inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
31.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Ministerstvo platí vojákům změnu pohlaví

Ministerstvo obrany Velké Británie pomáhá zaplatit svým vojákům operaci, která vede ke změně pohlaví.

Ministerstvo hradí hormonální terapii a poradenskou službu pěti vojákům. Asi deseti členům armády byla také zdarma provedena liposukce ("odsátí" přebytečného tuku). Mluvčí Ministerstva obrany Velké Británie uvedla, že tito vojáci podstoupili tento zákrok v partiích kolem pasu, "protože je dřela uniforma".

Podle The Sunday Times armáda také hradí hormonální léčbu pro obě pohlaví. Ministerstvo obrany zdůrazňuje, že tuto léčbu povoluje, pouze pokud je "klinicky nezbytná".

Vojáci už také nejsou nuceni opustit armádu v případě, že chtějí změnit pohlaví. Každý případ je posouzen psychology a vojáci mohou zůstat v armádě, i když někdy musejí být přeřazeni k fyzicky méně náročné práci. Avšak ve skutečnosti většina vojáků po změně pohlaví žádá o propuštění ze služby.

"Naši chirurgové nemají kvalifikaci na operace vedoucí ke změně pohlaví, ale můžeme povolit předoperační přípravu. Lidem musí být umožněno, aby žili s takovým pohlavím, které chtějí, dlouhá léta před tím, než mohou podstoupit operaci – a my jsme schopni zajistit medikamentální i jinou podporu," prohlásila mluvčí ministerstva.

Na začátku tohoto týdne britská armáda také přiznala, že platí operativní zvětšování prsou svým příslušnicím.
The Sunday Times; zul

Shlédnuto: 1763x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 1    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License