chlapi často postrádaj, nemluvě o tom, že právě ženy maj daleko větší schopnost milovat bezpodmínečně. I když to může vypadat zpočátku špatně, často si žena velice brzy uvědomí, co je pro ni ve vztahu podstatný, takže to člověk nesmí hned vzdávat a nechat jí čas a prostor, aby si to v klidu promyslela a zpracovala.
Jiná možnost je (a to asi hodně závisí na tvých zkušenostech a sebedůvěře v oblasti sexu), že jí to řekneš až poté, co se spolu vyspíte a bude se vám to spolu líbit (=ne nutně po prvním ). Tím odpadne riziko, že bude partnerka pochybovat o možnosti uspokojivýho sexu, a především tím vznikne hlubší pouto, který se mnohem hůř ničí, takže si důkladnějc rozmyslí, jestli rozbít něco tak hezkýho. Je tu ale riziko, že na to partnerka přijde sama dřív, než jí to stačíš říct, což by asi nepřineslo nic moc pozitivního. A i když na to sama nepřijde, můžeš riskovat ztrátu její důvěry („protože´s jí tak dlouho lhal“ apod.), což vztahu nikdy neprospěje.
Pokud by váš vztah po tvém sdělení skončil, je pravděpodobný, že by vám to stejně nikdy úplně neklapalo, takže se neboj, v klidu si všechno promysli a řekni jí to radši dřív - pokud je už tvoje slečna dostatečně zamilovaná)! Odvážnému štěstí přeje!
Koneckonců, můžeš jí dát přečíst i
příspěvky našich partnerek, které máme na webu, aby věděla, že váš vztah může být plnohodnotný a možná v něčem dokonce lepší než s obyčejným klukem
Yoshiyuki

moderátor


# 29.02.2004 v 12:44    

Děkuji,
doufám,že budu mít štěstí:o)
Honza
Jann# 04.03.2004 v 20:24    

Bohužel, štěstí jsem neměl přesto děkuji za radu
doufám,že vy ostatní ho mít budete

Honza
Jann# 08.03.2004 v 16:19    :(

Ahoj, to je mi opravdu lito.. Na druhou stranu neni urcite jedina zenska pod sluncem a je velice pravdepodobny, ze si najdes jinou, ktera bude pro tebe vhodnejsi! Lidi jako my maj v partnerstvi krome spousty nevyhod jednu obrovskou vyhodu - velice brzy se muzeme dozvedet, jaky jsou skutecny osobnostni a moralni kvality naseho partnera, kdyz ho postavime pred takovou vec. Takze kdyz uz jednou nekoho tolerantniho najdeme, verim, ze je vyssi pravdepodobnost, ze vztah vydrzi a ze bude mit vetsi potencial k rustu!
Vim, ze te to ted boli, ale urcite to nevzdavej a - i kdybys mel v tomhle trochu hrat divadlo - chovej se pokud mozno (zdrave) sebevedome. To je pro holky (i jejich mamy!) nekdy strasne dulezity (aby mely pocit, ze jsi opravdovej chlap, bez ohledu na telesny charakteristiky)!! Moc ti drzim pesti!!

PS: Blizi se jaro a to je pro novej vztah to nejlepsi obdobi!!
Yoshiyuki

moderátor
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License