inzerce · kontakty · galerie · archiv · odkazy
25.5.2020 rozcestník novinky přeměna náš svět o nás komunita web

Míša pomůže Lukášovi změnit pohlaví

Karlovy Vary - Lukáš Dvořák z Karlových Varů je pohledný mladý muž, který vystudoval vysokou školu. Chodí do zaměstnání a je necelý rok ženatý. Na první pohled by nikoho ani ve snu nenapadlo, že pod maskou sympatického muže se skrývá obrovská duševní bolest a rozervanost mladého transsexuála. Našemu deníku se svěřil se svým příběhem poté, co jsme v únoru zveřejnili osud Míši Klasové, která přeměnu muže v ženu už prodělala.

Lukáš to neměl snadné už od dětství a zejména od puberty. Věděl, že je jiný než ostatní kluci, ale nikomu o tom neřekl. Když byl doma sám, oblékal se občas do matčiných šatů.

"Cítil jsem se v nich výborně, ale pak jsem měl obrovský pocit provinění a studu. Hodně mě to celá léta traumatizovalo," vzpomíná Lukáš.

Postupně si začal svoji jinakost více uvědomovat, hodně četl odborné knihy o transsexualitě.

"Ačkoli mě to strašně trápilo, nesvěřil jsem se se svými potížemi ani rodičům, ani přátelům. Začal jsem, studovat. Snažil jsem se sám sebe přesvědčit, že jsem normální, že představy o tom, že jsem vlastně žena, jsou jen jakýsi můj úlet. Začal jsem také navštěvovat psycholožku, která mě také navedla na kontakt s odborným sexuologickým pracovištěm v Praze," svěřuje se Lukáš a pokračuje:

"Byl jsem tam jednou. Víc jsem odvahu nenašel, protože jsem zhruba věděl, co mě čeká. A toho jsem se nejvíc bál."

Lukáš, aby sám sebe přesvědčil, že je normální, se nakonec i oženil. Svoji přirozenost však potlačit nedokázal. Jeho žena netuší zatím vůbec nic. "Je na mě citově závislá, určitě by takovou zprávu neunesla. Já jsem ale v hrozném psychickém stavu, mám strach, že to dlouho neunesu. Bojím se i reakce maminky, která je nemocná. Moc bych si přál seznámit se osobně s Míšou Klasovou, která našla odvahu do toho praštit," dodal Lukáš. Oba, Míšu i Lukáše, jsme skutečně skontaktovali. Po nějaké době jsme se dozvěděli zajímavou novinu:

"Jsme teď s Lukášem spolu, začali jsme spolu prakticky žít a Lukáš se asi bude rozvádět. Zatím má ale strach začít s razantní léčbou. Chci mu v tom pomoct," překvapila nás Míša. K odbornému lékaři do Prahy prý s Lukášem pojede i ona.

"Budu ho držet za ruku. Zvládneme to spolu," dodala.

Shlédnuto: 2329x    |    Komentáře: 0    |    Tipů: 0    |   
Translidé 2003-2020 | MAPA | on-line: 0 |        Creative Commons License