inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
20.7.2024 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web
 

Krychlička a kolečko

Jednou jsem se narodila a bylo mi přiřčeno kolečko.

Všechny z nás vědí, že po nějaké době nás lákaly krychličky, samy jsme takovu krychličkou chtěly být. Období hledání, zda jsem kolečko nebo krychlička, je někdy dlouhé, někdy kratší, ale v každém případě kruté. Ale, o tom jsem psát nechtěla.

Když se tedy konečně dovtípíme, že nejsme kolečko, ale že jsme krychlička, tak už nám nebrání nic v cestě, abychom se tou krychličkou skutečně staly. A začne se dít něco jako narovnávání tvarů a mnohé z nás ví, že udělat z kolečka, tedy plošného tvaru, prostorový tvar není zase tak jednoduché.

Je to o to složitější, že nežijeme ve světě prostě krychliček a koleček, ale ve světě tolerantních krychliček a koleček a netolerantních koleček a krychliček.

Každá krychlička a kolečko má na svět svůj pohled a buď se tomuto tvaru líbíte nebo nelíbíte.

Nutno podotknout, že tento stav "změny tvaru" je pro krychličku dost vypjaté období, stát se totiž takovou krychličkou z kolečka, není vůbec jednoduché, však jde vlastně o úplně jiný tvar a někdy to zkrátka dost bolí. Dá se říci, že krychlička má ještě kromě svého tvaru uprostřed malou tečku vyznačující duši té které krychličky.

Spousty koleček a krychliček se na Vás dívají a vidí dle jejich názoru patvar. Nevidí ani krychličku a ni kolečko a tak jsou nejistí. Je to kolečko? Nebo snad divná krychlička?

Někdy je vidět ta tečka uprostřed krychličky dost mlhavě, někdy víc, záleží na ní samotné, jak chce, aby ta tečka duševna byla vidět v okolí. Stává se při této metamorfóze tvarů, že často nějaká krychlička nebo kolečko, je to úplně jedno, protože efekt je stejný, Vás přesvědčují, že jste jedno nebo druhé.

"Když je kolečko, tak jak chce být krychličkou?" říkají. "Nesmysl! Prostě je to kolečko a nic než kolečko nikdy nebude." Říkají Vám: "nebudeš nikdy nic než obyčejné kolečko v soukolí!"

…Tedy nikdy žádná krychlička…

A když krychlička, tak hodně divná, s neostrými hranami, bez života, prostě zase patvar.

A to se nedivte, pak je taková krychlička zklamaná, že nebude mít ostré hrany, nebude nikdy vidět její tečka uprostřed já, tedy vlastního já, já krychlička.

Každé takové kolečko nebo krychlička, které se dívá na Vás, chce vidět nějaký tvar, kdo to nerozpozná, je zmatený a neví, snaží se Vás zařadit do jednoho tvaru, hlavně jasného a zřetelného tvaru. Jsi to nebo to, vyber si! Vlastně - nic si nevybírej, my jsme to přeci vybrali za tebe - jsi kolečko!

Taková krychlička někdy potom mění zmateně tvar, aniž by chtěla, aniž by musela, aniž by to bylo zapotřebí. Protože každá krychlička má uvnitř sebe malou tečku - duši, která je sice malá, ale na správném místě.

Proto, ať už jste krychlička či kolečko, vždycky buďte rádi, že je kdesi ve Vás malá tečka, která je na správném místě a je spousta krychliček a koleček, které tu tečku uvnitř vidí.


Mějte se hezky

S pozdravem Vaše Sára

Shlédnuto: 7516x    |    Komentáře: 2    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2024 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License