inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.10.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Diskusní klub

Přehled / Partnerství a sexualita (FtM) / Když přijde na "věc"..
<< < 1/2 > >>
# 08.06.2004 v 12:07    Když přijde na "věc"..

Přečtení článku Seznamování mě inspirovalo k sondě, jak kdo z nás prožívá sexualitu, jak se chováme, když "na to" dojde apod.
(Nejen) mezi sexuology koluje jistý stereotyp o tom, že transmuži bývají něžní, mají rádi dlouhé předehry, milují orální sex apod. Protože se setkávám s různým typem lidí a přijde řeč i na tohle, nejsem si tak úplně jist, kolik transmužů se do tohoto popisu vejde. Další věc je, že se prožívání sexuality postupem času mění, s tím, jak člověk nalézá sám sebe, přijímá více své tělo, zraje jeho vztah..
Vím, že je to téma hodně intimní a část kluků zatím nemá zkušenost, ale myslím, že i pro ně to může být přínosné, pokud najdete odvahu a zapojíte se..
Yoshiyuki

moderátor


# 08.06.2004 v 15:49    Re: Když přijde na "věc"..

Když už jsem to téma načal, bylo by asi fér zahájit diskusi vlastním příspěvkem..
Ať už se podívám na začátky života v nové roli nebo na současnost, na dlouhé předehry jsem asi nikdy nebyl. I když se v mnohém liším od stereotypního modelu muže, zrovna v tomhle je to stejný a občas slyším výčitku, že na to jdu moc rychle..
Jinak zpočátku jsem měl potřebu sexuálních aktivit vyšší, teď je to spíš jen doprovod vztahu, sem tam.. je to spíš o společném prožitku , někdy se přitom fyzicky ani moc angažovat nepotřebuju..
Na začátku jsem byl zvyklej žít hlavně hlavou a zbytek těla opomíjet, což se i v partnerských aktivitách odrazilo. S tím, jak jsem začal příjímat postupně další části těla, i obliba aktivit se posouvala k jakémusi "normálu" - tak jak to dělá většina lidí. Samozřejmě úplně stejný to bejt nemůže, ale to nehraje velkou roli. Mnohem důležitější je pro mě partnerství jako vztah dvou lidí, kde je vzájemná důvěra a maximální stupeň intimity nejen ve fyzickým slova smyslu.
Yoshiyuki

moderátor


# 02.05.2005 v 10:54    

Yoshiyuki, dík za takovouhle diskusi Nejsem na tomhle serveru dlouho, ale našel jsem a nacházím stále spoustu informací, které mi pomáhají, někdy tak trochu usnadňují pochopení sám sebe. Touhle dopovědí bych Ti chtěl poděkovat vůbec za to, že tady jsi a za Tvůj přístup a rady.

Pokud jde o sex, tady ještě zlehka tápu, jsem začátečník Svým způsobem je to podmíněno mým biologickým pohlavím a nedůvěrou v lidi. Mám obrovskou potřebu intiminy, ale cítím se nejistě... sebou i svou partnerkou, kterou mám rád- je tolerantní, všechno ví a snaží se mě podržet

Řekl bych, že jsem jeden z těch zmiňovaných statistikami, s potřebou orálního sexu, doteků, něhy a opravdivé intimity...Hodně máš asi pravdu, že je to tím, že nejsem se svým tělem sehraný, i když v hlavě všechno funguje jak má. Někdy mám sice chuť na to "skočit", ale brání v tom tělo a hlava- rozpor (když pominu, že partnerka má dlouhé předehry ráda, stejně jako já).
Taita# 02.05.2005 v 12:42    diky:)

Ahojky,
moc díky za milý slova ocenění a taky za odvahu vyjádřit se k tématu!
To, že jsi na začátku a tak nějak spadáš do popisu, kterej se traduje, mi jen potvrzuje mou otázku - jak je tomu po letech? Bavím se teď s klukem, kterej to má za sebou už asi 15 nebo 20 let a to, že jsou transmuži někdy prezentovaný jako takový skoro až asexuální bytosti, ho rozčiluje poměrně hodně, protože se s tím nedokáže ztotožnit a uráží ho to. Další z těch starších, který jsem znal, to maj taky rádi spíš klasicky, jako jiný chlapi.. Možná, že je to o tom, že se lidi svěřujou sexuologovi spíš na začátku, zatímco po letech chtěj mít svůj klid a pokud jsou spokojený, nikam moc nechoděj, takže se o změně jejich prožívání sexuality ani není jak dozvědět. Budu rád, když dáš vědět třeba i za rok za dva (za pět), jestli se to někam posunulo nebo ne?
Teď mě tak napadlo navazující téma k tomuhle - jaký jsou nebo by byly vaše erotický fantazie, bez ohledu na tělo a možnosti? - no ale obávám se, že jsou tu všichni trochu moc velký introverti, než abych věřil, že se někdo odváží o tom psát.. tak kdyby náhodou (podrobnosti nejsou nutný), TADY je na to prostor
PS: Pokud se o těchhle věcech nechcete bavit, proč? (je vám to nepříjemný, je to frustrující, sex vás nezajímá.... ?)
Yoshiyuki

moderátor


# 02.05.2005 v 14:00    

Považovat mě za asexuální bytost, to by mě rozesmálo... Měl jsem pár roků zpátky holku, která mě nazývala "satyrem"...Sex mám rád, jen bych řekl, že asi jako každý na začátku, k němu přistupuju ne jako ke hře nebo jako k něčemu, co k životu prostě patří, ale jako k něčemu, co si musím, díky jistým "indispozicím", "vydobýt", "nahmat" a "procítit", projít předem v hlavě atd. Dokážu si představit, že za nějakou dobu to bude úplně jinak, protože...

...v hlavě jsou úplně jiné erotické představy. Nebo ne úplně jiné, ale nějak odlišné jistě ano. Nevím, jak bych to popsal. řekl bych, že kdybych se nenarodil jako TS, bude ze mě typický "chlap" Takový ten s něžnou duší (snad),ale když má dojít na věc, "zlato svlékni se a jdem na to". Nechtěl bych tady ale škatulkovat, nemám to rád. Erotické fantazie prostě jsou, a pevně věřím, že si je jednou nějakýmzpůsobem i splním, i když třeba ne do nejmenšího detailu

Asi bych jen dodal, že mě dost mrží, že zrovna pod tímto příspěvkem je tak málo reakcí, protože třeba mi, jakože "začátečníkovi" by tahle debata asi hodně pomohla..
Taita


<< < 1/2 > >>
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License