inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Michaela dříve žila v cizím těle

Karlovy Vary - Ani ve snu by dnes nikoho nenapadlo, že křehká a půvabná Michaela Klasová se před 28 lety narodila jako chlapec. Její příběh je plný emocí - dlouhého hledání, zmatků a později obrovské odvahy. Transsexualita u nás dodnes není běžným pojmem. Mnoho lidí ji nechápe. Neví, že jde o vrozenou záležitost, která se nedá ovlivnit.

"Nejhorší bylo, že se mi lidé posmívali, že jsem homosexuál. Já sama jsem ale věděla, že to tak není," vzpomíná na těžké období dospívání mladá žena. Bavilo ji oblékat se do ženských šatů, malovat se maminčinou rtěnkou." Okolí mě nakonec přesvědčilo, že jsem gay, tak jsem ještě jako Mirek začala chodit mezi homosexuály. Tam jsem definitivně pochopila, že jsem vlastně v cizím těle, že jsem se narodila jako dívka. Začala jsem dojíždět do Prahy za renomovanou sexuoložkou Hanou Fifkovou, která mi moc pomohla. Především pochopit, kdo vlastně jsem," pokračuje Michaela.

Na ženu v mužském těle čekal nesnadný úkol. Říci o sobě pravdu rodině, přátelům, spolužákům, okolí. "Máma to vzala báječně. I když jí to napřed vzalo, protože byla samozřejmě zvyklá, že má syna. Nakonec mi řekla, že je ráda, že bude mít druhou dceru. Přesto se jí i rodině často stávalo, že mě oslovovali klučičím jménem, a já už si přitom měla zvykat na ženský rod. Nevzali mě také někteří lidé v okolí, třeba sousedi z mého původního bydliště. Z toho si ale nic nedělám," vypráví Michaela.

Po srovnání psychiky ji čekala náročná doba, kdy se měla stát ženou i fyzicky. Prodělala složité operace a hormonální léčbu. " Dnes jsem konečně šťastná. Jsem holka se vším všudy, včetně znaků pohlaví. Některé hormony budu muset brát celý život, každý den. To mi ale vůbec nevadí. Jsem ráda, že se podařilo vše tak, že mi opravdu nerostou vousy a že kdo to o mně neví, nepozná, že jsem kdysi byla Mirkem," dodává Míša.

Shlédnuto: 2475x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License