inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
21.8.2019 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Přední japonský transaktivista

Masae Torai je female-to-male transgender. V roce 1987 odletěl do USA se 4 miliony yenů, které ušetřil, aby mohl podstoupit chirurgickou přeměnu pohlaví a splnit si tak své dlouholeté přání „stát se mužem".

V USA získal diagnózu GID a ve 23 letech podstoupil mastektomii (odstranění prsů). Po návratu do Japonska začal užívat mužské hormony a o 2 roky později mu opět v USA odstranili vaječníky. Přestože je se svou fyzickou proměnou spokojen, utrpení pokračuje.

„Když jsem si šel před pár lety obnovit cestovní pas, musel jsem 30 minut před ostatními lidmi vysvětlovat svou situaci. Byl jsem na rozpacích, jak to vysvětlit, a dokonce jsem se cítil provinile, že matu ostatní lidi, když musím ukázat svůj občanský průkaz."

Torai patří mezi čelní představitele japonské trans-komunity; píše knihy s touto tematikou, je šéfem FTM Nippon a členem asociace NAO (No Assignment of Opposite Sex), která poskytuje podporu a informace transgenderům, projednává s právníky otázky změny pohlaví v rodinném registru a nedávno zahájil také spolupráci se školstvím. Pracuje na částečný úvazek jako lektor na Mie University a další státní universitě, kde se věnuje vzdělávání v oblasti pohlavní identity.

„Těším se na to, že budu moci sdílet se studenty své zkušenosti z procesu přeměny pohlaví a další problémy, kterým transsexuálové musí čelit, včetně těch, které souvisejí se změnou genderu v rodinném registru."

Masae Torai ukazuje petici
zástupkyni ministerstva zdravotnictví

Shlédnuto: 2306x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 2    |   
Translidé 2003-2019 | MAPA | on-line: 1 |        Creative Commons License