inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
23.1.2021 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Legato se ruší!

Milí televizní diváci a zejména příznivci televizního magazínu ČT Legato! Mám pro Vás bohužel nemilou zprávu. Česká televize přestane od ledna 2006 vysílat svůj pořad Legato.

Důvody zrušení Legata jsou přitom více než mlhavé. Podle oficiálního zdůvodnění přizpůsobuje redakce aktuální publicistiky (pod kterou Legato spadá) „svou produkci programu ČT24, kde se tento pořad (ale i některé další) nevysílá“. Údajně z těchto důvodů nebylo Legato vybráno vedením zpravodajství mezi priority roku 2006.

Tématy, které obsahovalo Legato, se má údajně od nového roku čas od času zabývat magazín Kosmopolis, což je inovovaný Velký vůz. Otázkou ovšem zůstává, v jaké frekvenci a s jakou znalostí věci budou noví redaktoři k tématu sexuálních menšin přistupovat...

Za dobu dvouleté existence pořadu jsem spolu se svými kolegy zaznamenala řadu kladných diváckých ohlasů a naopak jsem se nesetkala s žádnou výtkou ze strany vedení ČT. O to překvapivější je pro mne nejen náhlé rozhodnutí o zrušení tohoto pořadu, ale i forma, jakou k němu došlo. Informace o chystaném zrušení Legata se k nám, tvůrcům, dostaly kuloární cestou někdy začátkem září a do dnešního dne se nám nedostalo žádného oficiálního sdělení, natož pak ocenění naší dosavadní práce.

Možná si ještě vzpomenete, jak trnitá byla cesta ČT k sexuálně-menšinovému divákovi. Zatímco obdobný rozhlasový pořad, Bona Dea, již běžel několik let, téma sexuálních menšin si našlo cestu na obrazovku České televize teprve počátkem loňského roku. ČT tím tehdy splatila svůj letitý dluh vůči GLBT divákům a opožděně naplnila svou zákonnou povinnost vytvářet a šířit programy pro všechny skupiny obyvatel a podporovat tak toleranci a soudržnost pluralitní společnosti. Bohužel, od nového roku tento dluh opět začne narůstat...


V tuto chvíli se tedy zdá, že poslední Legato budete mít možnost shlédnout 14. prosince...


Pokud ale máte pocit, že by tento pořad z obrazovek ČT zmizet neměl, můžete svůj nesouhlas se zrušením Legata vyjádřit veřejně, a obrátit se na oddělení kontaktu s divákem (infoczech-tv.cz, tel.: 261 131 111) nebo případně na ředitele programu ČT Františka Lamberta (frantisek.lambertczech-tv.cz). Pokud tak učiníte, pošlete mi prosím kopii vašeho sdělení na mou adresu tg_legatocentrum.cz nebo johanicecentrum.cz.


Za Vaši dosavadní přízeň a za případné podpůrné reakce
Vám za celou redakci Legata děkuje


Johana Martinová

Shlédnuto: 5868x    |    Komentáře: 1    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2021 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License