inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
21.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Lesbička Isabela: Zakuklená v mužském těle

Třicetiletá Isabela vypadá jako muž. Jako muž vystudovala politologii a španělštinu, šla na vojnu a působila na ministerstvu obrany. Duševně je však ženou. Cítí se jí být. A ještě něco - Isabele se líbí ženy a tato orientace se nezmění ani po vykonání příslušné a potřebné operace. Nebude to trvat dlouho a nikdo na této ženě nepozná, že někdy byla fyzicky mužem.

Narodila jsi se jako muž. Kdy jsi poprvé začala toužit po tom být ženou ?
Uvědomovala jsem si to postupně. Definitivně jsem si to uvědomila ve svých dvaceti letech. Poté jsem prodělala několikaleté období, ve kterém jsem se v sobě snažila tuto touhu potlačit. Marně. Jeden čas jsem si dokonce myslela, že nejlepším řešením pro mě bude sprovodit se ze světa. Stále silněji jsem cítila touhu stát se opravdovou ženou se vším všudy. Proto jsem se rozhodla k přeměně.

Ty jsi vlastně menšinou mezi transsexuály. Mohla bys to vysvětlit?
Jsem homosexuální transsexuál. Žena v mužském těle, orientovaná na ženy. Sama si teď říkám zakuklená lesbička.

Kdo ti nejvíce pomohl smířit se s realitou, před kterou jsi utíkala?
Moje kamarádky z A-Clubu, které mě přijaly mezi sebe. Přesto, že ženou dosud fyzicky nejsem.

Jak tuto skutečnost přijímá tvé okolí?
Pokud jde o mé skutečné přátele, přijímají to dobře a podporují mě v tom. Těší se, až mě v nové podobě uvidí. Pokud jde o rodinu, tam je to poněkud složitější a horší. Velmi mě mrzí přístup mých rodičů, kteří se k přeměně stavějí jednoznačně negativně a navíc tvrdí, že mě k ní někdo svádí a že se pletu. Matka si dokonce myslela, že mě "vyléčí" vojna. Já jsem tvrdila opak a vojnu jsem proto brala jako jakousi výzvu. Samozřejmě, že došlo na má slova.

Choval se někdy k tobě někdo vulgárně kvůli tomu, že jsi ženou v mužském těle?
Ano. Stávalo se to třeba při hledání zaměstnání. Když jsem vše o sobě otevřeně řekla, někde mi ukázali jen dveře, kterými mám odejít. Situace se však zlepšuje.

Co všechno je vlastně nutné k tomu, aby bylo mužské tělo předěláno na ženské?
Tento proces trvá několik let. Začíná příchodem do ordinace sexuologa, kde se podstupuje komplexní psychologické a sexuologické vyšetření. V případě, že potvrdí transsexualitu, nastává období, kdy se člověk už učí žít ve své nové roli, ale ještě se nepřistupuje k žádným hormonálním a chirurgickým změnám. Na konci období je změněno jméno do neutrální podoby a začíná hormonální terapie, která trvá rok až dva roky. Po jejím skončení následuje konečně operace, při které se změní pohlavní orgány.

Přejeme ti hodně štěstí, Isabelo.

Shlédnuto: 2366x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License