inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
9.8.2022 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Krátký TG film na Mezipatrech

V bloku krátkých lesbických filmů bude promítnut i jeden krátký snímek, který se dotýká transsexuální tématiky. Jedná se o americký film "Pár cenťáků navíc". K dispozici je nyní již jen pražská projekce, neboť ta brněnská již proběhla.

Pro úplnost uvádím níže i ostatní krátké lesbické snímky v rámci tohoto bloku, abyste případně věděli, za co zaplatíte vstupné :) Žádný celovečerní TG film bohužel do programu zařazen nebyl, snad se organizátoři v příštím ročníku polepší...

TG diváci mají ještě velmi slušnou šanci na Febiofestu, kde např. loni byly zařazeny hned čtyři TG filmy...Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3
pátek 19.11.
18.00 Pozor na ženský! (blok krátkých lesbických filmů)


Kolik?, Combien?, How Many?

Francie, 2004, Režie: Laurent Coltelloni, Gilles Tillet
Existují různé hry pro libovolný počet hráčů. Každá hra má nějaká pravidla. Tuto hru hrají tři páry rozdělené do tří ložnic. Hra se jmenuje ?Kolik ?? a její herní řád je opravdu zajímavý?

Bacha na ženský!, Red Flag Women

USA, 2003, Režie: Victoria Jorgensen
Červená vlajka je považovaná za varovný signál. Existuje několik typů žen. Některé z nich mají vlastnosti, které samy o sobě jsou varovným signálem. Film ukazuje několik příkladů takovýchto žen?

Trojhran, Triedro

Itálie, 2000, Režie: Werther Germondari, Maria Laura Spagnoli
Muž spatří v metru krásnou ženu. Sleduje ji až do bytu, kde se koná lesbický večírek. Muž se chce s krásnou neznámou pomilovat, ona má však jednu podmínku? Snímek disponuje nejen zajímavým tématem, ale také velmi zdařilou kamerou a podmanivou rytmickou hudbou.

Zpívánky, Sing sing sing

Německo, 2002, Režie: Roswitha Menzel
Animovaná hříčka o švadlence, snící o šatech z růžového obláčku a o krásném zpěvu. Když jednoho dne vytáhne švadlenka z vody mořskou pannu, její sny se začnou plnit. Život je náhle plný barev a hudby. Ale je to to pravé, po čem toužila?

Pár cenťáků navíc, Give or Take an Inch

USA, 2002, Režie: Lee Friedlander
Lesbická matka, která chce pouze žít "normální" život, je postavena před skutečnost, která všechny tyto její sny zhatí. Její sestra hodlá podstoupit operaci změny pohlaví. Je otázkou, jak se s touto nelehkou situací vyrovnat.

Záměr, Intent

USA, 2003, Režie: Mary Ann Marino
Lesbické páry ohrožuje tajemný brutální vrah. Mladá a krásná policistka podezřívá vysoce postaveného muže. Když se vloupá do jeho kanceláře, je suspendována, ale přesto se nehodlá vzdát a nachystá vrahovi past?

Žena oznámila?, A Woman Reported

USA, 2004, Režie: Christine J. Russo
V krátkém okamžiku před napadením, si mladá žena představuje, jak by násilníkům utekla (přímo do náruče své přítelkyně). Snímek zachycuje její imaginární cestu do bezpečí, její vůli přežít a vrátit se k milované bytosti.


Všechny filmové fanoušky srdečně zdraví

Shlédnuto: 5561x    |    Komentáře: 3    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2022 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License